Hadjar vol ongeloof over Verstappen: "Heb er moeite mee"

Formule 1
zaterdag, 02 mei 2026 om 00:59
Hadjar-Red Bull-Miami-donderdag-3
Isack Hadjar beschikte in de eerste drie raceweekenden niet over de beste auto, maar de Fransman kon wel terugvallen op het feit dat hij Max Verstappen vaak goed kon bijhouden. Red Bull Racing heeft dit weekend echter veel upgrades geïntroduceerd, waarmee Verstappen veel meer vertrouwen voelt. Dat vertrouwen ontbreekt bij de 21-jarige Hadjar juist volledig en hij sluit de vrijdag in Miami dan ook vol frustratie af.
Hadjar was een volle seconde langzamer dan Verstappen, nadat het verschil in de vrije training ook al 1,2 seconden bedroeg. Gezien die situatie mag Hadjar nog gelukkig zijn met zijn negende startplek. "Het verliep in ieder geval vlekkeloos", zo opent Hadjar bij F1TV met zijn enige positieve woorden. "Ik haalde SQ3 wel, wat een goed begin is. Daarin was ik een seconde te langzaam", zo richt Hadjar zich puur op de rondetijd van Verstappen.

Verstappen zorgt voor frustratie

Verstappen sloot de kwalificatie namelijk af met een 1:28,4, waar Hadjar bleef steken op een 1:29,4. Het vervelende is dat de Red Bull-coureur niet het idee heeft dat hij grote fouten heeft gemaakt. "Ik weet niet waarom dat het geval was. Ik heb dit jaar tot nu toe nog nooit een achterstand van meer dan een tiende gehad, op de momenten dat het er echt toe deed", zo wijst hij op de hoofdkwalificaties. "Ik weet niet wat er aan de hand is. Ik weet dat ik kan rijden", zo wil hij niet aan zijn eigen vaardigheden twijfelen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-red-bull-racing-gp-miami-2026-vrijdag-2
Hadjar geeft aan dat hij weet dat hij kan rijden, maar daaruit is ook de twijfel te horen.
Hadjar koos er in Japan voor om de upgrades van Red Bull op dat moment links te laten liggen. Verstappen was ook niet te spreken over de nieuwe onderdelen, maar koos ervoor om daar toch het hele weekend mee te rijden, omdat hij het belangrijker vond om op zoek te gaan naar antwoorden, in plaats van terug te vallen op de iets betere oudere onderdelen. Die keuze heeft er mogelijk aan bijgedragen dat Verstappen nu meer duidelijkheid heeft. "Om eerlijk te zijn heb ik het sinds vanmorgen al lastig. Ik begrijp niet echt wat er aan de hand is", zucht Hadjar.
Bij de Franse televisie liet Hadjar zijn emoties dan ook de vrije loop. "Het is absoluut frustrerend. Ik sta een seconde achter mijn teamgenoot', herhaalt hij bij Canal+. "In de eerste drie Grands Prix wist ik altijd waarom ik langzamer, of soms sneller, was dan hij. Nu is het verschil een seconde. We moeten uitvogelen waar dat door komt. Ik weet dat ik nog steeds kan rijden, dus we moeten dit begrijpen."

Probleem of is Verstappen ontketend?

Red Bull gaf via teambaas Laurent Mekies na de vrije training al aan dat het verschil van meer dan een seconde niet veroorzaakt werd door stuurfouten of technische problemen. Het was dan ook niet verrassend dat Hadjar in de sprintkwalificatie nog altijd veel tijd tekortkwam. "Ik geniet totaal niet van de auto", baalt hij over de RB22. "Ik heb het lastig om de auto te begrijpen. Dit is absoluut geen grote stap vooruit voor mij. Max staat nu een halve seconde achter de poleposition, dus dit is ons beste resultaat van het jaar."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-rb22-miami-helm-12-mooi
In 2023 had Pérez ook hoop tot Miami. Daarna was Verstappen los.
Hadjar vreest duidelijk dat de ontwikkelingsroute van de RB22 niet in zijn voordeel zal uitpakken. "Ik haal geen enkel plezier uit de auto en heb moeite om de auto te begrijpen, dus het is voor mij absoluut geen grote stap vooruit. Voor Max is dat wel het geval." Verstappen heeft juist wekenlang aangegeven dat hij geen vertrouwen in de auto voelde en daardoor geen betere rondetijden kon najagen. Nu de Limburger dat wél voelt, wordt het werkelijke verschil tussen beide coureurs wellicht duidelijk. Daarnaast zijn de reglementen aangepast, waardoor coureurs minder energie hoeven te managen in de kwalificaties. Dat biedt de topcoureurs de kans om het verschil weer meer te maken.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading