
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleAndrea Stella ziet zijn coureurs samen met de andere titelkandidaat in de top drie starten, wat alleen maar bijdraagt aan de spanning. De Italiaan moet ondertussen wel toegeven dat Max Verstappen poleposition meer dan verdiend heeft met twee polerondes. De teambaas van McLaren verwacht een complexe race als seizoensfinale.
Stella’s coureurs starten vanaf P2 en P3. ‘Dat Oscar en Lando zo dicht bij elkaar zitten, is het verhaal van het seizoen’, zegt de teambaas. Al relatief vroeg in het seizoen leek het tussen het McLaren-duo te gaan, later meldde Verstappen zich dus ook. ‘Deze kwalificatie is symbolisch voor de zeer, zeer dicht op elkaar zittende prestaties van Oscar en Lando, en het is eerlijk en goed dat ze hier allebei strijden om het kampioenschap’, is de teambaas van McLaren van mening.
Toch liep het duo een een-tweetje mis, want daar stak Verstappen een stokje voor met maar liefst twee rondes die goed genoeg waren voor pole. Stella is onder de indruk van de Nederlander en zijn team, dat hem naar de eerste plaats leidde. ‘Verstappen en Red Bull hadden vandaag een of twee tienden meer dan wij, dus het is terecht dat zij op poleposition staan’, moet Stella toegeven tegenover het Britse Sky Sports.
Alles gemaximialiseerd
Desondanks heeft hij niets te klagen over de startopstelling van zijn coureurs. ‘Ik ben tevreden met de prestaties’, stelt de Italiaan. Vanaf de tweede en derde plaats liggen ze sowieso op podiumkoers, maar richting de eerste bocht kan er ook een gewaagde actie gemaakt worden. ‘Ik denk dat Oscar en Lando vandaag alles uit de auto hebben gehaald wat erin zat.’
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen pakte polepositon in Abu Dhabi en gaat morgen van plek één van start.
Stella kijkt terug op de kwalificatie, die allesbehalve makkelijk was. ‘Het was geen eenvoudige kwalificatie.’ De teambaas gaat zelfs nog een stapje verder. ‘Dit was de spannendste kwalificatie ooit wat betreft het verschil tussen de snelste en de langzaamste coureurs’, vermoedt de oud-ingenieur. De verschillen onderling waren inderdaad klein.
Ligt in McLarens eigen handen
McLaren beslist morgen zelf over haar lot, of in elk geval over dat van Lando Norris. Zolang hij op het podium terechtkomt, maakt het niet uit wat de andere twee kanshebbers doen. ‘Een positieve dag in de stand van het kampioenschap’, luidt dan ook de conclusie van Andrea Stella. ‘Het ligt in onze handen, maar we moeten morgen presteren’, benadrukt hij dat het zeker geen gereden race is.
Andere coureurs kunnen een stoorzender vormen, vooral de landgenoot van Norris. ‘We staan er niet alleen voor. Russell, Leclerc, het wordt een complexe race’, herhaalt Stella nog maar eens. ‘We moeten zo goed mogelijk presteren en Lando en Oscar hun opties en mogelijkheden voor het kampioenschap geven’, lijkt hij nog steeds vast te houden aan de papaya rules.
Lees ook
Naomi werkt sinds februari 2024 bij F1Maximaal.nl als redacteur.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
- 😂👌
peterheijnen3305-11-2026 - Absoluut, maar zxonder de spaanse uitglijder... ;)
peterheijnen3305-11-2026 - Snap alleen niet dat er specifiek voor deze race de regels waren aangescherpt. Ga je de baan af dan moet je positie teruggeven, zoals Max ook zei. En 5 seconden straf is idd de race in principe kado geven aan Charles, zoals Lewis zei. Door de sc liep de race, gelukkig voor Max, anders maar de heren hebben een punt.Fernanda05-11-2026

















