
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GooglePeter Windsor heeft zijn licht laten schijnen op de titelstrijd in de Formule 1. Hij beseft dat de McLaren-coureurs meer punten hebben dan Max Verstappen, maar benadrukt wel dat Verstappen een ander voordeel heeft op Oscar Piastri en Lando Norris. De analist moet glimlachen na een uitspraak van de racewinnaar, en zoomt in op de situatie bij de constructeurskampioen.
Piastri oogde dit seizoen lange tijd koeltjes en meedogenloos, maar sinds de zomerstop heeft de Australiër het steeds lastiger. Piastri moest in Italië een controversiële teamorder opvolgen en maakte in Azerbeidzjan een dramatisch weekend mee. In Singapore werd hij hardhandig aan de kant gezet door Norris, en in Austin was de Australiër drie dagen lang onzichtbaar. 'Oscar Piastri was een van de mysteries van dit weekend. Ze kunnen in een persbericht alleen maar toegeven dat hij de snelheid niet had', laat Windsor weten op YouTube.
Verstappen zweette nauwelijks
Windsor beseft dat de vormproblemen van Piastri McLaren in een onmogelijke situatie brengen. 'Dit brengt een bijzondere situatie voor McLaren aan het licht', weet de analist. 'Aan het einde van de race reed Lando in vrije lucht en hij liep op Max in. Max had behoorlijk veel verkeer met achterblijvers die voor de zestiende plek vochten, al gingen ze allemaal goed aan de kant. Het kostte Max alsnog wat tijd. Toch stond hij op geen enkele manier onder druk en won hij de race op prachtige wijze.'
'Verstappen kwam vervolgens uit de auto en er was nauwelijks een druppel zweet te zien', lacht Windsor over de dominante winnaar. 'Een van de opmerkingen die hij maakte was dat hij nu wel een kans heeft in het coureurskampioenschap. Hij gaf aan dat ze gewoon zo door moeten gaan en dit momentum vast moeten houden. Dit zei hij heel correct en het was een prachtige opmerking.' Windsor denkt dat Verstappen zijn concurrenten daarmee verder onder druk zet.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen stapt nauwelijks bezweet uit.
Eerste coureur bij McLaren
Windsor denkt dat Verstappen McLaren dwingt om actie te ondernemen. 'Natuurlijk is Max nu een titelkandidaat. Hij heeft een serieuze kans om zijn vijfde wereldtitel te winnen. Het fascinerende na Austin is dat McLaren in een staat van verwarring is, want ze weten dat Max Verstappen nu een echte kans heeft. Het logische voor McLaren is om ook een duidelijke titelfavoriet te hebben. Het meest logische zou zijn dat dit Oscar Piastri wordt, want hij heeft meer punten.' De Australiër heeft nog veertien punten meer, al heeft hij dat ook te danken aan Norris' technische problemen in Zandvoort.
McLaren doet al het hele seizoen moeite om alles zo eerlijk mogelijk te laten verlopen, maar helpt daardoor juist Verstappen in het zadel. 'Je hoort constant dat ze Lando willen helpen en het gelijk willen houden tussen beide auto's. In de tussentijd gaan ze punten van elkaar afsnoepen. Je zou kunnen stellen dat Norris in Austin al punten bij Piastri weghield, al zaten de Ferrari's er nu natuurlijk tussen.'
Windsor voegt vervolgens toe dat hij nu al weet dat McLaren zijn advies niet zal opvolgen. 'Het was hoe dan ook een slecht weekend voor Piastri en zijn teamgenoot liep op hem in. Zo zal Piastri het zien. Verstappen, de gast die het kampioenschap kan winnen, won de race met gemak na van start tot finish geleid te hebben. McLaren heeft geen eerste coureur. Ze zullen nu natuurlijk niet gaan zeggen dat Norris of Piastri de voorkeur krijgt. Dat gaat simpelweg niet gebeuren, want we weten hoe McLaren is', sneert hij naar de constructeurskampioen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Wat moet McLaren doen?
Titelontknoping
'Red Bull zal zonder enige twijfel alle ballen op Verstappen zetten, zoals ze dat tot nu toe ook gedaan hebben', weet de Britse analist. 'Het wordt fascinerend om te zien hoe het nu gaat, als we naar Mexico gaan, en daarna naar Brazilië en Las Vegas. Uiteindelijk gaan we dan nog naar Qatar en Abu Dhabi. Als je het zo hoort, zijn er nog heel wat punten te verdelen', lacht Windsor.
Met vijf Grands Prix en twee sprintraces zijn er nog zeven races te gaan. Hoewel de sprintraces niet veel punten opleveren, kunnen ze wel bepalend zijn in de titelstrijd. Dat werd in Austin wel duidelijk. Verstappen pakte eerder dit seizoen in Miami ook al een nulscore na een fout van Red Bull in de pitstraat.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Wat zou Geert Wilders ervan denken.
Supermax-06-11-2026 - Grappig dat het volgens Lewis altijd aan een ander ligt. Het lag namelijk altijd aan Alonso, of aan Button, of aan Rosberg, of aan Russell en nu weer aan Leclerc. De realiteit leert ons echter dat Lewis het heel vaak heeft moeten afleggen tegenover zijn teamgenoten, vandaar dat ie bij Mercedes een midfieldcoureur naast zich kreeg, om hem iets beter te doen lijken. Maar zelfs deze midfieldcoureur moest bij tijd en wijlen voor hem aan de kant. Kun je het voorstellen? Iemand die zichzelf een GOAT vindt, moest hulp van zijn team krijgen om een midfieldcoureur als Bottas te passeren, omdat het op eigen kracht te moeilijk was. Als je dan vervolgens een midfieldcoureur als je beste teammaat ooit prijst, moet het zelfs voor de grootste Lewisfans duidelijk zijn dat zijn denkvermogen niet verder reikt dan een dronken rozijn!!SennA06-11-2026
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026

















