Verstappen oordeelt hard over McLaren-diskwalificaties: 'Hier is geen excuus voor'

Max Verstappen
donderdag, 27 november 2025 om 17:55
max-verstappen-red-bull-racing-gp-las-vegas-2025-zondag-persconferentie-2
Max Verstappen zat lange tijd in een kansloze positie in de titelstrijd in de Formule 1. Hoewel hij nog altijd niet de favoriet is, geeft de Limburger toe dat zijn kansen op titelprolongatie sinds een droomweekend in Las Vegas duidelijk groter zijn geworden. Verstappen reageert ook voor het eerst op het nieuws van de diskwalificaties bij McLaren.
Las Vegas werd vooraf al aangewezen door McLaren als een uitdagend weekend. De constructeurskampioen scoorde in 2023 en 2024 met beide coureurs samen maar zeventien punten. Afgelopen weekend ging het opeens veel beter, met een poleposition in de regen voor Lando Norris en beide coureurs in de top vier. Verstappen won de race op dominante wijze, maar wist dat het gat van 42 punten naar Norris eigenlijk te groot was.

Geen excuus voor McLaren

Vier uur en negentien minuten na de finishvlag werd de uitslag nog even aangepast. 'Ik was al naar huis aan het vliegen', lacht Verstappen in een gesprek met F1Maximaal.nl en andere in Qatar aanwezige media. Norris en Oscar Piastri hadden allebei te veel slijtage aan de bodemplaat, een gevolg van de te lage rijhoogte van de McLarens. Een overtreding van het technisch reglement leidt altijd tot extreme straffen en in dit geval was een dubbele diskwalificatie onvermijdelijk.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
oscar-piastri-mclaren-zaterdag-vt3-2025-las-vegas
Zelfs op intermediates werd Piastri gevolgd door een vonkenregen.
Jos Verstappen liet afgelopen weekend optekenen dat Verstappen het nieuws al wist, toen hij in Las Vegas vertrok. De Red Bull Racing-coureur legt dat verder uit. 'Natuurlijk wist ik wel dat ze onderzocht werden vanwege de plank onder de auto', geeft Verstappen toe, die toen ook wel kon invullen wat de gevolgen zouden zijn. 'Als de rijhoogte te laag is, dan is het te laag. Daar valt verder ook niet veel over te discussiëren', lacht de Nederlander, die de grote winnaar was van McLarens fout.
Verstappen heeft weinig medelijden met McLaren na de horrordag. 'Elk team probeert de auto altijd zo laag mogelijk af te stellen. Soms is de rijhoogte dan perfect, maar soms is het lastiger om de juiste rijhoogte vast te stellen. Hier is echter geen excuus voor', luiden de harde woorden van Verstappen, die daarmee ook naar Andrea Stella lijkt te wijzen. De Italiaan kwam in Las Vegas in de nachtelijke uren met verschillende factoren die hadden bijgedragen aan de overtreding. Stella wees op het gebrek aan long run-data en de regen op de kwalificatiedag.
McLaren kampte daarnaast met porpoising in de Grand Prix, maar dat is ook een gevolg van de te lage rijhoogte. 'Als je rijhoogte te laag is, dan is het te laag. Dat werkt hetzelfde met andere regels in de sport. Zo werkt het helaas', aldus Verstappen, die het niet al te erg zal vinden. Red Bull verloor dankzij de diskwalificaties terrein op Mercedes en Ferrari in het constructeurskampioenschap, maar Verstappen liep nu wel 25 punten in op Norris en Piastri.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-win-29-saturday-lasvegas-2025
Een droomscenario voor Verstappen.

Verstappen schat titelkansen in

Verstappen werd ook gevraagd wat dit voor zijn titelkansen betekent. 'De achterstand werd hierdoor kleiner, maar het is nog altijd een verschil van 24 punten', meldt de regerend wereldkampioen. 'Heel veel moet goed gaan tot het einde van het seizoen om kans te maken op de titel, maar de kans is absoluut groter dan voor die diskwalificatie, dus ik neem dit graag mee.' Sebastian Vettel (2010) en Kimi Räikkönen (2007) kwamen met twee Grands Prix te gaan terug van een grotere achterstand, omgerekend naar het huidige puntensysteem.
Norris weet nu dat hij zich geen fouten meer kan veroorloven, al is dat nu net waar Verstappen wél op rekent. 'We moeten ons er wel van bewust zijn dat zelfs als we alles vanaf nu winnen, we nog steeds wat geluk nodig hebben. Voor ons verandert er niet veel. Wij gaan gewoon all-in. We hebben niks te verliezen', waarschuwt hij. Verstappen wordt in Qatar als favoriet gezien, maar Abu Dhabi past als circuit juist goed bij McLaren.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading