Renault staat voor lastige keuze: 'Discussie voeren met onze aandeelhouders'

Formule 1
woensdag, 19 juni 2019 om 15:51Motorsport.com
Abiteboul GP Abu Dhabi 2018jpg
Vanaf 2021 gaat het budgetplafond van 175 miljoen dollar in. Volgens Renault zorgt dit er echter niet vanzelfsprekend voor dat het gat tussen het middenveld en de top drie teams kleiner wordt. Daarnaast moet Renault haar eigen budget zelfs verhogen.
Tenminste, als het de strijd aan wil gaan met Mercedes, Ferrari en Red Bull. Het budgetplafond heeft dus zijn impact op Renault. ‘We zitten daar ruim onder’, laat teambaas Cyril Abiteboul weten aan Motorsport.com. 'Dit is voor ons in geen enkel opzicht een kans om te besparen. We overwegen wat we moeten doen; of we het huidige budget moeten bevriezen omdat wij van mening zijn dat het ruim onder het budgetplafond is, maar desondanks hoog genoeg is om competitief te zijn. Of dat we het budget moeten verhogen. Die discussie moeten we voeren met onze aandeelhouders.'

'De echte vraag is of het vastgestelde bedrag een shock voor hen is'

Daarnaast denkt Abiteboul dat de topteams niet veel hinder zullen ondervinden van het budgetplafond. 'Ik hoor verschillende bedragen over hun huidige operationele niveau. Als die 175 miljoen inhoudt dat ze 10 miljoen per jaar moeten besparen, dan is dat voor jou en mij nog steeds veel geld, maar voor dergelijke bedrijven, die vanuit economisch perspectief ongelofelijk inefficiënt zijn, maakt het totaal geen verschil. De echte vraag is in hoeverre dit vastgestelde bedrag een shock is voor hun organisatie.' (Foto: Renault Sport Media)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading