
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleCadillac wordt in 2026 het elfde team in de Formule 1. Het Amerikaanse team lijkt in de komende weken de coureursbezetting bekend te gaan maken. Cadillac gaat vermoedelijk inzetten op ervaren mannen. Valtteri Bottas wordt naar verwachting spoedig aangekondigd, maar de Fin zal bij zijn debuut voor Cadillac dan wel meteen een gridstraf moeten inlossen.
De geruchten over Bottas en Cadillac gaan al langer rond, maar inmiddels zou de voormalige Mercedes-coureur ook zijn handtekening onder het contract gezet hebben. Bottas wordt waarschijnlijk aan het einde van de zomerstop aangekondigd als Cadillac-coureur, niet alleen voor 2026, maar ook voor 2025. Momenteel is Bottas nog de derde coureur van Mercedes, maar aan die samenwerking zou dan een vroegtijdig einde komen.
Cadillac heeft een alternatief
Cadillac wil tijdens de tweede helft van het seizoen namelijk TPC-tests afwerken, tests met oude Formule 1-auto's. Daar wil het nieuwe team Bottas graag voor inzetten, waardoor het ingewikkeld zou worden voor Mercedes om Bottas aan te houden. De Duitse fabrikant wil uiteraard niet dat Bottas waardevolle informatie vanuit Mercedes kan meenemen naar een ander team, ook al is de verwachting dat Cadillac in haar eerste seizoen nog niet vooraan kan meestrijden.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Valtteri Bottas gaat waarschijnlijk naar Cadillac.
Mocht Cadillac niet tot een overeenkomst komen met Mercedes over een eerdere overstap van Bottas, dan kan Cadillac nog terugvallen op de mogelijke tweede coureur. Het heeft er alle schijn van dat Sergio Pérez ook richting het Amerikaanse team gaat. De Mexicaan is als Noord-Amerikaanse coureur marketingtechnisch interessant, en kan daarna ook veel sponsorgeld en ervaring meenemen. Bottas zou echter de voorkeur krijgen als testcoureur, omdat Pérez technisch minder onderlegd zou zijn dan de Fin.
Straf voor Bottas
Met de verwachte bevestiging van Bottas bij Cadillac komt echter ook zijn voorlopig laatste race in de Formule 1 aan bod. Afgelopen jaar namen de nodige ervaren coureurs afscheid in Abu Dhabi, en dat ging gepaard met de nodige brokken. Bottas tikte zijn mogelijk toekomstige teamgenoot, Pérez, in de openingsronde al in een spin. Later in de race verremde Bottas zich volledig in bocht 6, waarbij hij Kevin Magnussen torpedeerde.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Bottas viel bij het incident uit, en kon een tijdstaf dus niet meer inlossen. Daardoor werd zijn tijdstraf omgezet in een gridstraf voor de volgende Grand Prix. Aangezien Bottas in 2025 aan de zijlijn staat, heeft hij zijn straf nog altijd niet ingelost. Even gloorde er hoop voor de tienvoudige Grand Prix-winnaar, aangezien de FIA vanaf 2026 een regel invoert waarbij deze straffen na twaalf maanden komen te vervallen.
Een woordvoerder van de FIA verschafte echter duidelijkheid aan The Race: 'Vooralsnog blijft die straf gewoon staan, aangezien er nog geen mechanisme is ingevoerd om achteraf een straf aan te passen, die onder de toenmalige regels werd uitgedeeld. De regelwijziging voor 2026 is puur bedoeld om soortgelijke situaties voor de toekomst te vermijden.' Het lijkt er dus op dat Bottas zijn gridstraf van vijf plekken alsnog moet inlossen in Australië. In de praktijk heeft die straf echter alleen gevolgen als Cadillac snel genoeg is om de laatste startplekken te vermijden.
Twee andere coureurs met gridstraffen
Bottas is niet de enige coureur, die nog een gridstraf moet inlossen, al is het bij zijn collega's veel minder waarschijnlijk dat zij ooit nog aan de start zullen verschijnen van een Grand Prix. Jenson Button beëindigde zijn carrière na 2016, maar keerde in 2017 terug bij McLaren om Fernando Alonso te vervangen, aangezien de Spanjaard deelnam aan de Indy 500. De eenmalige terugkeer van Button werd geen succes: de oud-kampioen crashte met Pascal Wehrlein in Portier. Button heeft nog een gridstraf van drie plekken, maar het lijkt ondenkbaar dat de 45-jarige coureur nog terugkeert.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Jenson Button heeft zijn laatste straf nooit hoeven inlossen.
Robert Shwartzman is de laatste coureur met een gridstraf, van vijf plekken. De 25-jarige heeft wél nog de juiste leeftijd voor de Formule 1, maar is momenteel niet in zicht voor een vast stoeltje. Shwartzman werd afgelopen jaar in de eerste vrije training in Mexico zwaar bestraft vanwege het negeren van gele vlaggen bij een testritje voor Sauber. De Russisch-Israëlische coureur is dit jaar actief in de IndyCar Series, al heeft hij hier nog geen onuitwisbare indruk achtergelaten.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026















