Windsor herinnert zich onbeleefde Alonso: 'Het was echt verbazingwekkend'

Opinie
zondag, 08 februari 2026 om 16:10
aston-martin-fernando-alonso-2025-abu-dhabi-gp-vrijdag-3
Het team van Aston Martin is de samenwerking aangegaan met Honda voor de motor. Dit is eigenlijk vrij opmerkelijk, omdat Honda en Fernando Alonso geen geweldige relatie hebben. Peter Windsor denkt dat het daarom wel handig is dat Jenson Button als buffer bij het team zit.
Honda is een Japanse motorfabrikant en heeft al met veel Formule 1-teams gewerkt. Honda leverde onder andere de motor voor Red Bull Racing, maar sinds dit jaar werkt het samen met Aston Martin. Dit is eigenlijk vrij opmerkelijk gezien het feit dat Fernando Alonso voor Aston Martin rijdt. Alonso was in het verleden namelijk niet bepaald positief over Honda.
'Hij was erg onbeleefd tegen Honda', blikt Windsor terug in zijn livestream. Een korte samenvatting van de vete: Honda maakte motoren voor McLaren toen Alonso voor het team reed. De Spanjaard was vaak ontevreden over de motor en haalde hard uit. Hij noemde de motor zelfs een 'GP2-motor'.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
143046_3df345c6b8aed77f70cc3453426c3f87
Alonso haalde tijdens zijn tijd bij McLaren hard uit naar Honda.
Windsor vindt het opmerkelijk dat Alonso zich toen zo hard uitsprak. 'Het was echt verbazingwekkend gezien de controle die Ron Dennis normaal gesproken had en zou moeten hebben als teameigenaar', legt Windsor uit. 'Als teameigenaar moest hij controle hebben over wat zijn coureurs zeggen over de motorleverancier, de sponsoren of de bandenleverancier.'
Mede-eigenaar Ron Dennis had Alonso dus niet helemaal onder controle. 'Ron stond Fernando toe om Honda af te kraken en dat was geen goede zaak', vindt Windsor. Het had ook gevolgen voor Alonso. 'Hebben ze hem niet verhinder om met Honda-motoren te rijden toen hij naar IndyCar ging? Ik denk van wel, of ze hebben het hem in ieder geval heel erg moeilijk gemaakt', beantwoordt Windsor zijn eigen vraag.

Button als buffer

Hij denkt dat Honda daarom ook geen moeite meer heeft met een samenwerking met Alonso. 'Ik denk dat ze vinden dat hij nu zijn straf heeft uitgezeten', legt Windsor uit. 'Ze hebben hem pijn gedaan met het IndyCar-project, dus nu is alles weer mogelijk en gaan ze samen in de Formule 1. En trouwens, het zijn nu natuurlijk andere mensen. Het leven gaat door, nietwaar?'
Daarnaast is Alonso natuurlijk niet zomaar een coureur. 'Hij is Fernando Alonso, tweevoudig wereldkampioen en heeft al dat charisma', vertelt Windsor. Een samenwerking met Aston Martin heeft voor Honda veel voordelen, zeker omdat Alonso niet de enige grote naam is bij het Britse team. 'Omdat Adrian Newey daar is, denk ik dat het allemaal vergeten is.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
alonso newey aston martin monaco 2025 2
Honda gaat de samenwerking aan met Aston Martin, en werkt daardoor toch weer samen met Fernando Alonso.
Mocht de vete tussen Alonso en Honda toch weer opwaaien, heeft Aston Martin ook een extra troef achter de hand. 'Dat is zeker een goede reden om Jenson (Button, red.) daar te hebben, nietwaar?' aldus Windsor. Button is ambassadeur voor Aston Martin en de Britse coureur heeft gedurende zijn eigen Formule 1-carrière nauw samengewerkt met Honda. 'Button kan Honda tevreden houden en Fernando weghouden van Honda als er nog steeds wrijving is.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading