Windsor bereikt nieuw level van waardering voor Verstappen: 'Het merk Max is niet groter dan racer Max'

Opinie
vrijdag, 19 december 2025 om 10:30
max-verstappen-red-bull-racing-gp-abu-dhabi-2025
Max Verstappen heeft er dit jaar behoorlijk wat fans bijgekregen. Het gevecht van de Nederlander en Lando Norris werd in 2024 al gewaardeerd, maar nadat Red Bull Racing een teleurstellende start van het jaar kende en zich daaruit wist te vechten, werd Verstappen steeds meer de publieksfavoriet. Analist Peter Windsor snapt dat wel. Hij noteert een paar punten waarom hij altijd Verstappen-fan zal blijven.
Windsor is door het seizoen heen wel eens kritisch geweest op Verstappen en Red Bull, maar eigenlijk waren die momenten op één hand te tellen. De voormalig teammanager van Williams heeft dit jaar 24 weekenden geanalyseerd en in elke video op zijn YouTube-kanaal kwam hij met complimenten voor de manier waarop Verstappen alles uit de auto heeft weten te halen. Daar was de viervoudig wereldkampioen zelf ook trots op.
'Uiteindelijk is diegene met de meeste punten kampioen geworden', concludeert Windsor simpel. Men kan het ermee eens en oneens zijn, maar dat gaat de uitslag niet veranderen. De 73-jarige is echter overtuigd dat Verstappen de beste coureur van het jaar is. 'Ik zeg niet dat hij dat waarschijnlijk is, ik zeg dat hij dat is. Punt', zegt hij in gesprek met CameronCc:. 'Omdat hij voortdurend beter wordt en hij zeer zelfkritisch is', vervolgt Windsor.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
pirelli-max-verstappen-red-bull-racing-gp-abu-dhabi-2025-zondag-2
Verstappen is volgens Windsor de beste van het jaar.
'Ten tweede heeft hij niet toegestaan dat het merk Max groter wordt dan Max de coureur. Dat is geen makkelijke opgave in de Netflix-wereld waarin we leven. Ten derde: hij is beter in het besturen van een raceauto in het droge, halfnatte en natte dan wie dan ook op aarde, naar mijn mening', luidt de uitleg van de analist. 'Ik denk dat hij de absolute belichaming van de kunst van het autorijden in handen heeft, als het gaat om coördinatie, de harmonie van zijn inputs en inzicht.'

Bandenfluisteraar

Windsor houdt ervan om te analyseren hoe de coureurs een bocht in- en uitgaan. Hij denkt dat Lando Norris en Oscar Piastri op dat gebied veel van Verstappen kunnen leren. Ook denkt Windsor dat de Nederlander nog altijd een bandenfluisteraar is, of de auto het rubber nu opvreet of niet. 'Hij heeft een gigantisch goed begrip van hoe je een auto over een hele raceafstand moet managen, om als het ware in de eerste ronde al te weten wat nodig is om de finishvlag te halen', vervolgt Windsor.
'Hij is beter in het managen van de banden en weet beter hoe hij met de banden om moet gaan dan welke coureur dan ook in 2025. Als we vooruitkijken naar een tijdperk waarin we te maken krijgen met een tijdsmonopolie en bandenmanagement als twee van de meest kritische factoren op de kalender, op het palet van elke coureur, dan is dat enorm belangrijk. Wat nog meer?' lacht Windsor, die eindeloos door kan gaan met zijn rijtje vol lof.

Ongecompliceerd brein

'Hij is superfit, dat kun je gerust zeggen. Ik denk dat hij een zeer ongecompliceerd brein heeft', gaat hij verder. 'Daardoor kan hij nadenken over racen op dezelfde manier als toen hij nog kartte. Ik denk dat hij de auto zo natuurlijk kan aanvoelen en 'manipuleren', om het zo te zeggen, dat hij vanzelf meer mentale ruimte overhoudt om over andere dingen na te denken dan welke coureur dan ook', complimenteert Windsor. 'Ik zie daarom geen enkel gebied waarop hij niet de beste is.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-abu-dhabi-2025-zondag-7
Windsor kan uren naar Verstappen kijken.
De vergelijkingen met de grootheden uit de sport zijn volgens Windsor zeer terecht, maar Verstappen is duidelijk zijn eigen persoon: 'Misschien zal hij nooit een Schumacher of een Stewart zijn in de zin dat hij morgen Red Bull zou kunnen verlaten met een blanco vel papier om een compleet nieuwe Formule 1-team op te zetten bij Ferrari of ergens anders, alle beste mensen mee zou nemen en dat team tot een succes zou maken, zoals Michael dat deed', haalt hij zijn schouders op.
'Hoe belangrijk is dat tegenwoordig nog? Dat is veel minder haalbaar vanwege alle langlopende contracten die iedereen heeft. Het is dus niet meer hetzelfde als in de tijd dat Michael dat deed, in 1996, 1997 en 1998. Ik zie op dit moment geen enkel gebied waarin Max niet de beste ter wereld is', besluit Windsor. Verstappen haalde bijna honderd procent van de punten van Red Bull in 2025. Ook zonder teamgenoot Yuki Tsunoda was Red Bull derde geworden. Verstappen doet dus al Schumacher-achtige dingen.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading