Mol keek vol ongeloof naar Mercedes: "Dat was echt niet tof"

Opinie
zaterdag, 25 juli 2026 om 11:06
george-russell-mercedes-gp-hongarije-2026-vrijdag-ferrari

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Olav Mol heeft vol verbazing gekeken naar het optreden van Mercedes op de eerste dag in Hongarije. De analist van Ziggo Sport stelt dat de Duitse renstal wel degelijk problemen heeft. Mol durft nu dan ook wel te stellen dat Ferrari de poleposition pakt, maar ook Max Verstappen kan, ondanks een mindere vrijdag, nog wel eens gaan verrassen.
Mercedes heeft dit seizoen laten zien dat de W17 op ieder circuit goed uit de voeten kan, maar bij aanvang van het raceweekend in Boedapest maakte de Duitse renstal geen al te beste indruk. George Russell eindigde in het tweede trainingsuur op de vijfde plaats, maar gaf wel bijna een seconde toe op snelste man Lewis Hamilton. Andrea Kimi Antonelli kwam niet verder dan de dertiende plaats, maar de Italiaan kon door een rode vlag en een blokkerend wiel geen representatieve rondetijd rijden.
Voor Mol is het duidelijk dat er momenteel problemen zijn bij het team uit Brackley. "Mercedes heeft meer problemen dan ze willen toegeven", zegt de Formule 1-commentator in het Ziggo Sport Race Café. "Ik zag net nog een statistiek van Mercedes ten opzichte van Audi", vervolgt Mol vol verbazing. "Dat was echt niet tof. Mercedes zegt zelf ook: we zijn verrast. Het is een vreemde vrijdag. En George Russell zegt dan weer: nee, ik had het wel verwacht. Dat loopt daar dus ook niet lekker. Russell zie ik dan ook niet in de top drie eindigen."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
pirelli-george-russell-mercedes-gp-hongarije-2026-vrijdag
Mercedes kende een matige start in Boedapest.

Mol wijst favoriet voor poleposition aan

Bij Antonelli plaatst Mol vraagtekens. Hij denkt namelijk dat ook de 19-jarige WK-leider niet met de poleposition aan de haal zal gaan. Maar wie pakt de poleposition dan wel? Mol kent ditmaal, in tegenstelling tot eerder dit jaar, geen enkele twijfel. "Ik denk dat sowieso een Ferrari de poleposition pakt. Dat zal ik niet zo snel zeggen. We hadden het eerder ook verwacht in Monaco en toen koos ik een andere lijn. Ik ga ervan uit dat één van die twee het wel voor elkaar bokst, want als je kijkt naar de voorsprong en naar de balans in de auto, dan is dat wel absoluut goed", stelt Mol, die verder niet noemt of Lewis Hamilton óf Charles Leclerc voor het Ferrari-succes zal zorgen.
Ferrari is volgens Mol dus de absolute favoriet met het oog op de kwalificatie. Verstappen en Red Bull Racing hadden het een stuk lastiger. De viervoudig wereldkampioen klaagde niet voor het eerst dit jaar over het terugschakelen en sprak na afloop van "een moeilijke dag". Toch heeft Mol de hoop op een goed resultaat nog niet opgegeven. "Met Verstappen moet je altijd rekening houden, ook als je kijkt waar hij de laatste tijd zit", doelt Mol hiermee op het feit dat Verstappen dit jaar al een paar goede kwalificatieresultaten wist te boeken.
In Monaco was de viervoudig wereldkampioen bijvoorbeeld tweede en vorige week trainde hij zich, weliswaar met de hulp van teamgenoot Isack Hadjar, eveneens naar de tweede tijd. In de races was de pace van Verstappen de laatste tijd misschien zelfs nog wel indrukwekkender. In Spa-Francorchamps eindigde Verstappen zelfs op het podium, en dat met de oude achtervleugel en op een circuit dat de RB22 minder goed zou moeten liggen. De Hungaroring zou beter moeten aansluiten bij de sterke punten van de Red Bull-bolide.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading