/width:1920/height:1280/plain/https://s3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com/www.f1maximaal.nl/images/2022-11/si202211111157-hires-jpeg-24bit-rgb-636f3f1d2f990.jpg@webp)
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleRed Bull Racing loopt mijlenver voor op de rest van de grid. Er is geen twijfel mogelijk dat de RB19 op het moment de snelste auto op de baan is. Motorsport.com heeft een analyse gemaakt aan de hand van de data die zijn voortgekomen uit de eerste drie races van het seizoen. Hieruit blijkt waarom Red Bull zo sterk is, of eigenlijk ook, waar de rest van het veld zwakker in is.
De Red Bull-coureurs hebben in alle races tot nu toe laten zien dat ze niet bij te houden zijn. Max Verstappen kwam in Bahrein als racewinnaar over de streep, net als in Melbourne, terwijl teamgenoot Sergio Pérez in Saoedi-Arabië de winst op zijn naam mocht zetten. Fernando Alonso is momenteel de hoogstgeplaatste coureur die niet in een RB19 rijdt. In Bahrein zat de Spanjaard 38,637 seconden achter de racewinnaar, in Saoedi-Arabië zat er 20,728 seconden tussen de Aston Martin-coureur en Pérez.
Domenicali: 'Voorsprong Red Bull zegt nog niets over het kampioenschap'
Volgens Motorsport.com. komt alles bij elkaar opgeteld uit op een totale voorsprong van één minuut en 7,718 seconden voor Red Bull in vergelijking met de nummer twee. Dat is welgeteld drie seconden meer dan de voorsprong die Verstappen had vorig jaar tot en met de Grand Prix van Oostenrijk. Destijds was dat één minuut en 4,984 seconden. Wel moet er in het achterhoofd gehouden worden dat er in Melbourne een minder grote marge was aan het einde van de race, door het gebruik van de rode vlaggen. Mochten er minder rode vlaggen gezwaaid zijn, had de marge nog groter kunnen zijn.
De grote voorsprong van Red Bull betekent verder nog niet dat het gevecht voor de titel al gestreden is, is F1-CEO Stefano Domenicali van mening. Toch verwacht Motorsport.com niet dat Red Bull binnenkort verslagen wordt, als er naar de cijfers gekeken wordt. Het is dan aan de rest van de teams in de top vier om een uitdaging te bieden voor de Oostenrijkse renstal. Aston Martin, Mercedes en Ferrari moeten er dan wel vaart achter gaan zetten.
Wie moeten Red Bull dan van de troon stoten?
Aston Martin is de verrassing van het seizoen. Momenteel staat het team tweede in het klassement, waarmee ze een grote groei ten opzichte van het 2022-seizoen laten zien. Alonso ziet kansen voor het team, maar is wel van mening dat ze hulp nodig hebben van Red Bull zelf. Zonder een straf voor het team, een verkeerde pitstop, een crash of een uitvalbeurt door technische problemen, gaat het knap lastig worden om de Red Bull-coureurs bij te houden. De Spanjaard denkt niet dat de auto het op tempo alleen bij kan houden.
Ook Mercedes moet nog even geduld hebben voordat ze de kans hebben om met Red Bull te gaan duelleren. Volgens teambaas Toto Wolff moet er eerst nog even aan de auto gesleuteld worden. Toch liet de Duitse renstal in Australië zien dat er nog steeds dreiging ligt, want Lewis Hamilton en George Russell reden op een gegeven moment zelfs aan kop. Mercedes komt met een updatepakket bij de Grand Prix van Italië in Imola.
Als laatste wordt er ook nog gekeken naar Ferrari. Nieuwe teambaas Frédéric Vasseur blijft positief en denkt dat er nog kansen liggen voor de Italiaanse renstal. Volgens Vasseur worden er ook nog significante aanpassingen doorgevoerd aan de bolide. Die aanpassingen zullen in fases doorgevoerd worden, waaronder in Miami, Imola en Barcelona.
Een excuus dat vaak door Ferrari gebruikt wordt is dat de circuits van de eerste drie races gewoon niet goed lagen bij de SF-23. Het maakt het dan lastig om Red Bull bij te houden, want het lijkt alsof de RB19 daar totaal geen last van heeft gehad. Volgens Vasseur moet er nog een circuit komen dat 'echt bij de SF-23 past', maar het moet niet te lang op zich laten wachten, want als er weer een race zonder safetycars, rode vlaggen en staande starten komt, dan is er een reeële kans dat de Red Bull-coureurs nogmaals met een twintig seconden gat voor de rest over de finishlijn komen.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Ik mis in het pakket updates van McLaren wel een belangrijk onderdeel ontbreken, namelijk een nieuwe kopman …
MaxMaximaal06-11-2026 - Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der Britse geitjes. Die hadden we natuurlijk niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1-fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in '21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026
















