horner oostenrijk red bull racing vrijdag 1 Opinie
Opinie

Plooij hoort zorgwekkend bericht: 'Als Horner dat zegt, gaan alle alarmbellen af'

horner oostenrijk red bull racing vrijdag 1

Red Bull Racing lijkt steeds dieper in de problemen te zitten. Hoewel het onduidelijk is wat de verhoudingen in 2026 zullen zijn, deelde Christian Horner nog enkele zorgwekkende woorden voor zijn ontslag. Analisten Jack Plooij en Rob van Gameren vinden dan ook dat de voormalige teambaas alle alarmbellen liet afgaan.

In 2023 reed Red Bull en vooral Max Verstappen nog het hele veld zoek. Dat gold in principe ook voor het eerste deel van 2024, maar na het vertrek van Adrian Newey zakten de prestaties ook snel in. Max Verstappen uitte zijn zorgen al vroeg in het seizoen, maar zijn bezwaren werden pas in de zomerstop serieus genomen. Sindsdien probeert Red Bull de problemen zonder al te veel succes op te lossen.

Geduld Verstappen raakt op

Red Bull koos in 2025 voor een auto met een lager potentieel, in de hoop om het werkvenster van de auto te vergroten. Het potentieel is inderdaad lager, maar het werkvenster blijft nog altijd erg klein. Nu Christian Horner het team heeft moeten verlaten, wordt steeds duidelijk hoe groot de problemen van Red Bull zijn. Van Gameren stipt bij Ziggo Sport dan ook aan dat de weg naar de top inmiddels een meerjarenplan is geworden, en hij vermoedt dat Verstappen daar het geduld niet voor heeft. Plooij houdt echter vol dat Verstappen 2026 afwacht, om te kijken of Red Bull dan succesvol is.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max verstappen rb21 red bull racing 2025 silverstone groot brittannie zondag race 1

'Het gaat al anderhalf jaar bergafwaarts. Je kunt niet zeggen dat er nu rust is en dat ze er over drie weken weer staan', vertelt Van Gameren bij het Race Café tegen zijn collega. 'Dit wordt een meerjarenplan, dat is duidelijk. Hun stercoureur wordt dit jaar 28. Hij zit niet te wachten op nog drie jaar opbouwen en kijken of er weer succes gaat komen. Dan denk ik toch dat hij een deurtje verderop gaat kijken.' Verstappen heeft al vaker aangegeven dat hij niet weet of hij na 2028 actief wil blijven in de Formule 1. Het lijkt steeds lastiger te worden voor Red Bull om voor die periode nog successen te boeken.

Horner hint op problemen

'Christian Horner, mister positivo zelf, zei over de motor die ze aan het ontwikkelen zijn: verwacht er geen wonderen van volgend jaar. Als Horner dat al zegt, gaan alle alarmbellen af', vindt Van Gameren, die ervan overtuigd is dat Red Bull Powertrains dus voor een trage start staat.

Plooij stipt aan dat het 'gesodemieter' bij Red Bull ook juist een gevolg is van het feit dat de motor te weinig vermogen levert. 'Toto Wolff zei meteen: ik weet wel hoeveel vermogen wij hebben. Hier, kijk maar stiekem op het briefje', roept Plooij uit. 'Het was toen al het gerucht dat de Mercedes-motor weer een veel sterkere motor had gebouwd. Horner deed alleen maar aan schadebeperking, en zei dat ze geen wonderen moesten verwachten, want hij wist dat ze achterliepen.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

christian horner toto wolff 2025 1

Naast de zorgen omtrent het motorenproject, kampt Red Bull ook met moeilijkheden bij de windtunnel en simulator. Het team heeft al jarenlang last van correlatieproblemen tussen het circuit en de simulator, terwijl de windtunnel uit 1947 komt. De nieuwe windtunnel is pas in 2026 klaar, en kan dus niet gebruikt worden voor het ontwikkelen van de eerste auto onder de nieuwe reglementen.

Verstappen moet oogsten

Van Gameren vraagt zich dan ook af wat Verstappen nog bij Red Bull houdt. 'Max is wel loyaal aan Helmut Marko, al heeft Marko ook twijfelachtige beslissingen gemaakt met de coureurs. Dat valt niet alleen op Christian Horner af te schuiven. Marko is wel 82. Kun je daar je toekomst op bouwen? Hij is enorm op leeftijd', zo wijst hij op de laatste steunpilaar uit het succesteam van Red Bull uit 2023.

'Max zit in de bloei van zijn carrière. Het is nu oogsten voor Verstappen', vindt de analist. 'Hij is op zijn allerbest. Hij kan nu niet twee jaar in een zwakke auto gaan zitten. Dat houd je niet vol. Dan word je gek.' Verstappen heeft vaak uitgesproken dat hij graag zijn hele carrière bij één team rijdt, maar de Nederlander wil wel blijven winnen.

Bij een transfer lijkt Mercedes de beste keuze te zijn. De vraag is dan vooral wie plaats moet maken voor de Red Bull-coureur. 'Ik denk niet dat Kimi blijft als Verstappen komt', benadrukt Plooij, als gesteld wordt dat Russell het meest waarschijnlijke slachtoffer is. Plooij denkt echter dat Antonelli tijdelijk een stapje terug zou moeten zetten. 'Ik denk dat ze Kimi met een motor aan Williams of Alpine geven en hem daar laten rijpen. Ik denk dat Wolff George Russell een rechtstreekse confrontatie met Verstappen laat aangaan.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws