Lando Norris is de nieuwe wereldkampioen. De Brit viel in de openingsronde al terug naar de derde plek, maar hield vervolgens stand. Max Verstappen won de race weliswaar, maar kwam zo uiteindelijk dus twee punten tekort. De Nederlander is dus definitief onttroond, nadat hij sinds de Grand Prix van Nederland 102 punten inliep op de leider in het kampioenschap. Norris is de eerste wereldkampioen van McLaren sinds 2008, toen
Lewis Hamilton in een spannende finale ook met een klein verschil wereldkampioen werd. De Engelsman heeft 423 punten verzameld over 24 Grands Prix en zes sprintraces. Verstappen eindigt uiteindelijk op 421 punten. Piastri komt uit op een totaal van 410 punten en eindigt dus met een achterstand van dertien punten.
Nieuw startnummer voor Verstappen
Verstappen wordt daardoor voor het eerst in zijn carrière vice-wereldkampioen. Tot vandaag was Verstappen de enige meervoudige wereldkampioen die nog nooit vice-wereldkampioen was geworden, maar de kopman moet er nu net als zijn zestien voorgangers aan geloven. Dit betekent dat Verstappen volgend jaar niet langer met nummer 1 rijdt. Het is nog niet bekend of Norris ervoor kiest om met nummer 4 te blijven rijden, of dat hij wisselt naar het huidige startnummer van Verstappen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen neemt afscheid van zijn startnummer.
Russell kende geen goede race, maar eindigde wel als vijfde. Hij was al zeker van de vierde plek in het kampioenschap. Leclerc kon Norris nog enigszins onder druk zetten en sluit het seizoen als vijfde af. Lewis Hamilton sloeg de aanval van Kimi Antonelli in het kampioenschap af en eindigt als zesde. Alexander Albon en Carlos Sainz volgen op plekken acht en negen, terwijl Fernando Alonso met een zesde plek de laatste positie in de top tien van het kampioenschap eindigde.
Red Bull eindigt als derde
McLaren greep 33 punten en sluit het seizoen met een totaal van 833 punten af.
Red Bull Racing liep wel in op
Mercedes, maar eindigt als derde, voor
Ferrari. Verder waren er geen positiewisselingen meer. Williams eindigde als vijfde, voor Racing Bulls, Aston Martin, Haas, Sauber, en Alpine.
Eindstand WK Formule 1-coureurs 2025
Stand WK Formule 1-teams 2025