FIA-president Ben Sulayem maakt geen beste beurt bij Viaplay-analisten na moment met Antonelli
Opinie
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleFIA-president Mohammed Ben Sulayem trad afgelopen weekend in Miami na de overwinning van Andrea Kimi Antonelli weer eens op de voorgrond door een fles water over de bezwete Italiaan leeg te gooien. De Emirati maakte hiermee geen beste beurt bij Viaplay-analisten Allard Kalff en Kees van de Grint, die behoorlijk uitgesproken zijn over het moment.
Ben Sualyem heeft in zijn periode als president van de FIA meer dan eens de aandacht voor zich opgeëist en dat was zeker niet altijd op een positieve manier. De Emirati deed in het verleden vaker opmerkelijke uitspraken en zijn houding tegenover de coureurs werd hem ook niet altijd in dank afgenomen. Daarnaast is Ben Sulayem volgens kenners soms wel erg prominent in beeld en daar was afgelopen weekend in Miami ook weer sprake van, zo vinden Kalff en Van de Grint.
Nadat racewinnaar Antonelli uit zijn W17 was gestapt, was Ben Sulayem er namelijk als de kippen bij om een fles water over het hoofd van de Mercedes-coureur leeg te gooien. Als presentatrice Anne-Greet Haars dit thema aansnijdt in het Viaplay-programma In de Slipstream heeft Kalff er geen goed woord voor over. "Wat zou er gebeuren als je het omdraait? Dat Kimi zich omdraait, die fles water pakt en het bij hem over zijn hoofd gooit", begrijpt de analist niets van het gedrag van de FIA-president.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ben Sulayem, hier in gesprek met Verstappen, treedt wel vaker op bijzondere momenten op de voorgrond.
"Dit is toch gewoon bizar?", roept Haars vervolgens. "Ja, volgende onderwerp nu", wil Kalff er verder geen woorden meer aan vuilmaken. Van de Grint kan er ergens nog wel een beetje om lachen, al maakt de voormalig bandenexpert van Bridgestone wel meteen duidelijk wat hij van het optreden van de FIA-president vindt. "Je weet dat de wereld vol zit met verwarde mensen en dit is er één van", zegt hij.
Vergelijking met FIFA-president
Kalff heeft nog even kort na kunnen denken over het onderwerp en wil uiteindelijk toch nog iets kwijt over de kwestie. Hoewel hij van mening is dat het gedrag van Ben Sulayem niet past bij zijn functie, kan het wat de analist betreft nog erger. "Mag ik dan wel even zeggen dat ik liever heb dat de president van de FIA een beetje water over het hoofd gooit van een rijder dan dat de president van de FIFA de president van de Verenigde Staten een vredesprijs geeft. Dan heb ik liever dit. Je hebt altijd baas boven baas", vindt de 63-jarige uit Beverwijk.
Kalff verwijst hiermee naar een situatie die afgelopen december plaatsvond in de voetbalwereld. Gianni Infantino, de president van de FIFA, gaf de Amerikaanse president Donald Trump bij de WK-loting in het Kennedy Center in de Amerikaanse hoofdstad Washington namelijk de FIFA Peace Prize. Dit was een prijs die een maand eerder in het leven werd geroepen en is volgens verschillende kenners waarschijnlijk bedacht nadat Trump de Nobelprijs voor de Vrede mis was gelopen. Kalff lijkt het feit dat Trump deze nieuwe prijs in ontvangst mocht nemen dus duidelijk nog verwerpelijker te vinden dan het gedrag van FIA-president Ben Sulayem in Miami.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
- 😂👌
peterheijnen3305-11-2026 - Absoluut, maar zxonder de spaanse uitglijder... ;)
peterheijnen3305-11-2026 - Snap alleen niet dat er specifiek voor deze race de regels waren aangescherpt. Ga je de baan af dan moet je positie teruggeven, zoals Max ook zei. En 5 seconden straf is idd de race in principe kado geven aan Charles, zoals Lewis zei. Door de sc liep de race, gelukkig voor Max, anders maar de heren hebben een punt.Fernanda05-11-2026



















