Verstappen meldt zich af voor prijzengala van de FIA, ondanks nominatie en kans op extra bokaal
Max Verstappen
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleOp vrijdagavond 12 december houdt de FIA het traditionele prijzengala na afloop van het Formule 1-seizoen. Daar wordt Lando Norris officieel gekroond tot kampioen. Hij kwam als derde over de streep in Abu Dhabi, wat voldoende was om zijn eerste titel binnen te slepen. De top drie van het kampioenschap is altijd aanwezig bij het gala, maar Max Verstappen heeft zich ditmaal afgemeld.
Voor het eerst in een lange tijd zal Verstappen niet aanwezig zijn bij het prijzengala van het bestuursorgaan, zo weet De Telegraaf te melden. Op deze avond in Tasjkent, Oezbekistan, gaat Norris officieel de geschiedenisboeken in als elfde Britse Formule 1-kampioen. De McLaren-coureur is nu een enkelvoudig wereldkampioen. Hij reisde samen met Zak Brown, Andrea Stella, Oscar Piastri en zijn vriendin af naar de Oezbeekse hoofdstad. Norris zal Verstappen daar niet zien.
Lees ook
Vorig jaar, toen het gala in Rwanda plaatsvond, was Verstappen wel aanwezig. Voorafgaand aan het gala bezocht hij samen met president Mohammed ben Sulayem de lokale bevolking en voldeed hij aan zijn community service, wat onderdeel was van de straf die hij kreeg voor het schelden tijdens de persconferentie in Singapore. Verstappen en Oscar Piastri, nummers twee en drie in het kampioenschap, zouden dus ook aanwezig moeten zijn. Verstappen kampt met een griepje.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen ontving zijn eerste wereldbeker in Parijs in 2021.
Genomineerd
Verstappen heeft zijn vier wereldbekers in 2021, 2022, 2023 en 2024 wel opgehaald tijdens het FIA-prijzengala, maar ziet nu niet de noodzaak om erheen te gaan. Het is al eens eerder gebeurd dat iemand niet kwam, Lewis Hamilton haalde zijn bokaal voor de tweede plek in het kampioenschap in 2021 ook niet op. Verstappen kan mogelijk nog wel een prijs ontvangen omdat hij is genomineerd voor Action of the Year-award. Het gaat om de inhaalactie op Piastri tijdens de Grand Prix van Emilia-Romagna. Hij startte als tweede en haalde Piastri buitenom in.
Naast de viervoudig wereldkampioen is Norris ook genomineerd voor deze categorie voor zijn verdedigingswerk in gevecht met Piastri in Oostenrijk. Ook Oliver Bearman staat op het lijstje voor zijn gevecht met Verstappen tijdens de Grand Prix van Mexico. De winnaar wordt tijdens het gala van de FIA bekendgemaakt, maar iemand anders zal dus de prijs van Verstappen in ontvangst moeten nemen als hij wint. De 28-jarige heeft in Abu Dhabi twee bekers ontvangen: die voor de racewinnaar en de Poleman Of The Year Award van Pirelli.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen is genomineerd voor zijn actie op Piastri.
Locatie roept vragen op
Op de sociale kanalen heeft men hier en daar wat kritiek op de 'exotische' locatie die de FIA heeft uitgekozen voor het gala. Vorig jaar werd het in Rwanda gehouden, nu in Oezbekistan, terwijl het gala in de jaren daarvoor in de Europese steden Parijs en Bologna werden gehouden. Ook zijn Bakoe en Sint Petersburg al eens aan de beurt geweest als gastheer van het FIA-gala. Men vraagt zich af waarom Tasjkent is gekozen als locatie en wat het land eraan heeft, waarbij de expansiedrang van de Formule 1 genoemd wordt. Verstappen hoeft in ieder geval niet in het vliegtuig te stappen.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
- 😂👌
peterheijnen3305-11-2026 - Absoluut, maar zxonder de spaanse uitglijder... ;)
peterheijnen3305-11-2026 - Snap alleen niet dat er specifiek voor deze race de regels waren aangescherpt. Ga je de baan af dan moet je positie teruggeven, zoals Max ook zei. En 5 seconden straf is idd de race in principe kado geven aan Charles, zoals Lewis zei. Door de sc liep de race, gelukkig voor Max, anders maar de heren hebben een punt.Fernanda05-11-2026



















