Lando Norris wint de sprintrace in São Paulo, maar het was allesbehalve een eenvoudige middag voor de Brit. Op het natte Interlagos hield Andrea Kimi Antonelli hem rondenlang scherp in de gaten, terwijl George Russell eveneens dichtbij bleef. Norris breidt met zijn overwinning zijn voorsprong in het kampioenschap iets uit, nadat titelrivaal Oscar Piastri uitviel na een crash in ronde acht.
Tijdens de persconferentie na afloop van de sessie werd Norris gevraagd naar een opvallend moment in ronde zes, toen hij in bocht 3 breed ging en wat water op de baan leek te brengen. ‘Ja, ik bedoel, het is een kerb die je altijd gebruikt in de kwalificatie. We gebruiken hem veel’, legt de coureur uit. ‘Het is duidelijk dat je bij natte omstandigheden als deze liever van alle kerbs afblijft’, voegt hij eraan toe.
Russell prikt door plannetje Norris heen
Hij benadrukt dat hij dus niet opzettelijk water op de baan bracht om de mannen achter zich dwars te zitten, waar door menig analist en commentator wel over gegrapt werd. ‘Ik reed een beetje breed en ik zag het water op de baan komen’, erkent hij dat hij er onbedoeld wel verantwoordelijk voor was. Meer hoeft men er niet achter te zoeken. ‘Maar ja, dat was het,’ antwoordt Norris op de vraag van Jon Noble van The Race.
Russell kan het niet laten om met een knipoog te reageren op het moment dat Norris weer een paar punten liet uitlopen op zijn voornaamste rivaal en teamgenoot. ‘Een beetje zoals in Mario Kart wanneer je de banaan gooit’, lacht de Brit. Zijn eigen teamgenoot reed achter Norris op het moment in kwestie en kon dus reageren, maar dat gold voor Piastri niet. ‘De slimste man op de grid, deze kerel’, grapt Russell.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Antonelli, die voor het eerst op Interlagos rijdt dit weekend, reageert een stuk serieuzer. De jonge Italiaan hield Norris gedurende de hele sprintrace scherp in het vizier, maar koos ervoor om geen risico te nemen. ‘Ik denk dat ik Lando breed zag gaan en dat er water omhoog kwam en er zelfs veel water in mijn vizier terechtkwam’, vertelt hij. ‘Maar ik probeerde gewoon de hele race weg te blijven van de kerbs omdat het erg lastig was, vooral in het begin,’ verklaart hij zelf vooral het zekere voor het onzekere te hebben genomen.
De Mercedes-coureur benadrukte hoe belangrijk het was om in zulke omstandigheden foutloos te blijven. ‘Vooral toen ik zag dat hij water opspatte, probeerde ik wat voorzichtiger te zijn om te voorkomen dat ik zou spinnen of uit de bocht zou vliegen, want het was duidelijk dat vooral in het begin de laatste sector en sector 1 het natst waren’, legt hij rustig uit. ‘En ja, het was echt cruciaal om netjes te rijden om ook door te komen,’ besluit Antonelli.
Verstappen hoopt vooral op strijd met Mercedes
Met zijn overwinning pakt Norris kostbare punten voor het kampioenschap, terwijl zijn voornaamste rivaal uitviel en dus puntloos bleef. Iets verder naar achteren finishte Max Verstappen nog op een vierde plaats. Hij pakt hiermee een paar punten en komt dus iets dichter in de buurt van Piastri. De Nederlander gaf na de race echter aan in niemandsland te hebben gereden en te hopen dat Red Bull Racing iets vindt, zodat hij nog met de Mercedessen kan vechten. Een strijd met de McLarens ligt dus niet in de lijn der verwachtingen volgens de viervoudig wereldkampioen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties