Het weekend in Austin is cruciaal voor de titelstrijd. Er staat namelijk ook een sprintrace op het programma, waardoor er 33 punten te verdelen zijn. Kan sprintkoning Max Verstappen zijn slag slaan? Speel nu mee met F1Maximaal.nl voorspelt, en win mooie prijzen! De winnaar gaat er met een Playseat, ter waarde van 2.500 euro vandoor. Dankzij Bleekemolens Race Planet en StichD: Fuel for Fans zijn er in totaal prijzen te verdienen ter waarde van ruim 4.000 euro.
Als je gedurende het 2025-seizoen laat zien dat je de andere gebruikers te slim af bent en beter voorspelt dan wie dan ook, kun je ook enkele leuke prijzen winnen. Een deel van de redactie van F1Maximaal.nl speelt ook mee, maar dingt niet mee voor de prijzen. Met dank aan Playseat, Bleekemolens Race Planet, en Fuel for Fans, kunnen we aan het einde van het seizoen mooie prijzen uitdelen.
Prijzenverdeling:
- 1e plaats in het weekendklassement: Playseat, t.w.v. € 2.500.
- 2e plaats in het weekendklassement: Max Experience bij Bleekemolens Race Planet op Zandvoort voor twee personen, t.w.v. € 1.350.
- 3e plaats in het weekendklassement: F1-jubileum jack namens StichD: Fuel for Fans, t.w.v. € 120.
- Beste weekendscore: Eén shirt en één petje van een coureur/team naar keuze, via StichD: Fuel for Fans. Deze prijs krijg je door de hoogste score in één weekend te pakken. Zo heb je ook nog kansen als je niet hoog in het klassement staat, of een deel van het seizoen gemist hebt.
- 1e plek in het raceklassement: Eén shirt van een coureur/team naar keuze, via StichD: Fuel for Fans.
- 1e plek in het kwalificatieklassement: Eén petje van een coureur/team naar keuze, via StichD: Fuel for Fans.
1e plaats: Playseat, t.w.v. € 2.500
Stap in de wereld van Formule 1 met de meest levensechte en precieze race-ervaring die er bestaat. De Playseat® F1 Intelligence is het resultaat van een decennialange samenwerking met F1-raceteams en coureurs, waarmee deze simulator de ultieme link vormt tussen virtueel racen en de werkelijkheid. Het design is geïnspireerd op de F1-cockpit, met een lage, ergonomische zithouding die zorgt voor de juiste focus en controle. Topcoureurs zoals Max Verstappen, Charles Leclerc, Valtteri Bottas en Sebastian Vettel gebruiken deze rig om hun vaardigheden te verfijnen en hun prestaties te optimaliseren. Met de Playseat® F1 Intelligence ervaar je de intensiteit en precisie van het echte F1-circuit – elke bocht, elke snelheid, elke uitdaging.
Blijf up-to-date met de socials van Playseat via o.a.
- https://www.instagram.com/playseat/
- https://facebook.com/PlayseatGlobal
- En bekijk de video waarin voormalig F1-coureur Karun Chandhok verschillende Playseat®-modellen presenteert en hun unieke prestaties benadrukt: https://youtu.be/qeVKl1OdBao.
2e plaats: Max Experience bij Bleekemolens Race Planet op Zandvoort voor twee personen, t.w.v. € 1.350
Altijd al gedroomd van rijden in de meest spectaculaire supercars op een echt F1-circuit? Bij Bleekemolens Race Planet wordt die droom werkelijkheid. Op het legendarische Circuit Zandvoort stap je zelf achter het stuur van onze McLarens, Ferrari’s, Lamborghini’s en nog véél meer en ervaar je zelf de snelheid, het rauwe vermogen en de kick die rijden op Circuit Zandvoort zo spectaculair maakt. Onder begeleiding van ervaren instructeurs leer je het circuit kennen en voel je hoe de auto tot leven komt onder je handen. Dit is niet zomaar een dagje uit, dit is een dag die je nooit meer vergeet.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

3e plaats: F1-jubileum jack namens StichD: Fuel For Fans, t.w.v. € 120
De oversized F1® Varsity Jacket is een ode aan 75 jaar Formule 1® en straalt een premium-gevoel uit dankzij een verzameling van badges, patches en prints. Verkrijgbaar bij Fuel for Fans, de officiële shop voor de nieuwste motorsportkleding en merchandise, inclusief alle topteams in de Formule 1®.
Daarnaast biedt StichD: Fuel for Fans de volgende prijzen aan: één shirt en één petje naar keuze voor de speler met de hoogste weekendscore in 2025, één shirt voor de winnaar van het raceklassement, en één petje voor de winnaar van het kwalificatieklassement.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hoe werkt F1Maximaal.nl voorspelt?
Bij F1Maximaal.nl voorspelt reageer je onder het artikel met je antwoord op de vragen voor het aankomende raceweekend. De deadlines om te voorspellen liggen vijf minuten voor de start van de kwalificatie en de race. Op dat moment worden de voorspellingen opgeslagen. Reacties aanpassen is daarna wel mogelijk, maar zal niet leiden tot een betere score. Het wordt sterk aangeraden om meteen een voorspelling voor kwalificatie én race door te geven. De voorspelling voor de race kun je na de kwalificatie nog aanpassen, maar anders riskeer je dat je je voorspelling voor de race vergeet door te geven.
Elk weekend voorspel je de top vijf in de kwalificatie, en de top tien in de Grand Prix. De voorspellingen voor de Grand Prix mag je na de kwalificatie dus nog in een aparte reactie plaatsen. Heb je nog geen account? Dan kun je je hier registreren.
Punten kwalificatie:
- 25 punten als je een coureur op de juiste positie zet
- 18 punten als je er één positie naast zat
- 15 punten als je er twee posities naast zat
- 12 punten als je er drie posities naast zat
- 10 punten als je er vier posities naast zat
- Geen punten als je een coureur in de top vijf voorspelt, maar die coureur eindigt niet in de top vijf.
- Voorbeeld: je voorspelt Norris, Verstappen, Leclerc, Piastri, en Sainz als top vijf. In werkelijkheid pakt Norris poleposition voor Piastri, Verstappen, Hamilton, Russell, en Sainz als nummer 6. Je ontvangt dan 25 punten (Norris) + 18 punten (Verstappen) + 0 punten (Leclerc) + 15 punten (Piastri) + 0 punten (Sainz) = 58 punten voor de kwalificatie.
Punten race:
- 25 punten als je een coureur op de juiste positie zet
- 18 punten als je er één positie naast zat
- 15 punten als je er twee posities naast zat
- 12 punten als je er drie posities naast zat
- 10 punten als je er vier posities naast zat
- 8 punten als je er vijf posities naast zat
- 6 punten als je er zes posities naast zat
- 4 punten als je er zeven posities naast zat
- 2 punten als je er acht posities naast zat
- 1 punt als je er negen posities naast zat
- Geen punten als je een coureur in de top tien voorspelt, maar die coureur eindigt niet in de top tien.
Extra regels:
- De punten van de beste achttien weekenden gelden als seizoensscore. Zo heb je ook kans om te winnen als je de eerste weekenden gemist hebt, of een aantal weekenden overgeslagen hebt, bijvoorbeeld vanwege een vakantie. Je hebt wel een klein voordeel als je elk weekend meedoet, omdat je slechtste weekendscores dan uiteindelijk komen te vervallen.
- Na het zesde weekend waren er enkele bonusvragen, die meer punten kunnen opleveren.
- De punten worden gedeeld, zodra het item voor het aankomende weekend online komt. Daarnaast zijn de laatste tussenstanden ook altijd terug te vinden op de pagina van F1Maximaal.nl voorspelt.
- Je kunt alleen meedingen naar prijzen als je een adres in Nederland of België hebt.
- De officiële uitslag van de FIA wordt gebruikt als uitslag voor F1Maximaal.nl voorspelt. Dit is dus ook doorslaggevend bij gridstraffen.
- Bij een gelijke eindstand na de Grand Prix van Abu Dhabi is de tussenstand na de voorlaatste Grand Prix doorslaggevend.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Tussenstand F1Maximaal.nl voorspelt:
Mercedes, Verstappen, en McLaren domineerden in Singapore en bezetten de top vijf in de kwalificatie en de race. Dat werd op zaterdag het beste ingeschat door wg, die 111 punten pakte. Hij had alleen Max Verstappen en George Russell in de verkeerde volgorde staan. LeodeLeeuw behoudt wel zijn leiding in het kwalificatiekampioenschap, al zijn de verschillen in de top klein.
Een topscore van Powerslide op zondag leverde hem de beste weekendscore van 262 punten op. Ook 5girl, wg, en LeodeLeeuw pakten meer dan 250 punten. Ruubgee behoudt de leiding echter in het raceklassement en het weekendklassement. Vooral met zijn zondagsvoorspellingen maakt hij het verschil.
In alle klassementen worden de vier zwakste scores in de tussenstand weggestreept. Dit heeft ermee te maken dat alleen de beste achttien weekenden meetellen op seizoensbasis, zodat je ook kans maakt als je af en toe een weekend vergeet. Om de tabellen niet onnodig groot te maken, worden de eerste zeventien weekenden samengepakt in één kolom. De scores per weekend zijn altijd terug te vinden onder het artikel van dat weekend (je kunt hiervoor het zoekschermpje op de website gebruiken). Het artikel, waarin de voorspellingen voor de Grand Prix van de Verenigde Staten doorgegeven kunnen worden, komt op dinsdagavond 14 oktober online.
Weekendscores - Grand Prix van Singapore:

Tussenstand in het Weekendklassement na de Grand Prix van Singapore:

Tussenstand in het Kwalificatieklassement na de Grand Prix van Singapore:

Tussenstand in het Raceklassement na de Grand Prix van Singapore:

Strategie en het weer
De banden gaan een belangrijke rol spelen in de Verenigde Staten. Pirelli neemt namelijk de C3, C4, en C5 mee. Daarmee heeft het Italiaanse merk voor zachtere banden gekozen dan in 2024. Afgelopen jaar wisten de coureurs de race af te werken met één bandenwissel. De kans is groot dat de teams nu richting een tweestopper worden geduwd. De temperaturen zullen naar verwachting namelijk rond de dertig graden liggen en inhalen is goed te doen op het Circuit of the Americas.
De hoge temperaturen en zachte banden zijn vaak in het voordeel van McLaren, maar andere teams lijken in de afgelopen maanden progressie geboekt te hebben in het managen van het Pirelli-rubber. De race in Austin wordt voor verschillende teams dus een echte test, met name voor Red Bull Racing. In de sprintrace krijgen de teams al een kans om te kijken hoe lang de banden het volhouden.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Unieke kans voor Verstappen
Omdat het een sprintweekend is, krijgen de teams één set banden minder. Daarnaast worden de teams verplicht om in de sprintkwalificatie in SQ1 en SQ2 de mediumbanden te gebruiken en in SQ3 de zachte banden. In een sprintweekend moeten de teams zuinig zijn op hun bandensets, en dat zorgt voor dilemma's in de enige vrije training. Je wilt die sessie gebruiken om je voor te bereiden op twee kwalificaties en races, maar je moet wel zorgen dat je in de Grand Prix niet in de problemen komt.
Voor Verstappen en Red Bull is het zeer goed nieuws dat er een sprintrace is. Verstappen won al twaalf sprintraces, terwijl McLaren-coureurs Lando Norris en Oscar Piastri maar twee sprintraces op hun naam schreven. Verstappen won in België ook de meest recente sprintrace, en sloeg afgelopen jaar in Austin ook toe, en staat erom bekend dat hij niet veel tijd nodig heeft. Piastri heeft juist wel vaker tijd nodig om op snelheid te komen, en dit lijkt dan ook een kans voor Verstappen om weer enkele punten in te lopen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Red Bull had in het verleden vaak zwakke vrijdagen, maar sinds Monza behoort dat tot de verleden tijd. Red Bull heeft een solide basisafstelling gevonden en Verstappen heeft al drie vrijdagen achter elkaar een goed gevoel overgehouden aan zijn meters in de vrijdagsessies. Er is dus reden om aan te nemen dat de Limburger alleen maar sterker wordt in de sprintraces, zeker nu Red Bull competitief is.
McLaren heeft al aangegeven dat het een moeilijk weekend verwacht in Austin. Als Verstappen in de titelstrijd nog wat wil uitrichten, zal hij dit weekend een flinke slag moeten slaan en minimaal een punt of twaalf moeten inlopen. Het track record van Verstappen is uitstekend in Austin: hij eindigde zes keer op rij op het podium, waarvan hij drie Grands Prix won, en daarnaast was hij afgelopen jaar in een moeilijke periode de snelste man in de sprintrace.
Speel mee en win prijzen ter waarde van € 4.000! Laat je voorspelling achter in een reactie. Het wordt aangeraden om meteen de kwalificatie en de race te voorspellen. Deze voorspelling kan later nog aangepast worden. Nog geen account? Registreer je dan hier.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties