
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleToto Wolff verkoopt vermoedelijk vijf procent van zijn aandelen van het Formule 1-team van Mercedes. Hij beheerde 33 procent van de Duitse renstal, samen met INEOS-topman Jim Ratcliffe en de Mercedes-Benz Group. De mogelijke toekomstige aandeelhouder is al opgezocht en heeft een achtergrond in de racewereld. Voormalig pitreporter Jack Plooij twijfelt of het wel een goed idee is. Nick Catsburg vult aan.
Na de Grand Prix in Brazilië gingen er veel berichten rond over de mogelijke verkoop van Mercedes-aandelen. Wolff zou naar verluidt vijf procent van de aandelen willen verkopen. The Financial Times meldt dat Mercedes en INEOS de overige 67 procent nog steeds samen zullen beheren. Inmiddels is er ook iets meer bekend over diegene die interesse zou hebben in de aandelen. Het zou gaan om George Kurtz, directeur van Crowdstrike.
Dat bedrijf is een sponsor van Mercedes en heeft sowieso veel te maken met autosport. Het is naamsponsor van de Crowdstrike 24 hours of Spa. Kurtz heeft een racegeschiedenis. 'Wolff heeft in ieder geval weer een beetje toegevoegd aan zijn saldo', zegt Plooij, die daarmee suggereert dat de verkoop al heeft plaatsgevonden. 'Ze hadden met zijn drieën de aandelen verdeeld, elk 33 procent. Nu is opeens vijf procent verkocht aan een best merkwaardig persoon.'
Crowdstrike is een Amerikaans computerbeveiligingsbedrijf dat in 2011 werd opgericht. Het biedt diensten aan tegen onder meer datalekken, ransomware en cyberaanvallen. 'In 2024 hebben die een megacrash veroorzaakt', zegt Plooij. 'Alle Windows-computers bleven maar opstarten. Ik weet niet wie dit heeft meegemaakt of dacht: f*ck, mijn computer is kapot. Maar deze man is fantastisch leuk. Leuke vent', voegt hij eraan toe.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Het logo van Crowdstrike onder het UBS-logo op het pak van Antonelli.
Nieuwe aandeelhouder was een coureur
Catsburg kan wat meer vertellen over Kurtz als coureur. 'Hij is mijn teamgenoot geweest', vervolgt hij in het Race Café. 'We hebben twee keer de 24 uur van Spa gedaan en twee keer Le Mans. Hij is een ontzettend slimme man natuurlijk. Ontzettend rijk geworden met zijn bedrijf.' Kurtz crashte tijdens een race van de GT World Challenge Amerika in 2023. Daarna heeft hij een tijd niet meer geracet, legt Catsburg uit.
'Ik weet dat nog goed. Alles werd direct gecanceld, hij is midden in de nacht naar huis gegaan en heeft niet meer geracet. Hele jaar niet meer geracet zelfs', zegt de endurancecoureur. 'Hoe werkt zoiets dan? Is hij dan ook de eigenaar van dat team of huurt hij jou gewoon in?' vraagt Richard Verschoor over Catsburgs deelnames aan de 24-uursraces. 'Ja, hij huurt mij gewoon in. Hij koopt dan een entry om de 24-uursrace te doen. Hij mag bepalen welke coureurs hij wil.'
Kurtz' ogen vielen dus al een paar keer op Catsburg. 'Ik ben een paar keer de geluksvogel geweest. Hij is zeker niet slecht, trouwens. Hij racet af en toe ook in een Formule 1-auto. Dan doet hij een testdag en laat hij me heel trots de data zien. Hij doet bocht 1 volgas, zoals F1-coureurs, maar is twee seconden langzamer', lacht Catsburg. 'Hij kan echt wel rijden, maar het blijft een amateur. Hij is zeker niet slecht', herhaalt Catsburg.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Kurtz is zelf ook coureur.
Plooij is achterdochtig
De voormalig pitreporter van Ziggo denkt dat Kurtz heel slim bezig is, en ziet maar één reden waarom hij aandelen wil hebben van Mercedes. 'Hij wil gewoon een stoel in de board room en hij wil meepraten. Dat is toch wel een beetje beangstigend', zegt Plooij. 'Want het is een geoliede machine bij Mercedes, en dan gaat opeens iemand zich daarmee bemoeien. Waarom precies nu? 2026 komt eraan', wijst hij aan.
'Ik heb het gevoel dat daar nog wel een luchtje aanzit', luidt Plooijs achterdocht. Wolff heeft dan wel flinke winst gemaakt. Mercedes wilde echter niet op de geruchten ingaan en gaf aan dat de aandeelhouders van het team hetzelfde zouden blijven, waarbij de drie partners, Mercedes-Benz, Wolff en INEOS volledig toegewijd zijn aan het voortzetten van het Duitse merk in de Formule 1.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1 fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026


















