Plooij maakt korte metten met transfergeruchten Verstappen: "Gelul met een hoofdletter G"

Formule 1
zaterdag, 18 juli 2026 om 8:00
red-bull-racing-max-verstappen-australië-melbourne-1-123-raymond-vermeulen

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
De toekomst van Max Verstappen blijft ook tijdens het raceweekend op Spa-Francorchamps onderwerp van gesprek. Ditmaal zorgde manager Raymond Vermeulen voor duidelijkheid door te stellen dat de viervoudig wereldkampioen zijn contract bij Red Bull Racing gewoon wil uitdienen. Toch blijven de geruchten over een mogelijke overstap aanhouden.
Volgens Olav Mol is met het statement van Vermeulen voorlopig alles gezegd. “Ja, ik heb iemand dat eerder aan deze tafel al een maand of drie horen roepen. Hulde. En punt”, zegt hij in het Ziggo Sport Race Café. “Door wat hij hier zegt, moeten wij gewoon vanaf nu allemaal onze bek houden.” De commentator wijst erop dat Vermeulen juist heel duidelijk is geweest. “We hebben een contract tot 2028 en willen dat graag uitdienen. Punt. Er valt nu niks over te zeggen. Die clausules bestaan, die hebben we nooit naar boven getrokken. Punt. We gaan nog wedstrijden winnen”, vat hij de tendens even samen.

Clausules betekenen helemaal niets

Dat Vermeulen ook benoemde dat er clausules in het contract staan, vindt Niki Terpstra opvallend. “Ik vind het wel apart dat hij nog wel even benoemt dat er clausules in zitten.” Mol ziet daar echter niets bijzonders in. “Die heeft elke coureur. Het zijn niet Max Verstappen-clausules.” Toen Terpstra opmerkte dat de buitenwereld dat eigenlijk niet hoeft te weten, wees Mol erop dat juist de media daar voortdurend over speculeren.
Volgens de commentator zegt de timing van een eventuele transfer bovendien veel meer dan alle geruchten daaromheen. “Als je Raymond Vermeulen kent, en ik durf te zeggen dat ik hem een beetje ken, als hij een deal gaat maken voor volgend jaar, zal hij dat altijd doen voor 1 september.” Daarom trekt Mol een duidelijke conclusie. “Zodra het 2 september geworden is en we hebben nog niks gehoord, zal er nooit wat gaan gebeuren. Hij vertelt de waarheid, want hij kent die contracten en wij niet”, blijft Mol stellig.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-raymond-vermeulen-red-bull-racing-china-2026-1
Het statement van Vermeulen moet een einde maken aan alle geruchten.
Nicky Catsburg plaatst daar wel een kanttekening bij. Volgens hem hoeft een ontkenning nog niet automatisch te betekenen dat er achter de schermen niets speelt. “Stel nou dat het niet zo is. Stel nou dat hij wel al ergens mee bezig is. Hij gaat weg. Dan zal hij nog steeds dit bericht sturen. Hij gaat niet zeggen: Hé, goede vraag. Ik ben eigenlijk wel bezig met een deal.”
Mol ergert zich vooral aan de theorieën die volgens hem zonder bewijs worden bedacht. Daarbij haalt hij de recente komst van een Belgisch talent naar het management van Verstappen aan. “De wereld is toch gek geworden. Ze hebben gisteren een Belgisch talent tot hun stal genomen. Dan zeggen nu allemaal mensen: Ja, dat hebben ze expres gedaan. Want daardoor kunnen ze nu op de paddock makkelijk bij McLaren naar binnen lopen”, stelt de geërgerde analist.

McLaren-theorie is onzin

Ook Jack Plooij vindt die redenering onzin. “Raymond Vermeulen kan overal in de paddock bij iedereen naar binnen lopen. Elke dag. Daar hoef je niet per se zo'n junior voor te hebben. Gelul met een hoofdletter G.” Mol sluit af met een duidelijke boodschap aan iedereen die blijft speculeren. “Als er geen persbericht is, en ik ga heel hard zijn, als er geen persbericht is dat een coureur overleden is na een Grand Prix, is hij nog niet dood. Hij is pas dood als het persbericht er is. Zodra er geen briefje is, is er niks en ben je alleen maar aan het vullen en lullen”, sluit hij af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading