Na viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel trof Red Bull Racing het meteen weer met Max Verstappen, en als het aan Gary Anderson ligt, staat diens vervanger ook al klaar. De Noord-Ier ziet in Arvid Lindblad een zeer sterke coureur die bij het vertrek of pensioen van Verstappen het stokje kan overnemen. De coureur zit nog in zijn debuutjaar, maar maakt nu al enorme indruk op de autodesigner. Anderson windt er geen doekjes om. âRed Bull heeft misschien wel zijn volgende Max Verstappen gevondenâ, schrijft hij voor
The Race. âWat opvalt, is hoe hij rustig zijn werk heeft gedaan en er vanaf het begin al helemaal bij hoorde, toen hij bij zijn
F1-debuut in de Grand Prix van AustraliÃĢ als achtste eindigdeâ, geeft hij aan waarom de jonge coureur meteen al zo hoog wordt ingeschat. âHij lijkt zich helemaal thuis te voelen in de F1, zozeer zelfs dat je jezelf eraan moet herinneren dat hij een 18-jarige is in zijn eerste seizoen.â
Uitstekende Lindblad vanwege Antonelli over het hoofd gezien
Niet iedereen is zo ondersteboven van Lindblad, maar dat heeft volgens Anderson een simpele reden: de bijna net zo jonge kampioenschapsleider. âWat hij (Lindblad, red.) presteert, is deels over het hoofd gezien vanwege de prestaties van Kimi Antonelli vooraan in het veld. Lindblad beschikt slechts over een middenveldauto en hij heeft weekenden gehad waarin problemen hem terugwierpenâ, redeneert hij. Dat maakt zijn prestaties misschien wel extra knap."
De resultaten zelf zijn niet de enige reden voor Andersons gedurfde uitspraak over de opvolger. âHij hanteert een meedogenloze aanpak, en dat is wat mijn aandacht heeft getrokken. Ja, hij is snel, maar dat is precies de mentaliteit die je nodig hebt als je meer wilt zijn dan alleen een redelijke coureur in de F1â, geeft hij aan. âEr zijn enkele overeenkomsten met de manier waarop Verstappen zich in 2015 bij Toro Rosso wist te nestelen en meteen zijn ware kunnen liet zienâ, aldus de Noord-Ier.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Lindblad zou de ideale vervanger zijn voor Verstappen wanneer de Nederlander vertrekt.
Anderson wil ook niet tÊ snel van stapel lopen. âLaten we duidelijk zijn: hij is op dit moment nog ver verwijderd van het niveau van Verstappen. Hij heeft pas zeven races achter de rug in zijn Formule 1-carrière, dus hij heeft tijd nodig om te rijpen, maar het zou me niet verbazen als hij in de loop van het seizoen een enorme vooruitgang boekt, met name wat betreft het behalen van betere en consistentere resultatenâ, spreekt hij zijn hoge verwachtingen uit.
Bij Visa Cash App Racing Bulls heeft de coureur het getroffen. âHij bevindt zich ook op de perfecte plek, omdat zijn Racing Bulls-teamgenoot
Liam Lawson een uitstekende maatstaf is. Lawson rijdt behoorlijk goed, heeft bij Red Bull Racing gereden, maar Lindblad heeft laten zien dat hij hem kan verslaanâ, stelt Anderson, die daarbij wel benadrukt dat Lawson volgens hem nooit een eerlijke kans kreeg. âAls rookie moet je binnenkomen en soms qua onderliggend tempo voorlopen op zoân coureur, en dat is precies wat Lindblad doet.â
Lindblad moet nog even rijpen bij het zusterteam
Anderson adviseert Red Bull om niet met Lindblad te doen wat het eerder al met Lawson en anderen deed. âRed Bull moet heel voorzichtig met hem omgaan en hem de ruimte geven om zich te ontwikkelen, maar moet hem ook heel serieus nemen als talent. Ik zou hem niet meteen in het topteam gooien alleen omdat hij af en toe een glimp van zijn potentieel heeft laten zien, maar het doel moet zijn om hem daar naartoe op te bouwen, zodat Red Bull hem kan promoveren wanneer dat nodig isâ, is zijn goede raad aan de Oostenrijkers.
Lindblad is volgens Anderson dus de aangewezen man om Verstappen te vervangen. âHoud hem dus bij Racing Bulls, laat hem rijpen, laat hem echt begrijpen wat het doel is van een bepaalde ronde, een bepaalde trainingssessie, een bepaalde race, en laat hem inzien waar hij goed in is en waar hij zich moet verbeterenâ, gaat hij verder. âDat is wat hij nu nodig heeft, maar hij beschikt over het belangrijkste ingrediÃĢnt: je kunt een coureur niet snel maken, maar je kunt hem wel helpen om te rijpen.â
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Lawson is de ideale maatstaf voor Lindblad.
Lindblad heeft een voordeel ten opzichte van coureurs als Pierre Gasly en Alexander Albon. Zijn ervaring, leeftijd en talent zijn een sterke combinatie. âDe boodschap aan Lindblad zou eenvoudig moeten zijn: we willen je volgend jaar niet, tenzij er een zeer onverwachte vacature ontstaat, maar het jaar daarna waarschijnlijk welâ, aldus de Noord-Ier. âZorg er dus voor dat je in staat bent om je prestaties te verbeteren wanneer we je nodig hebbenâ, voegt hij eraan toe.
Mocht de Nederlander echter wel onverwacht vroeg afzwaaien, dan kan Red Bull toch zonder zorgen Lindblad naast Hadjar zetten. âAls Verstappen toch vertrekt, moet Red Bull niet in paniek raken. Afgaande op wat Lindblad al heeft laten zien, heeft het misschien wel de oplossing voor het verlies van de viervoudig wereldkampioen in eigen gelederenâ, sluit hij af.