
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMercedes nam na de Grand Prix van Azerbeidzjan de tweede plek in het constructeurskampioenschap over van Ferrari, maar de Duitse renstal rekent zich nog allerminst rijk. De Italiaanse renstal staat slechts een paar punten achter, maar toch lijkt technisch directeur James Allison vooral te vrezen voor Max Verstappen en Red Bull Racing.
Bij het ingaan van de zomerstop zag het ernaar uit dat Ferrari en Mercedes zouden uitmaken wie er, achter het ongenaakbare team van McLaren, als tweede zou gaan eindigen in het constructeurskampioenschap. Door de mindere vorm en de tegenvallende prestaties van Yuki Tsunoda leek Red Bull definitief te zijn afgehaakt, maar enkele races later is de formatie uit Milton Keynes mede door twee overtuigende zeges van Verstappen weer helemaal terug.
Mercedes kende op het Baku City Circuit een prima weekend met een tweede plek voor George Russell en P4 van Andrea Kimi Antonelli. Omdat Ferrari-mannen Lewis Hamilton en Charles Leclerc niet verder kwamen dan een achtste en negende plaats nam de renstal uit Brackley de tweede plek in het teamklassement over van zijn Italiaanse concurrent. Het verschil tussen beide teams bedraagt, met nog zeven evenementen op de planning, slechts vier punten.
Toch lijkt Mercedes zich meer bezig te houden met de opmars van Red Bull. De formatie uit Milton Keynes scoorde sinds de zomerstop immers de meeste punten. Zelfs McLaren komt niet in de buurt. 'Het is enorm spannend. We hebben slechts een paar punten voorsprong op Ferrari en op Red Bull hebben we er niet veel meer', zegt Allison in de debrief van Mercedes. 'Alle drie willen we die tweede plek in het kampioenschap natuurlijk hebben', stelt de technisch directeur van Mercedes.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Mercedes ziet Red Bull steeds verder naderen in het teamklassement.
Red Bull en 'buitengewone' Verstappen
Het is Allison niet ontgaan dat Red Bull momenteel het team in vorm is. In Azerbeidzjan scoorde Mercedes met dertig punten uitstekend, maar Red Bull deed het met 33 stuks toch net weer iets beter. De resultaten van afgelopen weekend hebben ertoe geleid dat het onderlinge verschil tussen beide teams nog slechts achttien punten is. De recente vorm van Red Bull en Verstappen baart Allison dan ook wel enige zorgen.
'Red Bull is de laatste tijd enorm op dreef, met Max die buitengewone dingen laat zien in die auto. En Ferrari is natuurlijk ook een geduchte concurrent', wil de Brit ook zijn voormalige werkgever niet vergeten. Maar ondanks de sterke vorm van Red Bull, gelooft Allison in de kansen van Mercedes. 'Ons doel is om elk weekend met beide auto's goede punten te scoren. Op dat punt hebben we ons lot in eigen handen', zegt Allison.
Met behulp van een goede voorbereiding op de raceweekends en het geven van een stabiel platform aan beide coureurs moet het mogelijk zijn om de strijd aan te gaan met Ferrari en Red Bull. Het zal echter geen eenvoudige opgave worden, weet ook Allison. 'Hoewel we verwachten dat het tot het einde van het seizoen ongelooflijk spannend blijft, is het (P2 in het teamklassement) absoluut haalbaar voor ons als we ons werk goed blijven doen', aldus de technisch directeur van Mercedes.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
- 😂👌
peterheijnen3305-11-2026 - Absoluut, maar zxonder de spaanse uitglijder... ;)
peterheijnen3305-11-2026 - Snap alleen niet dat er specifiek voor deze race de regels waren aangescherpt. Ga je de baan af dan moet je positie teruggeven, zoals Max ook zei. En 5 seconden straf is idd de race in principe kado geven aan Charles, zoals Lewis zei. Door de sc liep de race, gelukkig voor Max, anders maar de heren hebben een punt.Fernanda05-11-2026


















