WEC-kampioen hoopt dat Verstappen van GT-racen blijft genieten: 'Geweldig wat hij doet voor de autosport'
Interviews
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen is de laatste weken volledig gefocust op de ommekeer van Red Bull Racing en de titelstrijd. Zijn vrije weekenden gebruikte hij om op te laden. Het GT3-racen moet nog even wachten, dat kan hij na het seizoen weer oppakken. Oud-F1-coureur en WEC-commentator Anthony Davidson hoopt dat Verstappen van de hechte GT-kring blijft genieten.
Na de zomerstop was Verstappen zes weekenden achter elkaar op een circuit te vinden. Twee keer bezocht hij de Nordschleife: de eerste keer om zijn licentie te behalen, de tweede keer om deel te nemen aan een GT3-race. Misschien begint zijn veelzijdigheid nu pas echt op te vallen bij de fans. Het lijkt erop dat mensen over de hele wereld opeens Verstappen-fan zijn geworden. De Nederlander kan steeds vaker op complimenten rekenen.
Lees ook
Nu zal het hem niet zoveel kunnen schelen, hij blijft altijd zichzelf. Oud-coureur en Sky Sports-analist Davidson geniet van Verstappens interesse in andere kampioenschappen en vindt het al helemaal fantastisch dat de Nederlander zich ook 'gewoon' inschrijft. Het veroorzaakte bijna een oranje invasie op de Nürburgring. Het circuit moest halsoverkop extra kijkplekken creëren voor de fans die voor Verstappen kwamen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Aan aandacht voor Verstappen was geen gebrek.
'Ik ben commentator bij het World Endurance Championship en ik heb gezien dat er veel meer fans zijn die kijken en naar races komen dan toen ik zelf nog reed', lacht Davidson in een interview met F1Maximaal.nl. In 2008 reed de Brit samen met Jos Verstappen de 24 uur van Le Mans. Davidson heeft later nog veel successen behaald als endurancecoureur. 'Je kunt dat deels verklaren doordat het kampioenschap gegroeid is, denk ik', vervolgt hij.
Wat Verstappen voor de autosport doet
De 46-jarige, die tijdens een F1-weekend regelmatig situaties analyseert voor Sky Sports, denkt dat Drive to Survive niet alleen een nieuwe generatie F1-fans heeft gekweekt. 'Ik denk dat mensen nu ook meer fan zijn geworden van autosport in het algemeen', zegt Davidson. 'Het heeft mensen nieuwsgierig gemaakt naar elke vorm van autosport. Ik vind het geweldig wat Max doet voor de autosport in het algemeen', looft hij de viervoudig wereldkampioen.
'Met de Nordschleife: dat gaat hun kaartverkoop en fanbase enorm versterken, veel meer dan je je kunt voorstellen', wijst de Brit aan. Tijdens de NLS9, waaraan Verstappen meedeed, klonk de organisatie zeer lovend over hem. Door Verstappen gaan hun persberichten de hele wereld over en worden de gratis livestreams door miljoenen mensen bekeken. 'Het is ook nog dicht bij Nederland, dus het oranje legioen is overal te vinden!' lacht Davidson.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Davidson ziet een heel land achter Verstappen staan.
Coureurs praten onderling
De opkomst bij Verstappens eerste GT3-race in de Eifel was inderdaad gigantisch, en de fans konden ook gewoon in de pitstraat en de paddock komen. Davidson vindt het mooi om te zien dat zo'n kampioenschap een enorme boost krijgt door Verstappens komst. Het allermooiste is dat Verstappen er zelf ook enorm van geniet. 'Ik weet dat hij vanuit zijn simulatorervaringen erg houdt van GT-racen. Dat is vaak zijn favoriete type auto', zegt Davidson.
'Op circuits als Le Mans, de Nordschleife, in een LMP2-auto, een GT-auto. Hij brengt daar veel tijd door, vaak met vrienden. Dat is weliswaar virtueel, maar toch zijn ze dan samen', glimlacht de Brit. 'Ik denk dat hij nu datzelfde gevoel in het echt wil ervaren. Het is fantastisch, echt waar. Andere coureurs hebben het ook al eens gedaan', wijst hij naar Fernando Alonso en Nico Hülkenberg. 'Coureurs praten er onderling ook over. Hopelijk blijft Max ervan genieten.'
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026 - Mag hij de rest van dit seizoen vast mee beginnen.
Supermax-06-11-2026 - In werkelijk alles op Max willen lijken, terwijl die gast niet eens over 10% van Max zijn talent beschikt, veel genanter gaat het niet worden. Tja, waar Max werd gezien als de beste coureur toen deze gast de titel kreeg dankzij de FIA, heeft niemand deze gast een waardig kampioen gevonden. Btw, Max wordt ook dit seizoen 'gewoon' als de beste coureur gezien, ondanks zijn auto. Vraag me af of Norris zich ondertussen niet kapot schaamt, omdat hij vond dat hij hetzelfde zou moeten verdienen als Max en Lewis, lachwekkend!!!SennA06-11-2026



















