helmut-marko-2025-red-bull-racing-zaterdag Formule 1
Formule 1

Marko radeloos na gegoochel met Red Bull-onderdelen: 'Het kwaad is al geschied'

helmut-marko-2025-red-bull-racing-zaterdag

Helmut Marko is bijna altijd optimistisch, maar daar was dit weekend weinig sprake van. Dat bleek meer dan terecht te zijn, want Red Bull Racing sloeg in de Braziliaanse kwalificatie een modderfiguur. Yuki Tsunoda was de traagste coureur, terwijl Max Verstappen met een zestiende tijd voor het eerst in zijn carrière op pure snelheid tot de afvallers behoorde in Q1. Marko zoekt naar antwoorden, maar zit vooral met nieuwe vragen.

Red Bull leek na de sprintrace nog één voordeel te hebben: na het eerste examen mocht het Oostenrijkse team de afstelling weer aanpassen. Verstappen leek zelf een idee te hebben wat Red Bull moest doen, waardoor beterschap nog tot de mogelijkheden behoorde. Red Bull gaf echter al toe dat men hoe dan ook een bepaalde gok moest nemen, omdat Verstappen alleen met een Grand Prix-zege kans behoudt op de titelzege.

Nieuwe onderdelen aan de kant gezet

Die gok heeft volledig verkeerd uitgepakt. 'Het is helemaal misgegaan', zegt Marko met een droevig gezicht bij de Duitse tak van Sky Sport. 'We zijn overal langzamer geworden. Het circuit is sneller geworden, maar wij zijn in alle sectoren trager geworden', laat de 82-jarige weten om aan te geven hoe groot de stap is die Red Bull in de verkeerde richting heeft gezet. 'We hadden nog minder grip (dan in de sprintkwalificatie, red.).'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-racing-gp-sao-paulo-brazilie-2025-zaterdag-13
Verstappens problemen werden op de zachte banden uitvergroot. 

Marko heeft het antwoord zelf ook nog niet. 'Waarom? Dat moeten we nu uitzoeken, maar het kwaad is al geschied', weet Marko. 'Nu kijken we wat we er nog van kunnen maken, maar het ziet er niet goed uit.' Als Red Bull de zwakke startplekken opgeeft, mag het team de afstelling wederom aanpassen. Red Bull lijkt echter niet te weten wat de juiste afstelling dan wel is, en zelfs als het team die afstelling vindt, moeten beide coureurs dus achteraan beginnen.

Veel volgers en analisten hebben hun twijfels bij de in Mexico geïntroduceerde vloerupgrade. 'We hebben in Mexico nieuwe onderdelen of gedeeltelijk nieuwe onderdelen meegnomen, die niet het gehoopte succes hebben opgeleverd. Op basis daarvan dachten we dat we de juiste richting zouden vinden, maar dat is nu ook niet het geval geweest', geeft Marko toe. Red Bull haalde vanwege de twijfels de laatste vloerupgrade van de auto af en stuurde Verstappen met de Austin-vloer op pad. Daar werd de situatie duidelijk niet beter van.

Terug bij af

Het gevolg is dan ook dat Red Bull terug bij af is. Net als enkele maanden geleden weet Red Bull niet meer waar het verkeerd is gegaan. 'We moeten dus kijken waar we de verkeerde afslag hebben genomen, want deze achterstand...' zo is Marko ook sprakeloos. De Oostenrijker geeft aan waar hij nog het meest van baalt. 'Vooral van het feit dat we in de eerste en laatste sector tijd hebben ingeleverd, terwijl de achterstand in de tweede sector hetzelfde bleef.'

Marko geeft daarmee aan dat Red Bull die zwakke plek probeerde aan te pakken met een totaal andere afstelling. Dat zwakke punt is dus gebleven, terwijl de sterke punten wegvielen. 'We hebben dus niet gewonnen in de bochten, maar hebben op de rechte stukken wel duidelijk verloren.' Verstappen rijdt nu dus met meer neerwaartse druk, wat inhalen op zondag ook lastiger maakt met deze afstelling. Dat lijkt een extra reden te zijn om met een andere afstelling in de pitstraat te starten.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws