george-russell-mercedes-gp-singapore-2025-zaterdag-max-verstappen-red-bull-racing Opinie
Opinie

Windsor ziet duidelijke favoriet in titanenstrijd tussen Russell en Verstappen: 'Geen enkele kans!'

george-russell-mercedes-gp-singapore-2025-zaterdag-max-verstappen-red-bull-racing

Met George Russell en Max Verstappen staan mogelijk de twee beste coureurs van 2025 op de eerste startrij. Dat is in ieder geval de mening van Peter Windsor, die superlatieven tekortkomt om de prestatie van de kopman van Mercedes te beschrijven. Toch legt Windsor uit waarom Russell in de Grand Prix voor een enorme uitdaging staat om Verstappen achter zich te houden.

Russell stond in zijn Williams-tijd al bekend als Mr. Saturday en heeft bij Mercedes ook indruk gemaakt tegen eerst Lewis Hamilton en nu Kimi Antonelli. Met een stand van 16-2 heeft Russell de winst al lang en breed binnen op de zaterdagen. 'We hebben George Russell al vaker poleronden zien rijden die doen denken aan Ayrton Senna', opent Windsor in zijn analyse op YouTube.

Russell als Senna

Daarmee doelt Windsor niet zozeer op het talent van Russell, maar meer op de rijstijl van de Brit, die zijn bochten net als Senna langer maakt en wijd instuurt. 'Die kwalificatieronde in Singapore is hier een uitstekend voorbeeld van.' Windsor geeft de jongere fans dan ook een boodschap mee. 'Als je wil weten hoe het was om naar Senna als coureur te kijken, speel dan die poleronde van Russell nog eens af. Het was heel vergelijkbaar.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

george-russell-mercedes-gp-singapore-2025-zaterdag-poleposition
Russell pakt zijn zevende poleposition.

Windsor legt uit dat Russell bijna de perfecte ronde reed. 'Het was een waanzinnige ronde, waarbij hij heel precies te werk ging. De auto gleed nooit te veel. Hij ging naadloos over van het ene rechte stuk naar het volgende rechte stuk. Het verschil was heel duidelijk tussen Russell en de McLaren-coureurs. Ze hebben allemaal dezelfde rijstijl', zo legt hij uit dat Russell, Oscar Piastri, Lando Norris, maar ook coureurs als Carlos Sainz en Liam Lawson langere bochten rijden.

'Ik keek vooral naar de eerste bocht', zo gaat Windsor verder met zijn analyse. 'George ging van de achtste versnelling meteen terug naar de derde versnelling, en draaide daardoor wel 11.500 toeren. De rest ging terug naar de vierde versnelling. Senna hield ook altijd een hoger toerental aan. Deze ronde deed me enorm aan Ayrton denken', vertelt de voormalige teammanager van Williams, die met Senna samenwerkte.

Ligt Norris dwars?

Verstappen moest dankzij de fenomenale ronde van Russell genoegen nemen met de tweede startplek. 'Als Max de poleposition had willen rijden, had hij een 1:29,0 moeten rijden, maar hij reed een 1:29,3. In zijn tweede Q3-ronde brak Max de ronde voor de laatste bocht af. Lando Norris had zijn ronde al gereden en reed langzaam terug naar de pitstraat. Je kunt de engineer van Norris hier de schuld niet van geven, want hij hield Lando constant op de hoogte van waar Max reed', zo legt Windsor de schuld duidelijk bij Norris.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

lando-norris-2025-singapore-mclaren-kwalificatie
Norris was niet sterk bezig in Singapore.

'Toen Lando bij bocht 14 zat, kreeg hij te horen dat Max in bocht 13 was', zo maakt Windsor duidelijk dat Norris het voorval niet mag wijten aan een gebrek aan informatie. 'Toen Max wilde insturen voor de laatste chicane, zat Lando midden in die bocht, waardoor Max zijn ronde afbrak. Gianpiero Lambiase liet nog droogjes weten dat Max zijn goede vriend hiervoor mocht bedanken', zo verwijst Windsor naar Norris.

Verstappen komt nipt tekort

Verstappen had volgens Windsor net niet genoeg snelheid om de eerste startplek te veroveren. 'Als je het beter bekijkt, denk ik echter niet dat het veel uitmaakte. Max gaf in de eerste twee sectoren al tijd toe op George', stipt Windsor aan. 'Ik moet wel toegeven dat de derde sector altijd de beste sector van Max was. Misschien heeft dat ermee te maken dat hij de banden in leven hield, want in de laatste sector kun je veel tijd winnen.'

Verstappen was in de eerste twee sectoren ook al 0,150 seconde sneller dan in zijn eerste poging en zocht in de laatste sector dus nog maar 0,033 seconde tijdwinst. 'Max brak de ronde af. Hij staat nog altijd op de eerste startrij, maar hierdoor staat die ronde van Russell wel in de recordboeken', concludeert Windsor tevreden.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-racing-gp-singapore-2025-zaterdag-7
Verstappen jaagt op zijn eerste zege in Singapore.

Duidelijke favoriet

'Max oogde sterk', vindt Windsor. 'Hij presteerde ook goed met brandstof aan boord in de racesimulatie.' Windsor heeft dan ook een duidelijke favoriet voor de overwinning. 'Er is geen enkele kans dat George zo kan blijven rijden over een Grand Prix-afstand in Singapore.' Verstappen zal volgens Windsor dus vroeg of laat de koppositie overnemen.

'Ja, Safety Cars kunnen een rol spelen, waardoor de banden kunnen afkoelen en een éénstopper mogelijk is. Coureurs gaan ook op de Safety Car wachten, waardoor ze de stints gaan verlengen', weet de ervaren analist. 'Zelfs dan is die poleronde van Russell niet voor herhaling vatbaar. Datzelfde gold altijd voor de poleronden van Senna.' De Braziliaan pakte dan ook 65 polepositions in zijn carrière, maar 'slechts' 41 Grand Prix-overwinningen. 'Alain Prost reed bij McLaren ook veel meer snelste raceronden dan polepositions. Bij McLaren was het omgekeerde zichtbaar.'

Windsor legt uit dat Russell de zege zelfs niet kan pakken als hij wel constant dit soort ronden kan blijven rijden. 'Ik zeg niet dat hetzelfde patroon zichtbaar is bij George, maar het wordt wel lastig om dit te blijven herhalen in de race. Als hij dat doet, worden de banden steeds warmer, en dan krijgt Max een bandenvoordeel na een aantal ronden', voorspelt de 73-jarige. 'George zei zelf al dat Max erg goed is bij de start, maar op de vuile kant van de grid wordt het lastig voor Max om iets te doen. Hij staat wel aan de binnenkant. De eerste bocht kan dus wel interessant worden.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws