Oud-coureur begrijpt dat Verstappen publieksfavoriet was: 'Is de enige die knokt en een show geeft'
Opinie
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleTerwijl Lando Norris stond te feesten om zijn eerste wereldtitel te vieren, was Max Verstappen het hele seizoen de publieksfavoriet. Oud-coureur Christijan Albers begrijpt dat heel goed en vindt Verstappen een mix van Ayrton Senna en Michael Schumacher. Albers is van mening dat Verstappen de enige is die dit jaar ervoor heeft geknokt en een show heeft geleverd. Het is niet gek dat hij voor het publiek de kampioen van 2025 is.
De halve paddock verwachtte op zondagochtend dat Verstappen nog wel wat trucjes zou uithalen om het veld op te houden en zo wat auto's tussen hem en de McLarens te krijgen. Dat deed hij niet. Na afloop verklaarde hij dat de strategie van Oscar Piastri het moeilijker maakte voor hem. McLaren besloot Piastri op de harde band te zetten, terwijl Norris startte op de mediumband. Albers vond het een goede zet van de Britse renstal. 'Na 23 races mogen ze ook wel eens iets goed doen', grinnikt hij.
'Het is heel simpel: ze hebben dit seizoen de beste auto gehad, al moet ik eerlijk zijn dat ik vond dat Red Bull het echt goed voor elkaar had met Max', vervolgt Albers in de Formule 1-podcast van De Telegraaf. 'Ze gingen echt heel hard. Ik denk dat Red Bull in combinatie met Max gewoon ijzersterk was en beter was dan de McLarens, zowel in de race als in de kwalificatie.' Red Bull was strategisch sterk op zowel zaterdag als zondag. Door gebruikte softs in te zetten in Q2 kon hij twee nieuwe sets gebruiken in Q3.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Piastri's strategie blokkeerde eventuele trucjes, legde Verstappen uit.
Dat leverde een poleposition op die twee tienden sneller was dan Norris en Piastri. Verstappen heeft dit seizoen de meeste polepositions en overwinningen gepakt, ondanks dat hij niet de snelste auto had. 'Ja, dominante auto (van McLaren, red.), maar ik denk dat er circuits bij zijn geweest waar ze geen dominante auto hadden. Dat heb je gezien in Abu Dhabi', kaart Albers aan. 'Als je gaat kijken naar Max' rondetijden, en hoe hij de pace kon controleren, en hoeveel snelheid hij nog over had, was hij duidelijk de betere het hele weekend.'
De enige die knokt
De Telegraaf-journalist Erik van Haren zegt dat er ook wat circuits waren waar het lastig was om in te halen en de McLaren vastzat in verkeer. Het was dit seizoen bekend dat de MCL39 niet graag in andermans vuile lucht rijdt. Verstappen heeft dit jaar echter nog een stap gezet in zijn vaardigheden, en dat beseft men over de hele wereld. Het is volgens Albers niet gek dat hij de publieksfavoriet is geworden en dat Verstappen er veel nieuwe fans bij heeft gekregen. 'Hij is ook de enige die een show geeft', zegt de oud-coureur.
'Hij is de enige die knokt, die vecht. Ik vind Verstappen eigenlijk een mix van Ayrton Senna en Michael Schumacher', zo geeft Albers de viervoudig wereldkampioen een groot compliment. 'Je ziet die agressiviteit van Schumacher, die angst die hij niet heeft om iemand er gewoon even naast te zetten. Je ziet de natuurlijke snelheid van Senna terug. Ik vind echt, als je gaat kijken naar het rijden, dat Max een van de beste coureurs is, misschien wel aller tijden, en zeker in zijn generatie.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappens titelreeks stopt in Abu Dhabi in 2025.
Bijzondere rijstijl
Ook in Abu Dhabi heeft Albers meegekeken met Verstappens onboard. Als voormalig F1-coureur bewondert hij wat Verstappen allemaal doet. 'Als je ziet hoe hij onder druk presteert en hoe hij één is met die auto, en hoe hij zich voelt. Dat is een genot om naar te kijken. Ik volgde hem via de onboardcamera. Ja, weet je...', vervolgt Albers, 'er kan gewoon niemand met zo'n afstelling rijden als Verstappen. Hij heeft zo'n aparte rijstijl.' De oud-coureur lijkt te denken dat er op die manier niemand naast Verstappen kan rijden.
Het is de voorgangers van Yuki Tsunoda in ieder geval niet gelukt, en Tsunoda zelf ook niet. Isack Hadjar mag het komend jaar proberen. 'Ik denk dat iedereen die ernaast komt te zitten een serieus groot probleem heeft. Zolang Red Bull niet zorgt dat die tweede coureur een andere richting op kan gaan, ook qua afstellingen, dan blijft het altijd een moeilijk verhaal', denkt Albers. Hadjar mocht vorig jaar al testen in de Red Bull na de Grand Prix van Abu Dhabi en doet dat dit jaar opnieuw. Volgend jaar is hij Verstappens teamgenoot.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026


















