Red Bull Racing komt natuurlijk voort uit het merk Red Bull, en dat merk bezit ook het team van Racing Bulls. Hier is vaak veel over te doen, ook omdat het zou kunnen zorgen voor belangenverstrengeling. Zak Brown liet zich er eerder bijvoorbeeld al over uit, omdat het in strijd zou zijn met de integriteit van de sport. David Coulthard denkt dat Red Bull niet meer kan verliezen, want bij verkoop zou Red Bull helemaal binnenlopen. Coulthard kan het natuurlijk weten, want hij heeft lange tijd gereden voor het team van Red Bull, en is nog altijd nauw betrokken bij de Oostenrijkse renstal. Racing Bulls, eerder bekend als
AlphaTauri en
Toro Rosso, fungeert als het zusterteam van Red Bull. Het is bedoeld om jonge coureurs op te leiden, om ze uiteindelijk door te laten stromen naar het grote team van Red Bull Racing.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Racing Bulls is onderdeel van Red Bull Racing.
In de
Up to Speed-podcast wordt er gesproken over het team, ook omdat ze het momenteel zo goed doen in de Formule 1. Coulthard wordt gevraagd of er een moment komt waarop ze losbreken van Red Bull, en daar heeft hij een duidelijk antwoord op. "Ja, kijk, dat sluit zeker aan bij wat iemand als Zak Brown van
McLaren publiekelijk heeft gezegd. Ik denk dat Toto ook weleens heeft verwezen naar onafhankelijkheid en het belang van onafhankelijke teams", zo begint hij.
Coulthard ziet alleen maar voordelen voor Red Bull
Brown vond dus dat Racing Bulls niet meer betrokken mocht zijn bij Red Bull, en Coulthard ziet dat er daardoor iets in beweging komt. "Er lijkt dus duidelijk momentum in die richting te ontstaan, maar volgens mij is er nog geen officiële richtlijn en is er niets aangekondigd. Vanuit Red Bulls perspectief hebben zij al lange tijd twee Formule 1-teams en een Formule 1-circuit in bezit", zo legt de voormalige racewinnaar uit. "Als je daarnaar kijkt, hebben ze een klein team geholpen om uit te groeien tot een levensvatbare top tien-formatie", aldus de Schot.
Coulthard kaart aan dat dit in het verleden helemaal niet het geval was, en daarom is de situatie misschien iets veranderd. "Dat waren ze niet toen Red Bull instapte. Als je alleen losse momenten bekijkt, kun je daar allerlei conclusies aan verbinden. Maar als je naar het grotere plaatje kijkt, zie je dat ze hebben geïnvesteerd", zo beweert hij over de situatie van Racing Bulls, die uitstekend presteren met Arvid Lindblad en Liam Lawson in de bolide. Er werden flink wat punten gescoord in de afgelopen races.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Red Bull kan wel eens heel veel geld gaan verdienen.
Red Bull zit momenteel daarom een beetje in een tweestrijd, maar Coulthard ziet dat de Oostenrijkse renstal alleen maar kan winnen. Mocht het moederbedrijf gedwongen worden om Racing Bulls te verkopen, dan gaat dit een astronomisch geldbedrag opleveren. "En als ze zouden moeten verkopen, dan zullen ze dankzij het werk van Formule 1, Liberty en alle andere partijen waarschijnlijk een forse winst op hun investering maken", zo begint hij.
Coulthard denkt dat dit bedrag in de miljarden kan lopen. "Teams zijn in waarde gestegen van bijvoorbeeld het bedrag waarvoor Williams werd verkocht, minder dan 200 miljoen, naar bedragen die nu misschien wel richting de drie miljard gaan, of welk bedrag je er ook op wilt plakken", zo verklaart Coulthard, die denkt dat Red Bull dus compleet kan binnenlopen met een financiële meesterzet.