Verstappens 'schaduw' zorgt voor stress bij Russell en Antonelli: "Dat gesprek komt"

Formule 1
maandag, 23 maart 2026 om 20:45
max-verstappen-china-2026-donderdag-red-bull-racing-25-lach
Max Verstappen is al jarenlang trouw aan het team van Red Bull Racing, maar toch zijn er met enige regelmaat geruchten over de volgende bestemming van de Limburger. Verstappen wordt dan ook vaak gelinkt aan het team van Mercedes, en dit kan zomaar een effect hebben op de coureurs van Mercedes. Jolyon Palmer denkt dat Kimi Antonelli en George Russell namelijk ook vechten voor hun stoeltje volgend jaar.
Verstappen rijdt al sinds 2016 bij het team van Red Bull, maar toch zijn er in mindere tijden altijd geruchten over zijn toekomst. Vorig jaar verkeerde Verstappen al voor een bepaalde periode in moeilijkheden, en dat zorgde ervoor dat hij in verband werd gebracht met Mercedes. Toto Wolff flirtte openlijk met Verstappen, terwijl Russell en Antonelli nog wachtten op een contractverlenging. Deze situatie zei veel over de interesse in Verstappen.
De tekst gaat nog verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-china-sprintrace-1-gabriel-bortoleto-1
Verstappen speelt een rol bij de situatie binnen Mercedes.
Red Bull heeft de zaken op het moment niet goed op orde, en Tom Clarkson, presentator van de F1 Nation Podcast, vraagt zich af of dit gevolgen kan hebben. Hij denkt namelijk dat Verstappen om zich heen aan het kijken is. "Is er misschien nog een derde coureur in dit verhaal? Laat me uitleggen wat ik bedoel. Weet je nog dat Max Verstappen vorig jaar in verband werd gebracht met Mercedes? Het duurde behoorlijk lang voordat Mercedes George Russell voor dit seizoen vastlegde", begint de presentator.

Verstappen en Wolff al aan de telefoon?

"Bij Red Bull gaat het op dit moment niet bepaald soepel. Denken jullie dat Max misschien al met Toto Wolff aan de telefoon heeft gehangen om over 2027 te praten? En zet dat dan druk op George en misschien ook op Kimi om te presteren? Zou de schaduw van Max voor spanning kunnen zorgen bij de huidige Mercedes-coureurs?", zo vraagt hij aan Jolyon Palmer, en de voormalig coureur van Renault denkt dat Verstappen wel degelijk extra druk uitoefent.
Verstappen is volgens de Britse coureur niet gemaakt om voor de achtste plek te vechten. "Dat is een heel goed punt. En dat gesprek gaat er ook komen, want Red Bull… ik bedoel, dat zeiden we vorig jaar ook al, maar ze gaan dit jaar de titel niet winnen. En uiteindelijk had ik daar vorig jaar met twee punten verschil nog net gelijk in ook. Maar goed, ze hebben gewoon veel te veel werk te doen. En Max is hier niet om als achtste te kwalificeren", stelt hij. "Hij is hier niet om niet eens voor een podium te kunnen vechten", denkt Palmer.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Antonelli-china-Mercedes-zondag-1-Russell-M586857_F1_CHINESE_GRAND_PRIX_2026
Russell en Antonelli komen onder druk te staan.
Palmer kaart aan dat Verstappen hierdoor bezig zal zijn met een overstap naar het team van Mercedes. "Hij zal dus op zoek gaan naar een manier om in die Mercedes terecht te komen, want zij hebben de beste auto. En op zijn minst zullen zij de komende jaren meedoen om het kampioenschap", denkt de analist. Wolff kan Verstappen niet negeren volgens de Brit. "En als jij Toto bent en je krijgt de kans om Max te contracteren, terwijl je weet dat andere teams dichterbij kunnen komen en jouw voorsprong van het begin van dit jaar alleen maar kleiner wordt, dan kun je het feit dat Max Verstappen belt gewoon niet negeren."
Verstappen veroorzaakte vorig seizoen ook al interne spanning bij Mercedes. "We hebben vorig jaar al gezien dat die gesprekken speelden en dat daar ook wat spanning uit voortkwam. Ik meen dat het in Oostenrijk was dat George toen in de persconferentie tegen jou, TC, zei: ‘Wacht eens even, waarom hebben we het er allemaal over dat híj mij zou vervangen? Ik versla Kimi voortdurend, dus híj zou zich zorgen moeten maken.’ Dus stel je voor dat daar nu ook nog een titelstrijd boven hangt en dit op de achtergrond meespeelt, dan is dat echt een heel goed punt", zo sluit Palmer af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading