max-verstappen-helmut-marko-red-bull-racing-gp-2025-zaterdag-2 Formule 1
Formule 1

Marko raakt het vertrouwen kwijt: 'Niet verwacht, dit is serieuzer dan we dachten'

max-verstappen-helmut-marko-red-bull-racing-gp-2025-zaterdag-2

De heropstanding van Red Bull Racing lijkt een flinke optater te hebben gekregen. Max Verstappen kon in Mexico al niet voor de zege strijden en in Brazilië bleef hij zelfs op de zesde plek steken in de sprintkwalificatie. Helmut Marko geeft toe dat Red Bull negatief verrast is en dat het probleem 'serieuzer is dan men bij Red Bull dacht'. Verrassend genoeg hoopt Marko juist níet op regen.

Verstappen was voor de sprintkwalificatie een van de grote onbekenden, nadat hij in de vrije training geen volledige kwalificatiesimulatie deed. De voortekenen waren in de trainingssessie echter niet goed en de vrees kwam in de sprintkwalificatie uit. Op de mediumbanden én de zachte banden kwam Verstappen duidelijk tekort. Na een achtste tijd in SQ2 wist Verstappen zich in het laatste kwalificatiedeel nog op te werken tot een zesde plek.

Serieuze problemen

Marko verschijnt dan ook duidelijk teleurgesteld voor de microfoon van Viaplay. 'Het probleem was dat hij niet genoeg grip had', baalt de Oostenrijker. 'We verloren in de tweede sector vier tienden. In de eerste en laatste sector draaide het om honderdsten van een seconde, als je het met Norris vergelijkt.' Bij Sky Sports F1 bevestigt Marko dit. 'In die middensector heb je de meeste bochten en daar hadden we geen grip. Dat betekent dat we niet genoeg neerwaartse druk hebben.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-racing-gp-sao-paulo-brazilie-2025-vrijdag-9
Verstappen kreeg de auto niet gedraaid in de middensector.

'We kunnen dit voor de sprintrace niet meer oplossen, maar hopelijk kunnen we wel data verzamelen en de afstelling voor de hoofdrace dan aanpassen zodat we competitief genoeg zijn', luidt de wens van Marko. 'Vanwege parc fermé kunnen we voor de sprintrace niks meer veranderen', zo legt de 82-jarige uit dat men machteloos is voor de sprintrace. 'We hopen wel dat we dan genoeg informatie krijgen om de auto voor de hoofdkwalificatie en de Grand Prix aan te kunnen passen.'

Red Bull vreesde al voor een moeizame sessie, maar werd alsnog negatief verrast. 'We wisten al dat we het lastig zouden krijgen met de zachte banden. Een achterstand van vier tienden is wel behoorlijk groot. Dit hadden we niet verwacht. Dit is serieuzer dan we dachten', zo geeft Marko toe dat Red Bull wel met een flink probleem achterblijft. Verstappen kan zich dat in de titelstrijd niet meer veroorloven, gezien de achterstand op beide McLaren-coureurs.

Géén regendans

Marko wordt gevraagd of hij er wel vertrouwen in heeft dat Red Bull het beter voor elkaar zal hebben in de hoofdkwalificatie en de Grand Prix. 'Als we het probleem kunnen oplossen, dan wel', zo straalt Marko weinig vertrouwen uit. 'We horen dat het morgen gaat regenen, dus misschien krijgen we geen kans om dit op te lossen. We gaan het zien. De Grand Prix is wel de belangrijkste race', zo probeert Marko de moed erin te houden.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max verstappen red bull racing gp sao paulo zondag 2024 11
Verstappen heeft in de sprintrace geen baat bij regen.

Verstappen beschikt in een natte sprintrace over een voordeel, maar vooral ook over een groot nadeel. 'Als het regent, dan is Max een klasse apart. Aan de andere kant betekent dit dat we niks kunnen aanpassen voor de Grand Prix. Dan zouden we een gok moeten nemen zonder informatie', baalt Marko. De teamadviseur geeft wel al toe dat Red Bull die gok zo nodig ook zal nemen. 'We hebben echter niks te verliezen. We moeten er vol voor gaan.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws