Mercedes is een van de grote winnaars van het Grand Prix-weekend in Brazilië. Met 45 punten pakte het Duitse team meer punten dan alle andere teams. Kimi Antonelli eindigde in beide kwalificaties en races als tweede en was een van de grote uitblinkers. In een interview met F1TV wordt echter duidelijk dat Toto Wolff totaal vergeten was dat de Italiaan Max Verstappen uiteindelijk voorbleef.
De tweede plek in het constructeurskampioenschap levert veel meer geld op dan een derde of vierde plek, en zal vooral ook verwelkomd worden door de mede-eigenaren van Mercedes en de vele sponsoren. 'Ik ben enorm trots op mijn coureurs, ook op hoe ze aan het einde van de race vochten', luidt de eerste conclusie van Wolff na de race dan ook. 'Ze hielden allebei een snellere auto achter zich onder immense druk. Dat was echt heel goed.'
Russell valt af
George Russell hield stand op de vierde plek, voor Oscar Piastri. De Brit bewees daarmee niet alleen een goede dienst aan Mercedes, maar ook Max Verstappen en Lando Norris zullen daar tevreden mee zijn. Russell zelf is na zijn vierde plek echter officieel uitgeschakeld in het kampioenschap. Zijn achterstand liep op naar 114 punten met nog maar 83 beschikbare punten.
'Hij had het al het hele weekend lastig', zegt Wolff over zijn kopman. Russell werd in beide kwalificaties en races verslagen door zijn jongere teamgenoot. 'Hij had het ook in de Grand Prix lastig met de auto. Het was lastig om Max achter ons te houden, maar daarna zat Oscar Piastri ook achter hem op nieuwere banden, en toen slaagde hij er wel in', laat Wolff goedkeurend optekenen over de 27-jarige coureur.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Pijnlijke fout over Antonelli
Chris Medland, die de interviews voor F1TV verzorgt, vraagt Wolff vervolgens naar de prestatie van Antonelli. Medland kaart aan dat de debutant zijn beste Grand Prix-resultaat pakte met een tweede plek. De Mercedes-teambaas wil de journalist vervolgens corrigeren. 'Kimi is al eens als derde geëindigd, hoor. In Montréal', aldus Wolff. De Oostenrijker wordt erop gewezen dat zijn coureur niet derde is geëindigd, maar tweede.
Het heeft er alle schijn van dat Wolff tijdens de race al accepteerde dat Verstappen zijn 19-jarige coureur nog zou inhalen, maar dat gebeurde niet meer. 'Ah, inderdaad, je hebt absoluut gelijk. Hij werd zelfs tweede', lacht Wolff, nadat het kwartje zichtbaar lijkt te vallen. 'Ik zat er even naast', geeft hij ruiterlijk toe. Antonelli was ook in beide kwalificaties en de sprintrace de tweede man achter Lando Norris.
'Het is fantastisch', zegt Wolff, nu hij beseft dat Antonelli inderdaad zijn beste resultaat ooit neerzette. 'Hij had een wereldkampioen achter zich zitten, die hem enorm onder druk zette met nieuwere zachte banden. Hij wist toch stand te houden. Bravo', luidt het compliment van Wolff aan zijn coureur. Antonelli staat in het kampioenschap op de zevende plek, maar loopt wel in op Lewis Hamilton.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Respect voor Verstappen
Door de tweede plek van Antonelli en de vierde plek van Russell heeft Mercedes de tweede plek bij de constructeurs steviger in handen gekregen. De voorsprong op de nieuwe nummer drie, Red Bull Racing, bedraagt nu 32 punten. 'Beide coureurs leverden geweldig werk', concludeert de tevreden teambaas, die zijn beide coureurs niet lang geleden nieuwe contracten liet ondertekenen.
'Dit is positief', oordeelt Wolff over de ontwikkelingen in het constructeurskampioenschap. 'Dit is een duidelijk puntenvoordeel. Je ziet wel hoe snel het kan veranderen, want Ferrari kon deze dag afschrijven. Als dit ons in de laatste drie weekenden overkomt, kan het ook zo weer de andere kant opgaan. Je moet dus met je voeten op de grond blijven.' Afgelopen jaar eindigde Mercedes nog als vierde, dus het Duitse team lijkt twee plekken op te schuiven.
Medland vraagt Wolff uiteindelijk ook nog of hij rekening had gehouden met concurrentie van Verstappen. 'Je kunt Max nooit afschrijven, ook niet als hij achteraan start. Ze hebben de juiste dingen aan de auto aangepast, want Max was waarschijnlijk de snelste coureur tijdens de race', deelt Wolff over de coureur, waarvan hij blijkbaar dacht dat hij nog tweede was geworden.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties