
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleEen podium voor Max Verstappen bij de Grand Prix van Italië is 'zeker mogelijk'. Dat voorspelt Helmut Marko, sportief directeur van Red Bull Racing. Duidelijk is wel dat het een hele klus wordt, omdat Verstappen na een motor-wissel vanuit de achterkant van het veld moet komen.
Marko kreeg van de aanwezige pers in Monza de vraag wat volgens hem een realistisch resultaat is. 'Als de eerste ronden goed gaan, moet Max zich snel bij de kop van het veld kunnen melden. Net als op Spa moet een podium mogelijk zijn, op eigen kracht.' De race van Verstappen op Spa duurde nog geen minuut, na een crash met Kimi Räikkönen.
'Dat soort tacktieken zie je zelden'
Omdat Verstappen niets aan een goede kwalificatie heeft, kan het zijn dat Red Bull ervoor kiest om Verstappen een slipstream te laten genereren voor Alexander Albon. 'Dat soort tactieken zie je tegenwoordig zelden, zeker voor beide coureurs.' Daarmee lijkt Marko het uit te sluiten.
Men vroeg Marko verder of Red Bull juist hier voor de gridstraf heeft gekozen, met het oog op de verwachte neerslag. 'Niet per se. Als je vanuit de achterkant van het veld komt, moet je door het hele veld én de eerste bochten komen. We doen het hier, net als in Spa, beter dan verwacht.' (Foto: Getty Images/Red Bull Content Pool)
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- dit klinkt anders dan vorig jaar, Norris werd wel gefeliciteerd, maar er werd ook schouderophalend naar gekeken door den een en den ander...🙄
VeeWeetje02-11-2026 - het was niet volgens het boekje, maar of je daar nu gridstraffen voor moet uitdelen???
VeeWeetje02-11-2026 - Laat Kimi nou gewoon Kimi zijn, droeftoeter. Je merkt vanzelf wel of het er meer of minder worden dan Verstappen en Hamilton.
peterheijnen3302-11-2026 - 😂🤣😂
wg02-11-2026 - Onze grote vriend Hamilton houdt niet van 'do or die', hij houdt van 'do or you die'.
peterheijnen3302-11-2026 - Neem het hem niet kwalijk, een narcist zonder spiegels is totaal hulpeloos.
peterheijnen3302-11-2026 - Ik denk dat het vooral ook geluk is om zo vroeg in je carrière de beschikking te hebben over de beste auto, althans zeker in de eerste helft van het jaar. Daar heeft hij zonder al te veel druk zijn voorsprong kunnen maken en was hij eigenlijk al niet meer in te halen. Hij moet het dan nog wel doen, maar de druk is er niet om elke race eerste te worden,. Door die voorsprong kon hij het zich ook permitteren om een aantal races niet te winnen en hoefde ook geen onnodig risico te nemen. Dat is iets anders dan dat je echt head to head om het kampioenschap vecht. Niet te min, hij heeft het verdiend.Monic Armiento-Hissink02-11-2026
- ehhh, dus een plaats teruggezet op de grid worden na die aanvaring met Lawson was dus terecht? Vind ik niet hoor, het was maar tijdens een training.DanielDruff02-11-2026
- Die twee zijn maar wat happy om penalty's uit te delen. Ze zullen het allicht jammer hebben gevonden dat ze Max dit keer niks konden aannaaien.Monic Armiento-Hissink02-11-2026
- Helemaal mee eens. Hamilton gaat echter ook niet vrijuit. Die rijdt echt alleen maar voor zichzelf, al doet hij net alsof het niet zo is. Hij rijdt voor het team, zolang alles maar gaat zoals hij wil. Deze race maakte weer eens duidelijk dat hij geen centimeter zal gevenaan zijn medecoureur bij het team, dan wel zijn spiegels absoluut niet gebruikt.
wg02-11-2026















