Nu we tijdens de zomerstop zitten, blikken veel mensen terug op het seizoen tot nu toe. Iedereen heeft zijn eigen mening over wie het tot nu toe het slechtst en het best doet. Ook Olav Mol en Jack Plooij deden dat voor Ziggo Sport. Ze kozen allebei de vijf rijders die het meest erboven uitsteken, en hun meningen liepen nogal uiteen.
Voorafgaand aan het seizoen was er genoeg om naar uit te kijken. Lewis Hamilton zou zijn debuut maken bij Ferrari, er zouden officieel zes rookies in het veld rijden, McLaren zou proberen de vorm van vorig jaar door te trekken, en de vraag was of Max Verstappen opnieuw een konijn uit de hoge hoed kon toveren en voor de vijfde keer op rij wereldkampioen kon worden.
Na een aantal mooie races, veel spannende gevechten op de baan, nieuwe controverses en nog veel andere memorabele momenten, lijkt het erop dat we een ontzettend spannende strijd krijgen voor de rijderstitel tussen de beide McLaren-coureurs. Maar welke rijders hebben in deze eerste helft van het seizoen het meest van zich laten zien? Mol en Plooij bespraken hun keuzes.
Alonso vermaakt
Op nummer vijf zette Plooij Oliver Bearman, die dit seizoen zijn debuut maakte nadat hij vorig jaar al drie races moest invallen, waaronder één voor Ferrari. Hij staat momenteel negentiende in het kampioenschap met acht punten, maar de prestaties van de jonge Brit zijn blijkbaar genoeg voor Plooij om hem een dikke voldoende te geven.
Mol zette daarentegen veteraan Fernando Alonso op nummer vijf: 'Als ik kijk naar wie mij het meest heeft vermaakt, niet alleen op de baan, maar ook daarbuiten. Met de boordradio’s en al zijn opmerkingen na de race… Dat hij dan vijfde wordt en Bortoletto langsloopt en zegt: 'Maar die Saubers waren wel heel snel' en zo, dat heeft mij echt vermaakt.'
Tegenvallend
Op nummer vier zette Mol Charles Leclerc, al was hij niet vol lof over de Monegask: 'Ik had verwacht dat hij zich inmiddels helemaal bij Ferrari had ingewerkt. Maar hij komt nog steeds zo onzeker over. Ik bedoel: er gaat echt iets mis wanneer je van zestien polepositions er maar één weet te winnen. Hij moet echt hoger op dit lijstje staan.'
Mol maakte de Ferrari-coureur echter niet volledig af: 'Maar ieder seizoen heeft hij toch weer dat ene kwalificatierondje waarbij ik echt denk: wauw, dat is indrukwekkend wat hij doet.' Leclerc staat momenteel nog steeds droog qua overwinningen, een tegenvallende statistiek voor velen. Mol concludeerde: 'Ik denk nog steeds dat hij ooit wereldkampioen kan worden.'
Plooij zette George Russell op nummer vier, die ook vierde staat in het wereldkampioenschap. Hij heeft, na de McLaren-coureurs, de meeste podia dit seizoen en met een achterstand van tien punten op Max Verstappen kan de Brit nog zomaar derde worden. Plooij gaf Russell complimenten voor zijn rol binnen het team: 'Hij leidt Mercedes erg goed dit seizoen en neemt het team echt op z’n rug.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Een volwassenere Verstappen
Plooij zette Max Verstappen op nummer drie, wat Olav Mol duidelijk te laag vond. Plooij was echter vol complimenten voor de drievoudig wereldkampioen: 'Ik zie dit seizoen een veel volwassenere Verstappen. Hij laat nog steeds fantastische dingen zien met die auto, wat eigenlijk helemaal niet kan.'
Mol zette op zijn beurt misschien wel de opvolger van Verstappen op nummer drie: zijn goede vriend Lando Norris. Over het seizoen van Norris had Mol niet veel te zeggen: 'Het is niet omdat hij veel wint, of omdat hij vecht om de wereldtitel, wat natuurlijk spannend is met zijn teamgenoot hè.' Norris staat momenteel tweede bij de rijders, negen punten achter Oscar Piastri. Ondanks zijn tweede plaats vinden velen in de paddock dat hij de leiding had moeten hebben, omdat hij vaak punten heeft laten liggen.
Beter dan Max Verstappen?
Over de tweede plek ontstond enige discussie. Dat had alles te maken met de keuze van Jack Plooij: Gabriel Bortoletto. De Braziliaan, die zowel in de Formule 3 als in de Formule 2 de wereldtitel pakte in zijn eerste seizoen, debuteerde dit jaar bij Sauber. Hij pakte al een paar goede resultaten, zoals een zesde plek tijdens de laatste race in Hongarije.
Mol vroeg aan de voormalig pitreporter of hij de rookie beter vond dan Max Verstappen. 'Ja, dat vind ik van wel. Op dit moment wel. In mijn beleving wel, van wat ik hem zie doen met die auto.' Olav Mol kon om die uitspraak lachen. De Braziliaan staat momenteel zeventiende in het wereldkampioenschap met veertien punten.
Mol suggereerde dat zijn nummer twee misschien wel de volgende wereldkampioen kan zijn. Hij koos namelijk voor Oscar Piastri. Over het seizoen van de Australiër had hij weinig te zeggen: hij staat momenteel eerste bij de rijders en is in een spannende strijd verwikkeld met zijn teamgenoot Norris. Zijn voorsprong van 22 punten is inmiddels geslonken tot negen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

En de nummer één is...
Beide mannen kozen voor een oranje coureur. Mol begon: 'Ik heb echt geen oranje bril, maar ik kies voor Max Verstappen. Als je het hebt over pure snelheid, dan is Max Verstappen echt gewoon de beste in het veld. Hij kan dingen die andere coureurs niet kunnen. Ik vind dat echt ontzettend knap!' Plooij begreep de keuze, ondanks dat hij iemand anders op één had staan.
'Wat Max ook zegt hè: zet iemand anders van mijn niveau in die auto en die doet hetzelfde ermee, en dat is misschien wel Oscar Piastri. Ik vind hem goed. Nou moet ik wel zeggen: ik had verwacht dat hij met iets meer leiderschap over de boordradio zou communiceren. Maar misschien komt dat in de tweede helft nog. Zijn leermeester Mark Webber had dat leiderschap altijd.
Het wordt nog spannend!
Dit zijn dus de coureurs die de meeste indruk hebben gemaakt op Olav Mol en Jack Plooij voor de zomerstop. Het wordt interessant of zij dit ook kunnen volhouden in de tweede seizoenshelft. Beide mannen hopen nog veel mooie dingen te zien en hopen op een spectaculair slot van het seizoen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties