De coureurs kwamen op zaterdag voor de kwalificatie al in actie voor de sprintrace. Max Verstappen wist zijn pole om te zetten in een overwinning, maar moest daarvoor eerst wel George Russell ontwijken. Het moment liep goed af en dat laat volgens Peter Windsor maar weer eens zien hoe goed Verstappen met verkeer om kan gaan.
Voordat de kwalificatie werd gereden, was het op zaterdag eerst nog tijd voor de sprintrace. Verstappen startte de race vanaf pole en na chaos in de eerste bocht waarbij beide McLarens uitvielen, was het George Russell in de Mercedes op de tweede plaats. Na een periode met een Safety Car was het tijd voor de herstart en Russell wist in de buurt van Verstappen te blijven.
Probleem van de DRS
'De Mercedes was de snellere auto en hij zat vlak achter Max', zag ook Peter Windsor. Russell zat zo dicht bij Verstappen dat hij de DRS kon activeren. 'Hier zagen we opnieuw een van mijn belangrijkste punten van kritiek op de DRS', vertelt de Australiër in zijn analyse op YouTube. 'George had DRS en het is bijna alsof George niet weet wat hij moet doen met dit ongelooflijke snelheidsvoordeel dat hij plotseling heeft bij het ingaan van bocht twaalf.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ondanks zijn enorme snelheid, gaat Russell toch voor een inhaalactie. 'Natuurlijk kan hij niet zomaar... Hij kan niet van het gas afkomen, hij kan niet vroeg remmen', legt Windsor uit. Russell besluit daarom zo laat mogelijk te remmen. 'Hij gaat aan de binnenkant van Max voorbij, maar heeft dan geen grip halverwege de bocht en rijdt gewoon wijd.' Russell en Verstappen komen hierdoor buiten de baan.
De DRS zorgde voor zoveel meer snelheid, dat Russell zijn Mercedes niet helemaal meer onder controle leek te hebben. 'Nogmaals, als George gewoon een slipstream had kunnen gebruiken, zou hij zich niet in die positie hebben bevonden en had hij misschien wel kunnen inhalen', denkt Windsor. Echter, met het enorme snelheidsvoordeel door de DRS, schoot Russell te ver door.
Verstappen lost het op
Hoewel dit incident dus perfect laat zien waarom de DRS geen ideale oplossing is voor problemen met inhalen, wil Windsor zich liever ergens anders op focussen. 'Wat nog veel belangrijker is aan het incident, is dat het weer eens laat zien hoe goed Max ook is in het verkeer', complimenteert Windsor de viervoudig wereldkampioen. Verstappen heeft Russell namelijk moeten ontwijken, anders waren de twee tegen elkaar aan gereden.
'Hij had die situatie ingeschat, vermoedelijk alleen door in zijn spiegels te kijken, en voelde aan wat George ging doen. Hij wist dat in de DRS zat. Hij zag de Mercedes naast zich en liet instinctief genoeg ruimte over om het stuur naar rechts te draaien als dat nodig was om George te ontwijken', legt Windsor uit. 'Het had heel makkelijk kunnen gebeuren dat de twee elkaar raakten en George Max uit de race haalde, maar Max ging meteen wijd.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hoewel Verstappen duidelijk rekening hield met Russell, vindt Windsor het wel knap dat de Nederlander wel zijn eigen rempunt aanhield. 'Het andere punt is dat Max tijdens dit alles zo laat mogelijk remde', aldus Windsor. 'En dat was een van de problemen voor George. Als Max iets eerder had geremd omdat hij de leiding wilde verdedigen, was George er waarschijnlijk tussendoor gekomen, iets te wijd gegaan en had hij waarschijnlijk de leiding overgenomen.' Verstappen liet dit niet gebeuren.
'Max remde heel scherp. George had dus geen andere keuze dan heel laat te remmen en dat is ook wat er gebeurde, waardoor hij wijd ging.' Russell kreeg geen straf van de stewards, zag ook Windsor. 'Ik ben daar nog steeds verbaasd over, want als ze elkaar hadden geraakt dan had hij een vermijdbare botsing veroorzaakt, en toch gebeurde er niks.'
De twee raakten elkaar dan wel niet, maar dat komt niet door Russell. 'Ze reden allebei wijd, dankzij de reactie van Max, en ze konden gewoon weer aansluiten', legt Windsor uit. Als Verstappen niet had ontweken, hadden ze beiden naast de baan gelegen. Gelukkig was Verstappen scherp.
Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties