George Russell zal de Grand Prix van Singapore 2025 als polesitter aanvangen, maar twee jaar geleden crashte hij nog in de slotfase van de race. Tijdens de persconferentie na afloop van de kwalificatie wordt de Brit eraan herinnerd door de aanwezige pers. Russell kan erom lachen, en ook om de woorden van Max Verstappen die daarna kwamen. De twee bezetten de eerste startrij.
Russell was in 2023 op jacht naar een podium en zat in een lange, vermoeiende strijd met Carlos Sainz en Lando Norris. Sainz speelde een spelletje met de rest en wist dat hij Norris als een soort schild kon gebruiken als hij hem in zijn DRS zou houden. Het trucje werkte, waardoor Sainz won en Norris tweede werd. Russell maakte een foutje waardoor hij in de muur eindigde.
Na het behalen van de poleposition krijgt hij de vraag of die gebeurtenis nu voor wat extra motivatie zorgt. 'Ja, bedankt dat je me eraan herinnert!' lacht Russell. Verstappen ziet een kans om zijn microfoon op te pakken en erop in te haken: 'De muren, die bewegen eigenlijk rond het circuit', zegt de Nederlander lachend. 'Ik weet niet of jullie dat hebben gemerkt, maar het is op sommige plekken best lastig!'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Russell gaat vervolgens serieus in op de vraag van de journalist. 'Ik ben vandaag een heel andere coureur dan een paar jaar geleden. Gisteren was mijn eerste crash in meer dan een jaar. Dit seizoen ken ik mezelf en de limieten beter', geeft de Mercedes-coureur aan. Op vrijdag crashte de Brit nog. Hij raakte de auto kwijt en reed zijn voorvleugel eraf. Onderweg naar de pitstraat zag de bolide er flink gehavend uit.
Gevaren van Singapore
Russell herstelde in VT3, maar kwam helemaal tot leven in de kwalificatie. Hij leverde een erg goede ronde voor pole. Verstappen had last van de turbulente lucht van de auto van Lando Norris, waardoor hij zijn ronde af moest breken. Russell heeft een voordeel vanaf poleposition. Als hij Verstappen achter zich houdt, zal hij sowieso geen last hebben van vuile lucht van zijn voorgangers. Hij weet dat de focus in de hitte heel belangrijk zal zijn.
'Het feit is dat je op een stratencircuit geen moment van concentratieverlies mag hebben. Mijn fout twee jaar geleden was geen grote fout. Het was een fout van vijf centimeter, maar de consequentie was enorm', weet Russell. 'Je kunt het je niet veroorloven om bij één bocht niet honderd procent gefocust te zijn. Dat is ook het mooie eraan', is hij van mening. Achter Russell en Verstappen start Oscar Piastri, die een zege kan gebruiken voor de titelstrijd.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Afwachten wat gebeurt
De kans op een safetycar is aardig groot in Singapore, dat hebben de vorige edities al vaak genoeg bewezen. Verstappen zal ongetwijfeld hopen dat hij aan het begin van de race direct toe kan slaan. 'Ik weet het niet, ik denk dat we gewoon moeten afwachten', zegt Verstappen. 'Het kan me niet echt veel schelen', zegt hij op de vraag of hij nu al weet waar hij kansen ziet om Russell te pakken. Misschien dat ze nog iets kunnen met de strategie.
De pitstraatsnelheid is van zestig kilometer per uur naar tachtig kilometer per uur gegaan om een eventuele tweestopper te stimuleren. Dat gebeurde in Zandvoort ook. Verstappen twijfelt over deze aanpak: 'Ja en nee, want het hangt af van de safetycars en wanneer die komen. Je moet gewoon op alles voorbereid zijn', besluit de viervoudig wereldkampioen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties