Ferrari had een prima kwalificatie op zaterdag. Charles Leclerc zette de derde tijd neer, Lewis Hamilton de vijfde. Teambaas Fréderic Vasseur geeft aan dat hij wel, maar ook niet tevreden is. Gelukkig is het racetempo van Ferrari meestal wel goed. Vasseur hoopt dat Ferrari dit seizoen nog een race kan winnen en dat ze tweede worden in het constructeurskampioenschap.
Hoewel het Italiaanse team vorig jaar nog mee kon doen om het constructeurskampioenschap, zit dat er dit jaar niet in. Na de Grand Prix van Singapore werd McLaren officieel als constructeurskampioen gekroond. Ferrari heeft dit jaar gemixte resultaten behaald, maar in de Verenigde Staten gaat het tot nu toe goed. Tijdens de sprintrace konden beide coureurs profiteren van de chaos, waardoor ze weer wat punten hebben gescoord.
Wel en niet tevreden
In de kwalificatie later op de dag ging het ook zeker niet slecht bij Ferrari. Charles Leclerc wist zich als derde te kwalificeren en Lewis Hamilton mag de race vanaf P5 starten. Als Canal+ aan Vasseur vraagt of hij tevreden is, geeft hij niet echt een eenduidig antwoord. 'Tevreden? Ja en nee', geeft de Fransman eerlijk toe.
'We zijn verbeterd ten opzichte van de laatste races en dat is fijn', legt Vasseur uit. Verbeteringen zijn altijd goed, dus op dat punt is hij tevreden. Echter, aangezien iedereen zo dicht bij elkaar zit in de kwalificatie, had hij toch stiekem op iets meer gehoopt. 'Ik heb het gevoel dat we beter hadden kunnen presteren en dat we daar dichtbij waren.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Vasseur houdt voorzichtig hoop voor de race. 'De race is lang. Alles is mogelijk, maar er blijft toch een beetje een bittere nasmaak hangen', vertelt Vasseur. Hij blikt wel even terug op het uitstekende resultaat van 2024 in Austin. 'Vorig jaar begonnen we vanaf de derde en vijfde plaats en eindigden we op plek één en twee.' Ferrari zal dus op een herhaling van 2024 hopen.
Vasseur heeft dan ook vertrouwen in de racesnelheid van de Ferrari. 'We hebben meestal een iets beter tempo in de race dan in de kwalificatie en dat zal ons helpen', bekijkt hij het positief. 'Maar aan de andere kant is dat niet vanzelfsprekend, want als je achter iemand rijdt, is inhalen erg moeilijk. Met de strategie hebben we de kans om iets te bereiken tijdens de pitstop, maar het zal moeilijk worden.'
Zeventien races zonder ontwikkeling
Als de teambaas vooruit kijkt naar de laatste paar races van het seizoen, is zijn doel simpel: 'Om een race te winnen.' Ook hoopt hij dat Ferrari dit jaar opnieuw tweede kan worden in het constructeurskampioenschap, 'ook al heeft Mercedes een kleine voorsprong.' Ferrari staat op dit moment 26 punten achter Mercedes en slechts zeven punten voor op Red Bull Racing.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ferrari heeft tot nu toe een frustrerend 2025 gehad, geeft Vasseur eerlijk toe. 'De situatie is een beetje frustrerend, omdat we de ontwikkeling van de huidige auto erg vroeg hebben stopgezet en ik misschien het psychologische aspect van zeventien races zonder ontwikkeling een beetje heb onderschat', legt hij uit. 'Het is een beetje zwaar voor het team en het resultaat op zaterdag in Austin is positief, want dat geeft ons weer een kleine boost.'
Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties