
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleChristian Horner legt de schuld neer bij Lance Stroll na de aanvaring met Max Verstappen. Volgens de Red Bull Racing-teambaas had Stroll in moeten houden omdat hij aan de buitenkant van de bocht zat. Ook legt hij de gedachtegang van Verstappen uit gedurende het incident.
'Als je terugkijkt naar de vorige ronde, daar liet Verstappen Stroll gaan omdat hij een tow wilde', zo analyseert Horner de situatie. De ronde ervoor koos Stroll voor de slipstream van Verstappen, waarna hij als eerste bocht één in reed. In de ronde daarop wilde de Nederlander dus datzelfde doen bij Stroll.
Horner vervolgt: 'Verstappen ging er vanuit dat Stroll zijn ronde eindigde.' Het is gebruikelijker om één snelle ronde te rijden en daarna een cooldown-ronde te doen. De Limburger ging er dus vanuit dat de Canadees na zijn snelle ronde van zijn gas zou gaan.
Horner legt de schuld bij Stroll
'Verstappen pakte die ronde dus het voordeel van de tow en zat naast hem met de verwachting dat Stroll zou remmen. Stroll zag hem op de een of andere manier niet, ging voor die bocht en reed op hem in', zo geschiedde het voorval volgens de Brit.
Sterker nog, Horner suggereert dat het in essentie Stroll was die schuldig was aan het incident: 'Ze verwachtten van elkaar dat ze in zouden houden. Als dit een race was, zat Verstappen aan de binnenkant. De man aan de buitenkant zit dan dus verkeerd, die moet een autobreedte aan ruimte overlaten.' (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Tja!!! Lewis blijft een leugenaars en is niks mee met geheugen te maken. 🤷♂️5girl02-11-2026
- Er zijn er inmiddels 22 op de grid, en er kan er maar 1 kampioen worden. Als alles samenkomt ja, de kans op het tegenovergestelde is dan ook zo groot dat je net zoals Alonso, Hamilton, etc jarenlang ploetert en nooit meer kampioen wordt. Die kans is megagroot, teamkeuze, auto van dat seizoen, materiaal pech, etc. Russel zit nog niet eens in die categorie, dus zijn diva gedrag is wel een beetje over de top.DwightCouples02-11-2026
- Toto Wolff..., ik begrijp je euforie. Maar zullen we eerst even afwachten hoe Kimi Antonelli reageert als het hem een aantal keren flink tegenzit? Pas dan kan namelijk zijn mentale (veer)kracht worden gemeten c.q. beoordeeld.
Glenny02-11-2026 - dit klinkt anders dan vorig jaar, Norris werd wel gefeliciteerd, maar er werd ook schouderophalend naar gekeken door den een en den ander...🙄
VeeWeetje02-11-2026 - het was niet volgens het boekje, maar of je daar nu gridstraffen voor moet uitdelen???
VeeWeetje02-11-2026 - Laat Kimi nou gewoon Kimi zijn, droeftoeter. Je merkt vanzelf wel of het er meer of minder worden dan Verstappen en Hamilton.
peterheijnen3302-11-2026 - 😂🤣😂
wg02-11-2026 - Onze grote vriend Hamilton houdt niet van 'do or die', hij houdt van 'do or you die'.
peterheijnen3302-11-2026 - Neem het hem niet kwalijk, een narcist zonder spiegels is totaal hulpeloos.
peterheijnen3302-11-2026 - Ik denk dat het vooral ook geluk is om zo vroeg in je carrière de beschikking te hebben over de beste auto, althans zeker in de eerste helft van het jaar. Daar heeft hij zonder al te veel druk zijn voorsprong kunnen maken en was hij eigenlijk al niet meer in te halen. Hij moet het dan nog wel doen, maar de druk is er niet om elke race eerste te worden,. Door die voorsprong kon hij het zich ook permitteren om een aantal races niet te winnen en hoefde ook geen onnodig risico te nemen. Dat is iets anders dan dat je echt head to head om het kampioenschap vecht. Niet te min, hij heeft het verdiend.Monic Armiento-Hissink02-11-2026















