Lindblad had 'goed' gevoel in RB21 en spreekt voorkeur uit: 'Ik juich natuurlijk voor Verstappen'
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleArvid Lindblad mocht eerder op de vrijdag de RB21 aan de tand voelen op het Yas Marina Circuit en dat is de jonge Brit, die volgend seizoen bij Racing Bulls zijn Formule 1-debuut zal maken, goed bevallen. De F2-coureur voelde zich goed in de tweede bolide van het Oostenrijkse team en hij hoopt dat Max Verstappen daar zondag de wereldtitel mee kan veroveren.
Afgelopen dinsdag werd bekend welke vier coureurs in 2026 voor beide Red Bull-teams aan de start zullen verschijnen. Verstappen krijgt, zoals al werd verwacht, Isack Hadjar naast zich, terwijl Liam Lawson en Lindblad de stoeltjes bij zusterteam Racing Bulls op zullen vullen. In Abu Dhabi stapte Lindblad echter in de bolide van Yuki Tsunoda, die volgend seizoen niet meer terugkeert op de grid en na afloop verscheen hij voor de camera bij F1TV.
'De auto voelde goed aan', begint de talentvolle Brit zijn verhaal. 'Je ziet het ook wel aan de tweede plek van Max. Ze doen dus zeker mee. Het wordt interessant', doelt hij op de strijd om de wereldtitel. Lando Norris, Verstappen en Oscar Piastri maken alle drie nog kans op het kampioenschap, maar Lindblad heeft niet geheel verrassend wel een voorkeur. 'Ik juich natuurlijk voor Max en ik wens hem natuurlijk het allerbeste.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Lindblad hoopt niet geheel verrassend dat Verstappen zondag het kampioenschap naar zich toetrekt.
Lindblad realiseert zich echter wel dat Verstappen niet de grote favoriet is. Norris staat immers twaalf punten voor en heeft zondag aan een derde plaats voldoende om zijn eerste wereldtitel in de koningsklasse van de autosport in de wacht te slepen. 'Max heeft het niet helemaal in eigen hand. Zelfs als hij de race wint, is het immers mogelijk dat hij het kampioenschap niet wint. Maar we weten allemaal dat Max er alles aan zal doen om zichzelf in de best mogelijke positie te brengen. Het wordt enorm interessant', aldus Lindblad.
Lindblad hoorde Red Bull-nieuws al eerder
Ondanks zijn deelname aan VT1 staat het Grand Prix-weekend in Abu Dhabi voor Lindblad vooral in het teken van de F2. De jonge Brit eindigde in de kwalificatie op de tiende plaats en zal zaterdag de sprintrace vanaf de poleposition mogen beginnen, mits er geen straffen worden doorgevoerd. Het wordt zijn laatste weekend als F2-coureur, aangezien Red Bull eerder deze week wereldkundig maakte dat Lindblad volgend jaar zijn F1-debuut mag maken.
De Brit hoorde het nieuws echter al iets eerder, zo onthult hij bij F1TV. 'Ik hoorde het in Qatar. Het was een speciaal moment voor mij, want hier werk ik mijn hele leven al naar toe. Al vanaf mijn vijfde ben ik bezig met mijn droom om Formule 1-coureur te worden. Mijn vader was er ook bij in Qatar, dus hij was de eerste met wie ik het nieuws deelde. Ik ben erg blij', stelt Lindblad, die uitkijkt naar de nieuwe uitdaging.
'Of het door de nieuwe reglementen moeilijker voor me zal worden? 'Dat weet ik niet, maar ik ga gewoon zo hard mogelijk werken. De stap van F2 naar F1 is natuurlijk al behoorlijk, maar de wijzigingen in het reglement zijn voor iedereen hetzelfde', sluit de nuchtere Brit af.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
- 😂👌
peterheijnen3305-11-2026 - Absoluut, maar zxonder de spaanse uitglijder... ;)
peterheijnen3305-11-2026


















