
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleJacques Villeneuve sprak deze week over de prestaties van Max Verstappen in aanloop naar de Grand Prix van São Paulo. De Nederlander zit volgens hem in een ideale positie om in te lopen op de twee koplopers in het kampioenschap. Het doet weer denken aan het scenario van 2007.
De Canadees ziet dat Verstappen een duidelijk voordeel heeft. 'Eigenlijk is het niet meer McLaren-Red Bull. Max vecht tegen twee coureurs', stelt de wereldkampioen van 1997. 'Hij heeft geen papaya rules, dus het is een beetje anders. Ik denk dat dat hem helpt', zegt hij in gesprek met PokerStrategy. Volgens Villeneuve toont dit hoe Verstappen zich aanpast aan meerdere uitdagingen tegelijkertijd, terwijl hij zijn strategie zorgvuldig blijft uitvoeren.
De Canadees benadrukt dat Verstappen zich richt op het grotere plaatje. 'Zijn regel is een sterke regel: Ga er gewoon voor! In het slechtste geval eindigt hij als derde', aldus de oud-coureur. 'Derde of tweede maakt geen verschil in zijn leven. Het kampioenschap wel', voegt Villeneuve eraan toe. 'Dus het is de moeite waard om ervoor te gaan', zegt Villeneuve. Hiermee onderstreept hij dat de Nederlander altijd de focus op het kampioenschap houdt, ongeacht de uitkomst van een individuele race.
Verstappen moet hopen op herhaling van 2024-succes
Verstappen presteerde sterk en liep flink in tijdens het sprintweekend in Austin. 'In Brazilië zal er weer een sprintrace worden gereden, wat betekent dat ze geen tijd hebben om zich voor te bereiden en normaal in te stellen', merkt de Canadees op. 'Red Bull en Max zijn daar behoorlijk goed in. Maar gezien het tempo van de McLaren met Lando in de zone, wordt dat lastig. En Lando is niet traag in de regen', stelt Villeneuve.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen is populair bij de Braziliaanse fans.
De weken voorafgaand aan de Grand Prix van São Paulo werd er constant gesproken over mogelijke regen. In 2024 betekende de regen voor Verstappen een groot voordeel. De Nederlander kwalificeerde slecht, maar wist de race toch te winnen na een indrukwekkende inhaalrace en wat geluk. De Alpines werden tweede en derde, wat tekenend was voor de chaotische race. Een weekend als dat zou de viervoudig wereldkampioen erg goed uitkomen met de huidige kampioenschapsstand. Toch lijken de McLarens ook flink gas te kunnen geven dit weekend.
Verstappen vindt grip waar anderen dat niet vinden
Het vermogen van Verstappen om grip te vinden waar anderen dat niet kunnen, ziet Villeneuve echter alsnog als een groot voordeel. 'Op circuits waar je verschillende lijnen moet gebruiken, ja. Max is erg goed in het uitzoeken waar de grip op het circuit ligt. Veel coureurs kunnen dat niet en blijven gewoon bij een normale droge racelijn', stelt de Canadees. 'Ze begrijpen niet dat daar misschien geen grip is en ze zoeken niet naar een andere plek. Niet elke coureur heeft dat', concludeert Villeneuve.
Toch is dit voordeel niet universeel. 'Op sommige circuits gebruik je om de een of andere reden gewoon de normale racelijnen. Dan heeft hij daar geen voordeel', legt Villeneuve uit. Volgens hem ligt de sleutel tot succes voor Verstappen in São Paulo dan ook in het optimaal benutten van zijn vaardigheden, zowel in droge omstandigheden als op circuits die onverwachte gripvariaties bieden.
Lees ook
Naomi werkt sinds februari 2024 bij F1Maximaal.nl als redacteur.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Vooralsnog goed gedaan door Red Bull en Max. Op de harde band zag het er erg goed en competitief uit. Op de soft daar valt niet ober te zeggen. Hij zette redelijk vroeg aan en ondanks vele problemen met de downshifts en stuurbekrachtiging een hele scherpe tijd waar Russel en Hamilton ondanks later aanzetten niet aan kwamen. Antonelli ging er wel onderdoor maar die zette 10 minuten later aan wat veel uitmaakt. Zelfde geldt voor Norris die een kwartier later aanzette en vermoedelijk met een stuk minder brandstof reed. Dst zag je namelijk ook aan het feit dat hij gelijk buiten bleef vpor de race simulatie en daarin 1,4 seconde sneller reed dan de rest..iets wat onrealistisch is natuurlijk. Wat Verstappen betreft. Had net als de rest slijtage maar wel stukken minder. 1 seconde verval tov Antonelli 1,4 en dan stond Antonelli op ene band wat minder snel slijt. De longruns van Verstappen waren wat dat betreft het beste met iedereen waarmee je het realistisch kon vergelijken. Dat ondanks problemen die ze wel moeten verhelpen. Hamilton was alleen in staat om de helft van de ronden het tempo van Max bij te houden, want hij moest daarvoor telkens een rondje koelen door 6 tiende tot een seconde trager dan Verstappen te gaan en dan pas kon die hem de ronde erna weer matchen. Zo ging het door. Goed begin dus maar nog wel wat werk aan de winkel.RB2306-11-2026
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026 - Ik mis in het pakket updates van McLaren wel een belangrijk onderdeel, namelijk een nieuwe kopman …
MaxMaximaal06-11-2026 - Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der Britse geitjes. Die hadden we natuurlijk niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1-fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026



















