Frédéric Vasseur zag zijn coureurs voor tribunes vol met enthousiaste tifosi naar een vierde en vijfde startplek rijden. Helaas voor Ferrari moet Lewis Hamilton nog een gridstraf inlossen en zal hij dus achterin de top tien aan de start verschijnen. Vasseur rekent ook af met de steeds terugkerende suggestie dat Hamilton zich zou opofferen om Leclerc een kans op pole te bieden.
Vasseur is relatief tevreden met het resultaat op Monza. 'Ons tempo was goed. Charles stond na de eerste poging op pole, daarna ging het zoals het ging. De marges zijn klein', stelt de Fransman in gesprek met de Italiaanse tak van Sky. 'Bijna iedereen kan zeggen dat ze het beter hadden kunnen doen', voegt de teambaas eraan toe. Hij heeft het bij het rechte eind, want veel coureurs zeiden dit ook. 'We moeten ons alleen op onszelf concentreren', benadrukt hij echter.
De teambaas van Ferrari ziet kansen voor Leclerc in de aanloop naar de eerste bocht. 'Vanaf de vierde plaats starten met zo'n lang recht stuk voor de eerste bocht is niet slecht. We zullen zien wat onze positie na bocht 1 is', wil hij nog geen voorspellingen doen. De openingsfase is volgens Vasseur cruciaal, daarna draait het vooral om degradatie van de banden. 'Vorig jaar hebben we vanaf dezelfde positie de race gewonnen, dus het is mogelijk. Hoewel ik liever vanaf pole had gestart', lacht de Fransman
Ferrari overwoog Hamilton te vragen zich op te offeren
Er was wat onduidelijkheid over of Ferrari Hamilton zou vragen Leclerc een tow te geven om hem zo naar een goede positie te helpen. De renstal heeft er over nagedacht, geeft Vasseur toe. 'Dat was een optie, we hebben het overwogen. Maar ik denk dat het de juiste beslissing was om ons te concentreren op de voorbereidingsronde voor de banden', zegt Vasseur. 'Zonder een auto op te offeren, vonden we het beter om het zo te doen', aldus de teambaas, die benadrukt dat pole zelf met een slipstream geen zekerheid was geweest.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De Monegask heeft ook op geen enkel punt gevraagd om een slipstream of hulp van zijn teamgenoot, benadrukt Vasseur. 'Nee, dat heeft hij niet gedaan. Ik denk dat Charles de situatie precies begreep', stelt hij. Met twee coureurs in de top tien en een straf van 'slechts' vijf plekken, was het het niet waard. 'Als de tweede auto achteraan op de grid had gestaan of vanuit de pitstraat had moeten starten, dan was het anders geweest.'
Morgen kan de rangorde weer helemaal anders zijn
Vasseur gaat nog kort in op de laatste ronde van Leclerc, die hem tot een vierde plek bracht. 'Al in de eerste sector verloor hij iets meer dan een tiende in de eerste chicane. Daarna was het moeilijk om het ritme te vinden', weet de teambaas. 'Als je weet dat je al in de eerste bocht een tiende hebt verloren, begrijp je dat je op het randje zit. We hadden dat al een paar keer gezien en ik denk dat Boedapest het beste voorbeeld was. Een verschil van twee, drie seconden in de voorbereidingsronde is voldoende', is hij van mening.
Vasseur heeft een simpele verklaring voor waarom Leclerc niet in aanmerking kwam voor de eerste startrij, laat staan pole. 'Als je te hard of te zacht rijdt, kom je niet meer in het juiste venster terecht en dat kan bij de tweede poging van Leclerc zijn gebeurd', vertelt hij. 'Maar we hebben het tempo en het belangrijkste is om met McLaren te strijden. We zitten op een paar honderdsten, morgen is het een ander verhaal', blijft de Fransman voorzichtig hoopvol.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties