Verstappen beoordeelt upgradepakket van Red Bull en kruist vingers voor ander F1-team

Max Verstappen
zaterdag, 11 april 2026 om 21:51
max-verstappen-red-bull-2026-zondag-race-japan-interviews-2
Max Verstappen heeft aangegeven dat niet alles slecht loopt bij Red Bull Racing. Het Oostenrijkse team is afgezakt naar de zesde plek bij de constructeurs, maar dat betekent niet dat er geen lichtpunten zijn. Verstappen concludeert trots dat het motorproject van Red Bull voorlopig een succes is, en daarnaast spreekt hij kort over Honda, dat het juist nog heel zwaar heeft.
Verstappen staat zelfs slechts op de negende plek in het kampioenschap. Hij staat achter de coureurs van de drie topteams en daarnaast ook achter Oliver Bearman en Pierre Gasly. De Fransman eindigde in Japan ook weer voor Verstappen. "Ik zat in China ook al achter de Alpine vast. We waren wel iets sneller dan Alpine, maar je kunt gewoon niet inhalen", weet Verstappen, die deze opmerking vervolgens bijstelt. "Je kunt wel inhalen, maar dan heb je geen batterij meer op het rechte stuk. Ik heb het één keer geprobeerd, dus ik haalde hem in de chicane in, maar dan heb je daarna geen batterij meer."

Lichtpuntje voor Red Bull

Na drie raceweekenden durft Verstappen wel te concluderen dat de motor zeker niet verkeerd is. "Ons energiemanagement is al goed. Dat is ook niet ons grootste probleem. De correlatie en het finetunen kunnen nog wel beter, maar het vermogen is absoluut niet ons zwakste punt. We zijn niet zo sterk als Mercedes. Zij zijn echt heel sterk, maar we hebben vooral nog veel werk te verzetten aan de auto."
De RB22 was in China nog negentien kilogram te zwaar. Daarna zou de auto wel wat lichter gemaakt zijn, maar Red Bull kampt nog steeds met veel overgewicht. Daarnaast is de balans niet goed en levert het chassis simpelweg niet genoeg neerwaartse druk. Die nadelen worden vooral duidelijk in langere doordraaiers. De verwachting is dat Red Bull op snellere circuits met kortere bochten, zoals bijvoorbeeld Canada, beter voor de dag kan komen, zoals dat ook in Australië al het geval was.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
isack-hadjar-red-bull-racing-george-russell-kimi-antonelli-mercedes-2026-zaterdag-kwalificatie-australie-3
Red Bull was in Australië wél competitief.

Machteloos in Japan

In Japan bleek inhalen erg lastig te zijn en ook de overtake mode veranderde daar weinig aan. "Je kunt wat meer energie verbruiken als je binnen een seconde zit. Vooral op een circuit waar het energiemanagement een groot probleem is, kun je je batterij niet zo zwaar belasten. Je moet over het algemeen heel voorzichtig zijn met waar je je batterij gebruikt. Dat is dus lastig." In Japan had het dus weinig zin om meer elektrisch vermogen te krijgen, omdat je daar op een ander moment in de ronde dan de prijs voor betaalde.
Verstappen verwacht dat dit op andere circuits beter kan gaan. "Het probleem (in Japan, red.) is dat je een lang recht stuk hebt, dan een korte chicane, en dan weer een lang recht stuk. Als je dus alles gebruikt op het eerste rechte stuk, heb je niks meer op het andere rechte stuk. Op een ander circuit heb je soms een lang recht stuk en dan een aantal bochten om de batterij weer op te laden. Dat heb je in Suzuka niet. Je hebt heel veel inhaalmogelijkheden waarbij je dan maar één bocht hebt voor het volgende rechte stuk. Dat maakt het eigenlijk onmogelijk om de batterij te gebruiken, want dat is totaal niet efficiënt."

Upgrades vallen tegen

Red Bull introduceerde in Japan ook al een upgradepakket dat oorspronkelijk voor Bahrein bedoeld was. Isack Hadjar gebruikte de nieuwe onderdelen uiteindelijk niet, terwijl Verstappen dat wél deed om meer data te vergaren. De Nederlander werd in de kwalificatie met nieuwe onderdelen verslagen door de jonge Fransman in combinatie met het oude pakket. "We moeten het nieuwe pakket begrijpen, want ik ben er niet van overtuigd dat het in Japan zo goed werkte", baalt Verstappen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-rb22-red-bull-racing-2026-zondag-japan-race-3
Verstappen was niet blij met zijn upgrades.
Verstappen hoopt dat zijn vergaarde data het team helpen om de situatie te verbeteren. "Ik had veel problemen met de balans van de auto. Daarna moeten we natuurlijk doorwerken om een stabielere balans te krijgen." Verstappen koos dus bewust niet voor het snelste pakket en is momenteel dus gefocust op progressie en niet zozeer op het maximaliseren van de resultaten. "We moeten ook de motor en het energiemanagement wat beter begrijpen, om wat constanter te worden."

Hup Honda hup

"Ik denk dat we dit best oké doen", geeft Verstappen aan over het energiemanagement van Red Bull Ford Powertrains. "Ik denk niet dat dit onze grootste zwakte is. Er zijn wel nog veel dingen die ik op dat gebied wil verbeteren qua kalibratie en communicatie, maar dat is ook normaal. Het is nog een heel nieuw project en ik weet dat iedereen voluit werkt en alles geeft. We blijven gewoon ons best doen. Ik heb heel veel respect voor Honda, dus ik hoop dat zij ook snel stappen kunnen zetten", zo kruist hij zijn vingers voor zijn voormalige motorpartner.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading