
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen staat bekend om zijn meedogenloze stijl, waarin hij voor niemand aan de kant gaat. Daardoor is hij misschien ook wel zo goed als hij is, want die vier wereldtitels komen niet vanzelf. Toch denkt Juan Pablo Montoya dat er iemand is die nog 'brutaler' is dan Verstappen. Hij denkt namelijk dat Fernando Alonso ook alles in huis heeft om de Nederlander te verschalken. In 2026 kan het alle kanten op met beide coureurs.
Verstappen is de laatste jaren de absolute maatstaf in de koningsklasse van de autosport. De Red Bull Racing-coureur won de laatste jaren namelijk de wereldtitel, maar ook laat hij onder druk zien uit welk hout hij gesneden is. Hij is snoeihard als het moet in de wiel-aan-wielgevechten. Kijk bijvoorbeeld naar de slotfase van 2021, toen hij flink in gevecht was met Lewis Hamilton. De Nederlander zette alles op alles in zijn strijd met Hamilton, en dit betaalde zich uit in zijn eerste wereldtitel.
Verstappen heeft een waardige tegenstander
Montoya wijst echter naar een andere coureur die volgens hem net zo brutaal kan zijn, misschien wel nog brutaler. Hij denkt dat Fernando Alonso in de strijd om een wereldtitel wel eens lelijk uit de hoek kan komen. 'Stel dat Fernando een betere auto heeft dan Max, dan zou je je af kunnen vragen of Max genoeg ervaring heeft om om te gaan met iemand zoals Fernando', zo stelt de Colombiaan tegenover AS Colombia.
'Max is op het moment mentaal echt ijzersterk, omdat alles hem lukt en omdat alles werkt', zo vervolgt de voormalig Formule 1-coureur over de situatie van Verstappen op het moment. 'Maar als je het op moet nemen tegen iemand als Fernando, die een kans heeft om nog een keer kampioen te worden, dan gaat Fernando alles op alles zetten', verwacht Montoya over de jacht van Alonso op zijn derde wereldtitel. 'Fernando is nog brutaler dan Max en alle andere coureurs samen', aldus Montoya.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen en Alonso zouden flink aan elkaar gewaagd zijn volgens Montoya.
Montoya gaat nog verder in op het feit dat Alonso met het mes tussen de tanden te werk gaat. 'Ze zeggen ook altijd dat Fernando iemand kapot maakt als hij iemand kapot moet maken', aldus de voormalig racewinnaar. Montoya denkt dat Aston Martin er in 2026 goed bij kan zitten. 'De regels zijn voor iedereen nieuw, de motoren zijn nieuw, dus de kans dat iemand iets nieuws vindt is natuurlijk aardig groot', verklaart de voormalig coureur van McLaren.
'Het kan eigenlijk iedereen zijn, en het andere is dat niet alleen de auto's nieuw zijn maar ook de motoren. Veel teams krijgen natuurlijk dezelfde motoren, want er is nog niets anders, er zijn nog geen oudere motoren. Dat betekent dat alle Mercedes-motoren dezelfde zijn, maar ook dat alle Ferrari-motoren dezelfde zijn. Daarmee kan je dus een groot voordeel hebben', stelt de voormalig Indy 500-winnaar over de situatie voor volgend seizoen.
Slotfase om je vingers bij af te likken
Eerst is het dus tijd om het huidige seizoen af te maken, want daarin staat nog genoeg op het spel. Het is namelijk nog een strijd tussen drie coureurs om de wereldtitel. Momenteel heeft Lando Norris de beste papieren om de titel te pakken. Na zijn dominante overwinning in Mexico gaat hij aan de leiding van het wereldkampioenschap, maar het is Verstappen die momentum heeft. Hij is namelijk flink ingelopen op beide McLaren-coureurs sinds de zomerstop, dus de strijd om de wereldtitel kan nog alle kanten op.
De eerstvolgende uitdaging volgt in Brazilië, op een baan die Verstappen bijzonder goed ligt. Hij kwam hier de afgelopen twee jaar als winnaar uit de bus, met vooral zijn zege van vorig seizoen als absoluut hoogtepunt. Toen startte hij slechts als zeventiende, maar wist hij zich in de regen naar de overwinning te knokken. Interlagos bleek opnieuw zijn terrein. Ook dit jaar wordt wisselvallig weer voorspeld, waardoor Verstappen wederom de kans krijgt om zich te onderscheiden.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der britse geitjes. Die had ik niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1 fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026

















