
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleGünther Steiner is van mening dat niet alleen Max Verstappen, maar ook Red Bull Racing een groot compliment verdient voor de ommekeer in het Grand Prix-weekend in Brazilië. De regerend wereldkampioen wist zich na een tegenvallende kwalificatie vanuit de pitstraat terug te knokken naar een podiumplaats, maar had dit niet zonder zijn team kunnen doen.
Het komt niet vaak voor dat Verstappen al na Q1 uit zijn auto kan stappen, maar op het Autódromo José Carlos Pace was dit wel het geval. Voor het eerst in ruim vier jaar tijd zat de kwalificatie er voor de 28-jarige Nederlander al na één sessie op. Verstappen leek ook geen idee te hebben hoe hij de RB21 kon verbeteren, maar zijn vroege uitschakeling had ook een voordeel. Aangezien hij zich in de race sowieso vanuit het achterveld naar voren moest zien te werken, kon hij net zo goed de nodige aanpassingen doorvoeren en een nieuwe motor laten plaatsen.
Dat is dan ook precies wat Verstappen, die vanuit de pitstraat moest starten, deed. De Limburger wist zijn flink gewijzigde RB21 uiteindelijk nog naar een even knappe als onverwachte podiumplek te sturen en daarvoor ontvangt de viervoudig wereldkampioen veel lof. Steiner vindt de complimenten aan het adres van Verstappen volledig terecht, maar de voormalig teambaas van Haas wil ook het team rondom de Nederlander niet tekortdoen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ook het team rondom Verstappen verdient lof voor de ommekeer.
'Ik denk dat het hele team de waardering verdient', zegt de Italiaan in The Red Flags Podcast. 'Hij (Verstappen, red.) deed het niet alleen. Het hele team heeft hem vooruit geholpen. Het ging mis in de kwalificatie, maar toen kwamen ze weer tot leven. Ze veranderden de afstelling volledig, ze plaatsten een nieuwe motor, wat McLaren duidelijk niet leuk vond', doelt de Italiaan op het feit dat de Britse renstal om opheldering vroeg omdat Red Bull een afspraak zou hebben geschonden. Een vrijwillige motorwissel zou namelijk deel uitmaken van het budgetplafond. 'Ze moesten daardoor vanuit de pitstraat starten en daarna ging hij als een speer. Maar ook de strategie was perfect', vindt Steiner.
Opgeven niet in DNA
De oud-teambaas wijst vervolgens ook op de lekke band, waardoor Verstappen al vroeg in de race afscheid kon nemen van de ongewenste harde band. 'Misschien heeft dat hem wel geholpen, maar je kunt het ook anders zien. Het hele team heeft fantastisch werk geleverd en ze geloofden dat ze zich terug konden knokken. En Max heeft het voor elkaar gekregen, zoals gewoonlijk', richt Steiner zich nu wat meer op de prestatie van Verstappen.
Hoewel het een geweldige optreden was van de viervoudig wereldkampioen is Steiner allerminst verbaasd. 'We weten wie Max is. Hij is SuperMax! Maar nadat hij in Q1 werd uitgeschakeld, was hij natuurlijk niet blij. Maar kijk naar hetgeen hij (op zondag) presteerde. Ik bedoel, hij doet dingen die niemand anders kan', steekt de voormalig F1-teambaas zijn bewondering voor Verstappen niet onder stoelen of banken. Verstappen wist zich uiteindelijk terug te vechten naar de derde plaats, vlak achter Andrea Kimi Antonelli, die zijn beste resultaat tot dusver boekte.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026


















