Jolyon Palmer denkt dat Max Verstappen nog altijd een goede kans maakt op de wereldtitel. WK-leider Lando Norris heeft in de resterende raceweekends weliswaar genoeg aan een tweede plaats achter de Red Bull Racing-coureur, maar de analist van F1TV gelooft niet dat de winnaar van de Mexicaanse Grand Prix ieder weekend in die opzet zal slagen. De voormalig Renault-coureur heeft één weekend in in gedachten waarin McLaren heeft mogelijk zwaar gaat krijgen.
Met nog vier raceweekends op de planning kijkt Verstappen tegen een achterstand van 36 punten op Norris aan. Slechts een paar races geleden was het verschil nog meer dan honderd punten op de leider in de WK-stand en tot aan de Mexicaanse Grand Prix maakte de 28-jarige Nederlander ieder weekend punten goed op het McLaren-duo. Op het Autódromo Hermanos Rodríguez was dit voor het eerst sinds de Grand Prix van Nederland niet het geval, Norris was immers een klasse apart in Mexico.
Verstappen, die dankzij de komst van de virtual safety car niet verder kwam dan P3, had eigenlijk moeten winnen, al gelooft Palmer dat de Red Bull-coureur er nog altijd prima voorstaat. 'Ik denk dat hij het nog steeds in eigen hand heeft', begint de Brit in de F1 Nation Podcast. 'Natuurlijk was het resultaat in Mexico een klap, want hoewel hij in liep op Oscar, vergrootte Lando zijn voorsprong. Maar als hij (Verstappen, red.) wint in Brazilië, en dat is zeker mogelijk, dan zal het verschil minder dan dertig punten zijn.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
        Cruciaal weekend voor titelstrijd
Als Norris echter tweede wordt achter Verstappen is er niks aan de hand voor de coureur uit Bristol. Ieder weekend tweede worden is immers voldoende. Toch zal dit geen eenvoudige opgave worden, want Palmer voorziet in één weekend in het bijzonder problemen voor McLaren. 'Als Max wint in Brazilië, dan wordt Lag Vegas een grote kans (voor Verstappen). 'Mercedes zal daar waarschijnlijk snel zijn. Zij zijn namelijk altijd snel in Vegas', doelt Palmer hoofdzakelijk op de dubbelzege die het Duitse team vorig jaar wist te boeken in de gokstad.
Mercedes is in Las Vegas mogelijk echter niet de enige zorg van McLaren. 'Ferrari is een beetje een wildcard, maar McLaren zoud zomaar als zesde of zevende kunnen eindigen. Dat is voor Max dan dé kans om meteen iets van vijftien punten terug te pakken', stelt Palmer, die vervolgens zijn uitspraak iets nuanceert. 'Hij heeft in ieder geval de kans om het tot het einde van het seizoen spannend te houden. Max moet nu gewoon denken: laten we het verschil zo klein mogelijk maken richting Abu Dhabi. Dan staat McLaren onder druk.'
En als Verstappen in die opzet slaagt, kan er volgens Palmer nog van alles gebeuren. Het zou in ieder geval niet voor het eerst in de geschiedenis van de sport zijn dat er geks gebeurt. 'We hebben al zo veel vreemde dingen gezien in seizoensfinales. Daar komt nog bij dat McLaren dan wellicht nog twee kanshebbers voor de titel heeft en met al dat gepraat over eerlijke behandelingen, is het de kans voor Max om iets speciaals te doen', aldus Palmer.
Komend weekend staat eerst de Grand Prix van São Paulo nog op het programma. En net als vorig jaar lijken de weergoden weer een voorname rol te gaan spelen. Dat biedt kansen voor Verstappen om al eerder een flinke hap uit de voorsprong van de McLaren-mannen te halen. Vorig jaar wist de Nederlander na een dramatisch verlopen kwalificatie immers op magistrale wijze te winnen, terwijl Norris en Piastri buiten de top vijf eindigden.
                    
                                
                                
                                
                                
                                
                                
                                
                                
                                
                                
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties