Nu het incident tussen Max Verstappen en George Russell uitgebreid besproken is, vragen Sky Sports-analisten David Croft en Karun Chandhok zich af of Verstappen ook dingen gaat veranderen. Hij heeft nu elf strafpunten en moet zich gedragen tot en met de Grand Prix van Oostenrijk, waarna de eerste punten vervallen. Croft weet nu al welke vragen Verstappen in Canada gaat krijgen.
Verstappen was niet blij met de beslissingen van zijn team na de safetycar. Zijn frustraties kookten over nadat hij op de harde band werd gezet, tegen Charles Leclerc botste, en vervolgens ook tegen Russell aan botste. Chandhok snapt dat hij daardoor geïrriteerd raakte. 'Ik heb net dat deel teruggeluisterd, die tien minuten teamradio. Het was opvallend: zodra George hem raakt, zegt Max meteen: dat wordt een straf!' zegt de Indiër.
Verstappen zat ervoor bij de apex en wist zeker dat hij goed zat. De FIA bevestigde dat later ook. 'Dus hij zei direct dat George een straf zou moeten krijgen', vervolgt Chandhok in de Sky Sports F1 Show. 'De reactie van Red Bull was voor mij echt verwarrend, zelfs als kijker thuis. Want ze vroegen hem om de plek terug te geven. Ik keek naar de gewone uitzending, niet naar de onboards, en voor mij zag het eruit alsof Max werd geraakt. Waarom vragen ze dat dan?'
Red Bull vreesde het ergste nadat Verstappen de exitroute moest nemen en weer voor de deur van Russell op de baan kwam. 'Dat was verwarrend', zegt Chandhok. 'Vervolgens kwam die rode waas. Wat hij daarna deed, was gewoon verkeerd. Ik ben blij dat hij een statement heeft geplaatst, want dat hebben we nog niet eerder gezien van Max. Dus het feit dat hij dat nu wel doet, vind ik goed', aldus de oud-coureur. 'Daarmee hoofdstuk afgesloten.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Croft betreurt Verstappens houding
Daar is Croft het niet helemaal mee eens. 'Nou ja, hoofdstuk gesloten... nog niet helemaal, toch?' zegt hij. 'We gaan straks naar Canada, en dan gaan we het daar allemaal weer vragen. Het grootste gevolg voor Max is misschien wel de drie strafpunten op zijn licentie voor de komende twaalf maanden', kaart de commentator aan. 'Hij moet zich de komende twee races sowieso gedragen.' Croft legt opnieuw uit dat hij die tiensecondenstraf en de drie strafpunten wel terecht vond.
Waar anderen van mening waren dat het een te lichte straf was, vond Croft het een passende straf. 'We zullen hem gaan vragen: ga je je aanpak veranderen? Ga je uit de problemen blijven? Ga je rustiger blijven? Want het was die rode waas die neerdaalde', knikt de Brit, die het op dat vlak wel eens is met Chandhok. 'Ik ben blij dat hij heeft toegegeven dat het niet had mogen gebeuren. Dat toont een volwassen Max, en dat willen we zien', vervolgt Croft.
'We willen ook een volwassen Max op de baan zien, die dit soort dingen niet doet. Hij is een betere coureur dan dat. Toch zal men hem herinneren om dit soort incidenten, en dat wil ik niet voor hem', aldus de commentator. Simon Lazenby is het met hem eens, maar wil het nog even over Russell hebben. 'Natuurlijk was het weer een incident met zijn oude aartsvijand Russell', zegt Lazenby, die een beetje moet lachen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Vettel vs. Hamilton in Bakoe
Aanvankelijk had Verstappen geen zin om erop in te gaan bij de media en zei hij dat hij de volgende keer 'wel wat tissues' mee kan nemen voor de Brit. Russell liet zich niet uit over de straf van de Nederlander. Het incident werd in de paddock veelal vergeleken met de Grand Prix van Azerbeidzjan in 2017. Sebastian Vettel reed daar opzettelijk tegen Lewis Hamilton aan. Hij kreeg een ten second stop and go en drie strafpunten. Betreffende de tijdstraf was dat dus een zwaardere straf.
Croft snapt wel waarom: 'Vettel stuurde letterlijk op Lewis in. Hij veranderde zijn stuurhoek achter de safetycar en botste met Lewis. Max was eigenlijk heel slim in hoe hij George raakte. Hij liet George hem zelfs bijna raken', wijst hij aan. 'Hij stuurde niet naar links, zijn stuur stond gewoon recht op het moment van de botsing en daar zullen de stewards ook naar hebben gekeken. Hij maakt geen expliciete beweging, maar ging ook niet uit de weg.'
Mario Kart
Croft denkt wel dat hij zijn auto als 'wapen' gebruikte. 'Dat wel, want hij plaatste zijn auto daar waar George hem zou raken, maar hij reed niet recht op hem in. Dat is denk ik het verschil tussen de straf van Vettel in Bakoe en die van Max in Barcelona', aldus de Brit. 'Ik denk dat Norris het perfect samenvatte. In de cool down room zei hij: ik heb dat (tegen iemand aanrijden, red.) al eens gedaan. Toen dachten we allemaal: echt? Wanneer dan? En toen zei hij: in Mario Kart. Briljant.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties