Stoom komt uit Hamiltons oren: 'Een ondraaglijke hoeveelheid woede en razernij'

Formule 1
zaterdag, 06 december 2025 om 21:20
lewis-hamilton-ferrari-abudhabi-vrijdag (3)
Driemaal is scheepsrecht, maar niet voor Lewis Hamilton, want de Brit haalde wederom Q2 niet tijdens de kwalificatie. De Brit kan niet wachten tot het seizoen voorbij is, maar maakt het zich tijdens dit laatste weekend wel erg moeilijk met P16 als startpositie. De zevenvoudig wereldkampioen is boos, somber en voelt zich schuldig richting het team.
Sprakeloos, zo is Hamilton de afgelopen raceweekenden het beste te beschrijven. De triple-header waarmee het seizoen wordt afgesloten, lijkt steeds meer een persoonlijke nachtmerrie te worden voor de coureur. ‘Ik heb geen woorden om het gevoel dat ik van binnen heb te beschrijven’, zegt hij gelaten voor de camera van Sky Italia. In Qatar en Las Vegas was de strekking ongeveer hetzelfde tijdens zijn zeer korte interviews.

Boos en bedroefd

Hamilton komt vooral somber over, maar is ook erg boos, zo blijkt. ‘Een ondraaglijke hoeveelheid woede en razernij’, zo beschrijft hij toch zijn gevoel na weer gestrand te zijn in Q1. ‘Ik kan er niet veel over zeggen’, kapt de Brit het echter ook direct weer af. Ook bij de geschreven media uitte hij zich op zo’n manier. ‘Ik heb geen woorden om uit te drukken hoe ik me voel.’
De coureur kende een rampzalige kwalificatie en lijkt vooral te balen, omdat de auto goed aanvoelde, prima overweg kan met het circuit in Abu Dhabi (zo toont Charles Leclerc aan met P5), en bovendien was Hamilton goed onderweg, zo zegt hij zelf. ‘Het helpt zeker niet als je je tweede run mist, maar de auto voelde geweldig aan. Ik had alleen wat bodemcontact en verloor toen de achterkant’, vertelt hij over waar het misging.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lewis-hamilton-ferrari-gp-abu-dhabi-2025-zaterdag-charles-leclerc
Hamilton strandde op P16, Leclerc haalde uiteindelijk P5.
Tijdens de derde vrije training ging het overigens ook flink mis. De coureur crashte en veroorzaakte een rode vlag en schade aan zijn auto. Hij ontkent niet dat dit ook een rol heeft gespeeld bij zijn uitschakeling in Q1, maar helpen deed het zeker niet, zo blijkt uit zijn eerdere woorden. Een schrale troost voor Hamilton: nog hooguit 58 rondes en dan is hij van de Ferrari-bolide af en kan hij gaan hopen dat die van 2026 hem beter past.
Lawrence Barretto van Formula1.com probeert ook nog een verklaring van de coureur te krijgen. ‘Hé Lewis, dat was duidelijk pech daarbuiten. Had je het gevoel dat het in de laatste ronde niet genoeg zou zijn en dat je de hele Q1 zou moeten vechten?’ vraagt de journalist. Een somber ogende Hamilton vraagt hem het te herhalen.

Het team verdiende beter

De aanname van Barretto blijkt niet geheel waar. ‘Ik denk dat het grootste deel van de ronde goed genoeg was om door te gaan’, vermoedt Hamilton. ‘Maar ik heb het gewoon niet afgemaakt’, voegt hij er meteen aan toe. Even leek hij het nog net te gaan redden, tot Gabriel Bortoleto naar de top vijftien sprong en hem eruit duwde. Yuki Tsunoda had geluk dat Nico Hülkenberg zijn jongere teamgenoot niet nadeed.
De zevenvoudig wereldkampioen uit nog wel zijn waardering en subtiele verontschuldiging richting het team. De monteurs zijn hard aan het werk geweest om de bolide op te knappen voor de kwalificatie, met succes. Helaas kon Hamilton ze niet bedanken met een plek in Q2 of zelfs Q3. ‘Het team heeft fantastisch werk geleverd. Ze verdienden zeker beter’, sluit Hamilton het interview af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading