Britse journalist durft 'gokje' te wagen omtrent toekomst Verstappen: "Gaat weer gebeuren"

Formule 1
dinsdag, 24 maart 2026 om 11:00
max-verstappen-red-bull-racing-china-12212
Max Verstappen is een van de beste coureurs die de Formule 1 ooit heeft gehad, maar toch gaat het in 2026 niet zoals hij zou willen. Andrew Benson denkt echter dat er nog geen noodalarm hoeft te klinken voor de situatie bij de Oostenrijkse renstal, want hij geeft aan dat het nog vroeg in het jaar is. Wel durft de Britse journalist een gokje te wagen over de toekomstgeruchten omtrent de viervoudig wereldkampioen.
Verstappen begon het jaar niet zoals hij had gewild, en dat begon voordat hij überhaupt aan het jaar begon. Hij is namelijk totaal geen fan van de huidige auto's in de Formule 1. De Nederlander waarschuwde vriend en vijand in 2023 al voor deze generatie bolides, en dat heeft vooral te maken met de krachtbron. De helft van het vermogen komt namelijk vanuit de batterij binnen de krachtbron, en dit zorgt voor zogenaamde superclipping aan het einde van het rechte stuk. De snelheid loopt dan dus terug.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-china-12-oscar-piastri
Verstappen sprak al in 2023 over de problemen van deze reglementen.
Red Bull heeft de zaken niet helemaal op orde vooralsnog, want vooral in China verliep het dramatisch voor het team. Dit had niet zoveel te maken met de krachtbron, want het was vooral de auto die gewoon echt niet goed aanvoelde voor Verstappen en zijn teamgenoot Isack Hadjar. De Nederlander zei dat er echt veel moest verbeteren bij de Oostenrijkse renstal. De eerstvolgende krachtmeting is in Japan, en Red Bull zal hier hopen op een aanzienlijke verbetering.

Verstappen zal verbeteringen eisen

Benson denkt echter dat het voorbarig is om nu al conclusies te trekken over het verdere verloop van 2026. "Aan de andere kant: het zijn pas twee races, dus het is nog te vroeg om duidelijke conclusies te trekken", begint hij duidelijk. "In Australië kwalificeerde Isack Hadjar zijn Red Bull als derde, dus het is aannemelijk dat Max Verstappen ook vooraan had meegedaan als zijn achteras niet had geblokkeerd bij zijn aanval op bocht één tijdens zijn eerste kwalificatieronde, waardoor hij spinde, in het grind belandde en achteraan moest starten", verklaart de Britse journalist bij de BBC.
"Hadjar viel uit met een motorprobleem en Verstappen herstelde zich nog knap tot een zesde plaats", vervolgt hij. In China zag Benson echter dat het een ander verhaal was. "In China was Red Bull niet competitief en had het team moeite met grip en balans. Verstappen viel uiteindelijk uit met opnieuw een probleem met de power unit, nadat hij het hele weekend weinig snelheid had laten zien", stelt hij. Benson vindt het moeilijk in te schatten welk weekend meer zei. "Maar welke race was nu representatiever voor de echte snelheid van Red Bull: Australië of China? Dat is nog te vroeg om te zeggen", stelt de Brit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
red-bull-racing-max-verstappen-gp-australie-zondag-2026-2
In Australië kwam Verstappen iets beter uit de verf.
Red Bull heeft volgens Benson ook aannemelijke problemen met de betrouwbaarheid, maar dat is niet zo heel gek, denkt de journalist. "Het is duidelijk dat betrouwbaarheid een probleem is, maar dat is begrijpelijk in het eerste jaar waarin ze hun eigen power unit ontwikkelen", verklaart Benson. "Het zal nog een paar races duren voordat we een goed beeld hebben van hoe competitief Red Bull echt is", legt hij uit over de snelheid van de RB22.
Het belangrijkste onderwerp dat gaat opspelen door de moeilijkheden bij Red Bull is volgens Benson de toekomst van Verstappen. In voorgaande jaren gebeurde dit ook al, en de Brit denkt dat het ook in 2026 een rol gaat spelen. "Maar als ze blijven worstelen, kun je er zeker van zijn dat de toekomst van Verstappen opnieuw onderwerp van gesprek wordt, net zoals vorig jaar", zo sluit de journalist duidelijk af. Of Verstappen daadwerkelijk een stap gaat maken, dat is nog onduidelijk.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading