Russell verwacht sleutelrol voor Verstappen: 'Hij hoeft zich niet als een hooligan te gedragen'
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleGeorge Russell heeft net als in Qatar de beste positie om toe te kijken wat er tussen de titelkandidaten gebeurt. De Mercedes-coureur start als vierde achter Max Verstappen, Lando Norris, en Oscar Piastri. De Brit lijkt echter kansen te zien om op te schuiven naar de tweede plek en praat na de kwalificatie dan ook vooral over Verstappen.
Russell kwam halverwege Q3 met een van de opvallendste boordradio's van 2025. De 27-jarige coureur gaf aan dat hij achter Verstappen naar buiten gestuurd wilde worden, omdat hij dacht dat de Nederlander hem wel een slipstream wilde geven. Dat plan klopte ergens niet, want Verstappen reed zijn laatste ronde pas bij het vallen van de vlag, en het had dus geen zin meer om andere coureurs daarna te proberen te helpen.
Boordradio van Mercedes naar Red Bull
De boordradio geeft wel duidelijk aan dat Russell op zoek is naar manieren waarop hij een win-winsituatie kan creëren. Russell wil graag op het podium eindigen, en Verstappen heeft er in de huidige titelsituatie ook baat bij dat de Mercedes-coureur voor de McLarens eindigt. Russell wordt bij Viaplay gevraagd om zijn boordradio uit te leggen. 'Toen hij zijn eerste Q3-ronde reed, kwamen ze elkaar tegen. Hij heeft iemand nodig in het gevecht vooraan', weet de nummer vier in het kampioenschap.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Russell hoopte op hulp van Red Bull.
Russell benadrukt dat hij hoopte dat zijn boordradio zou worden uitgezonden. 'Het was meer een hint naar Red Bull om hier op de pitmuur over na te denken. Het was niet zozeer een hint voor mijn eigen team', verduidelijkt hij. Russell wist dat hij op eigen kracht niet verder kon komen dan de vierde startplek. 'Die drie jongens waren te snel', weet Russell, die de hoop desondanks niet opgeeft. De punten worden namelijk pas in de race verdeeld.
'Ik denk dat het beeld in Q1 en Q2 wel een beetje vertekend was', zo legt Russell uit dat hij eerder in de kwalificatie nog kans leek te maken op poleposition, maar uiteindelijk geen rol speelde in het gevecht. 'We stonden wel bovenaan, maar Max en de McLarens reden op oude banden. We wisten dus wel dat ze drie of vier tienden achter de hand hadden.' Die voorspelling kwam ongeveer uit. Russell was 0,438 seconde langzamer dan Verstappen, terwijl het gat naar de McLarens twee tienden bedroeg.
Tactiek van Verstappen
Viaplay vraagt de Mercedes-coureur vervolgens naar zijn mening over de titelstrijd. 'Lando is nog steeds de favoriet, want hij is altijd op het podium geëindigd, met uitzondering van de races waar ook echt iets gebeurde. Dit is een heel sterk circuit voor hen, maar dit is geen normaal weekend. Als Max na de eerste ronde leidt, weet ik zeker dat hij niet aan de horizon zal verdwijnen. Dan geeft hij Norris een makkelijke podiumfinish, dus misschien liggen er wel kansen', knipoogt Russell.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Norris moet rekening houden met extreme tactieken van Verstappen.
Later komt Russell opnieuw in beeld bij Viaplay, als hij verder ingaat op de verwachte strategie voor Verstappen. 'Ik hoop dat Max de race nog leidt na de eerste ronde. Hij gaat echt niet zomaar wegrijden', houdt Russell vol. 'Hij hoeft zich niet als een hooligan te gedragen of gekke dingen te doen, maar hij kan de snelheid wel bepalen.' De interviewer vraagt of Russell een herhaling van 2016 verwacht. 'Ja, zoiets verwacht ik wel.'
Tactiek van Hamilton werkte niet
Nico Rosberg had in 2016 ook een voorsprong van twaalf punten op Lewis Hamilton voor de race in Abu Dhabi. Dat betekende dat Hamilton dus ook moest winnen en moest hopen dat Rosberg niet op het podium eindigde. Net als nu pakte uitdager Hamilton (nu Verstappen) de poleposition, terwijl kampioenschapsleider Rosberg (nu Norris) op de tweede plek volgde. Hamilton hield in de slotfase van de race bewust in om Rosberg in de problemen te brengen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hamilton leidt in 2016 voor kampioenschapsleider Rosberg.
Dat werkte uiteindelijk niet en Rosberg werd dus wel wereldkampioen. In 2021 liet Sergio Pérez een soortgelijke tactiek zien en zo hielp hij Verstappen aan zijn eerste wereldtitel. Het probleem bij de tactiek van Hamilton was vooral dat niemand nog een pitstop hoefde te maken. Als Verstappen deze tactiek vanaf het begin van de race toepast, kan hij coureurs als Russell, Charles Leclerc, en Fernando Alonso de kans geven om vroeg te stoppen en zo een voordeel te pakken.
Russell zou de tactiek van Verstappen ook niet controversieel vinden. 'Je ziet veel coureurs dit doen. Carlos Sainz deed dit ook in Singapore. In Monaco en Singapore is dit heel normaal. Hopelijk voor ons leidt hij nog na de eerste ronde en dan komen er kansen', zo geeft hij aan dat hij graag wil inspringen op de kans die Verstappen hem kan bieden.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der Britse geitjes. Die hadden we natuurlijk niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1-fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in '21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026


















