schuring-dehaan-ghiretti-psc-zandvoort Porsche Supercup
Porsche Supercup

Porsche Supercup Zandvoort | Schuring op eigen bodem voortijdig bekroond tot rookie-kampioen

schuring-dehaan-ghiretti-psc-zandvoort

Maar liefst elf Nederlanders verschenen aan de start van het voorlaatste raceweekend van de Porsche Mobil 1 Supercup. Het kampioenschap streek neer in de Nederlandse duinen, waar het titelgevecht in principe al besloten kon worden. Na een spannende race om de zege tussen Alessandro Ghiretti, Robert de Haan en Flynt Schuring wordt de titelstrijd voortgezet naar Monza. Eén titel is al bepaald, Schuring heeft het rookie-kampioenschap al op zak.

Bij het volksfeest aan de Nederlandse kust konden de Porsches vanzelfsprekend niet ontbreken. Tijdens het Grand Prix-weekend in Zandvoort staan ze nog meer in de schijnwerpers, aangezien de Formule 2 en 3 ontbreken. De tribunes waren goed gevuld om getuige te zijn van het spektakel dat dit kampioenschap kan bieden. Voor de Nederlanders in de grandstands waren er immers genoeg coureurs om aan te moedigen. Veel teams namen gastrijders mee.

Naast de zeven vaste Nederlandse deelnemers in de Porsche Supercup kwamen er vijf gastrijders bij. In totaal zouden er twaalf Nederlanders aan de start verschijnen, maar vanwege ziekte ontbrak Kas Haverkort. GP Elite zette daardoor Jonas Greif in, die al een paar Supercup-races had verreden als gastrijder. De meesten uit het veld kennen Zandvoort echter goed. De baan is regelmatig gastheer van testdagen en staat ook op de kalender van de Duitse Porsche-cup.

Veel Nederlanders meldden zich dan ook in de top tien van de kwalificatie, die volgde na slechts een uurtje trainen op vrijdag. Schuring pakte de poleposition op slechts één duizendste van teamgenoot Ghiretti. De jonge coureur (19 jaar) laat zijn consistentie het hele seizoen al zien en heeft zicht op de titel in zijn debuutjaar. De Haan, ook nog maar negentien jaar oud, kwam twee honderdsten tekort en moest genoegen nemen met P3. Ook voor Jaap van Lagen en Wouter Boerekamps was het een uitstekende kwalificatiedag, met Van Lagen op P6 en Boerekamps op P7.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

boerekamps-psc-zandvoort
Boerekamps met een speciale livery tijdens zijn thuisrace.

Niels Langeveld, gastrijder bij Hadeca Racing, meldde zich op P9. Daarachter lieten Hjelte Hoeffner en Senna van Soelen een tijd noteren in de top vijftien. Van Soelen verreed zijn eerste Supercup-weekend en maakte direct indruk door de vijftiende startplek te bemachtigen. Het ging iets minder goed bij Huub van Eijndhoven, normaal altijd in de top vijf of de top tien te vinden, die aansloot op P16. Het Nederlandse rijtje werd afgesloten door Nathan Schaap op P17. Een compleet overzicht van de kwalificatieresultaten:

Startpositie Coureur Team Notities
1 Flynt Schuring Schumacher CLRT
3 Robert de Haan BWT Lechner
6 Jaap van Lagen Proton Huber Competition
7 Wouter Boerekamps GP Elite
9 Niels Langeveld Hadeca Racing Gastrijder
13 Hjelte Hoeffner Gp Elite Gastrijder
15 Senna van Soelen Target SRL Gastrijder
16 Huub van Eijndhoven GP Elite
17 Nathan Schaap Target SRL Gastrijder
20 Dirk Schouten Dinamic Motorsport SRL
26 Nigel Schoonderwoerd GP Elite Gastrijder

Schuring verliest leiding bij de start

Toen de lampen uitgingen op de racedag leek Schuring een beetje te haperen bij de start, waardoor Ghiretti zijn auto direct ernaast wist te zetten. De Haan zag het gebeuren en ging mee. Schuring ging net een beetje te wijd, en met wat stofwolken, de eerste bocht uit, waardoor de jonge Nederlander op de derde plek belandde. Boerekamps koos in Hugenholtz de hogere lijn en leek zo beter eruit te komen, waardoor hij al aan kon dringen bij Schuring. Een wereldstart van de ervaren rijder, die vanaf P7 bijna direct op podiumkoers lag.

Achter hen ging het mis, waar Ariel Levi van GP Elite en rookie Janne Stiak met elkaar in contact kwamen. Levi raakte daardoor naast het asfalt en in het grind, waarna hij uiteindelijk de barrière in schoof. De strijd om P1 vooraan moest gestaakt worden door een safetycar, want de auto van Levi moest weggehaald worden. Voorafgaand aan de safetycar-fase was ook Mathys Jaubert, die als vijfde startte, slachtoffer van een chaotische openingsfase. Hij stond stil in het grind en het leek einde oefening te zijn voor de Fransman.

Naast Boerekamps had ook Van Eijndhoven wat plekken kunnen winnen in de eerste ronde. De Brabander lag inmiddels veertiende, achter Hoeffner en Van Soelen die bij de herstart kansen zagen om de top tien in te rijden. Ghiretti had vooraan een Nederlandse brigade achter zich van vier auto's in de volgorde van De Haan, Schuring, Boerekamps en Van Lagen. In ronde vier kon de race hervat worden en snelde het lange lint van Porsches over het rechte stuk. De Haan haakte aan bij Ghiretti terwijl Boerekamps zich aan de achterkant van Schuring plakte.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

schuring-dehaan-ghiretti-psc-zandvoort
De start verliep niet vlekkeloos voor Schuring.

De Haan met de tanden in het stuur

In het middenveld werden ondertussen mooie inhaalacties verricht, waarbij Van Eijndhoven aan de binnenkant van Hoeffner dook in de Tarzanbocht. Hoeffner probeerde terug te kruisen, maar zat te hoog in Hugenholtz. Schaap kon met Van Eijndhoven meekomen en zo lieten beide heren de GP Elite-coureur achter zich. Ghiretti focuste zich vooraan op het groter maken van het gat, maar De Haan zat nog altijd binnen een seconde van de Fransman. Schuring kreeg wat meer ademruimte toen de pace van Boerekamps een klein beetje afzakte.

Gastrijder Langeveld had na de openingsfase P7 in handen en wist die plek ook te behouden, hij profiteerde van de vechtende coureurs achter zich. Van Soelen zat tussen het rijtje van die coureurs en was druk met zijn lichten aan het knipperen om Marvin Klein af te leiden. De 20-jarige kwam er echter nog niet voorbij, maar zat op de staart van Klein en wilde toeslaan zodra het kon. Klein was op zijn beurt bezig met Alexander Tauscher, die dan ook voor hem belandde. Klein wist de Duitser vervolgens weer te verschalken.

Van Eijndhoven zat Van Soelen inmiddels op de hielen. Het verschil was vier tienden, dus werd het de vraag wanneer de Brabander zou toeslaan. Het antwoord kwam een ronde later, waarin Van Eijndhoven de Target-coureur voorbij wist te steken. Ook Langeveld werd ingehaald, waardoor hij inmiddels al vijf plekken op was geschoven. De aandacht verschoof vervolgens weer naar de rijders vooraan, want Ghiretti en De Haan waren zo'n vier seconden weggereden bij Schuring. Schuring kreeg een waarschuwing voor track limits, wat aangaf hoe hard hij aan het pushen was om Boerekamps achter zich te houden.

Ghiretti met de grootste bokaal naar huis

Het verschil tussen Ghiretti en De Haan was slechts drie tienden en de Nederlander was bezig om zich op te lijnen. Richting de eerste bocht gooide Ghiretti de deur dicht, maar hij was nog lang niet van De Haan af. De Fransman kon geen moment zijn spiegels uit het oog verliezen, want De Haan wilde deze zege, op Zandvoort, maar al te graag. De 19-jarige kwam ontzettend dichtbij, maar het lukte telkens niet om een inhaalactie in te zetten. Ghiretti gaf alles, want ook hij kreeg een waarschuwing voor track limits.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

dehaan-psc-zandvoort
De Haan deed alles om Ghiretti van de troon te stoten, maar het mocht niet baten.

De Haan probeerde het via de buitenkant, via de binnenkant, hij zocht met man en macht naar een gaatje om Ghiretti voorbij te prikken, maar de race was voor hem net te kort. In de laatste twee ronden kwam er ook nog een safetycar op de baan, voor Schouten die in het grind stond na contact met Francesco Braschi. Het gevecht tussen de twee coureurs vooraan moest gestaakt worden. Uiteindelijk werd het nog een halve raceronde tot het einde, waarbij Ghiretti standhield.

Achter Ghiretti volgden prachtige resultaten voor Nederlandse coureurs, vooral voor Boerekamps. Het zat niet altijd mee voor hem dit seizoen, maar zijn harde werk op de baan is niet onopgemerkt gegaan en hij heeft zijn ijzersterke kwalificatie om kunnen zetten in een goed resultaat.

Schuring voortijdig rookie-kampioen

Ondanks dat Schuring ongetwijfeld graag zijn poleposition had willen verzilveren, werd het voor hem en zijn familie een mooie dag op Zandvoort. Met nog één race te gaan werd de jongeling al bekroond tot rookie-kampioen. Schuring heeft een zeer consistent seizoen gereden en kan in Monza zelfs nog het kampioenschap overall winnen. Ghiretti leidt het kampioenschap met 110,5 punten. De Haan staat daarachter met 101,5 punten, en Schuring staat derde met 96,5 punten.

De tekst gaat verder onder het Instagram-bericht

De resultaten van de Nederlanders op Zandvoort:

Eindpositie Coureur Team Notities
2 Robert de Haan BWT Lechner
3 Flynt Schuring Schumacher CLRT Rookie-kampioen
4 Wouter Boerekamps GP Elite
5 Jaap van Lagen Proton Huber Competition 
11 Huub van Eijndhoven GP Elite
12 Senna van Soelen Target SRL Gastrijder
13 Niels Langeveld Hadeca Racing Gastrijder
15 Nathan Schaap Target SRL Gastrijder
18 Hjelte Hoeffner GP Elite Gastrijder
25 Nigel Schoonderwoerd GP Elite Gastrijder
DNF Dirk Schouten Dinamic Motorsport SRL

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws