max-verstappen-red-bull-racing-gp-sao-paulo-brazilie-2025-zondag-16 Opinie
Opinie

Analisten genoten van race Verstappen: 'Het lijkt wel alsof iedereen aan het slapen is'

max-verstappen-red-bull-racing-gp-sao-paulo-brazilie-2025-zondag-16

Na een tegenvallende kwalificatie besloot Red Bull Racing de auto van Max Verstappen compleet om te gooien, waardoor de viervoudig wereldkampioen de auto optimaal kon benutten. Daarna reed Verstappen een geweldige race, al zien de analisten van Viaplay dat geluk ook wel een klein rolletje heeft gespeeld.

Het weekend in Brazilië leek dramatisch te verlopen. Na een prima resultaat in de sprintrace besloot Red Bull aanpassingen te doen aan de auto van Verstappen. Deze hadden niet het gewenste effect en de auto werd nog slechter. Verstappen kwalificeerde zich daardoor als zestiende, moest de race vanuit de pitstraat starten, maar wist uiteindelijk op het podium te finishen.

Vol over de kerbs

Red Bull Racing had moeite met het vinden van de juiste afstelling voor de RB21. Verstappen had met name in de tweede sector moeite en toen het team dit probleem wilde oplossen, werd de auto alleen maar slechter in de andere twee sectoren. Het Oostenrijkste team besloot daarom de auto uit Parc Fermé te halen na de kwalificatie. Verstappen moest de race daarom vanuit de pitstraat starten, maar het team kon de bolide daarom wel aanpassen.

In VROOOOOM: F1 Samenvatting vraagt Rob Kamphues zich af hoe het kan dat de auto in de race opeens wel zo goed was. 'Het gaat erom of je de baan kan gebruiken', vertelt ingenieur Ernest Knoors. 'Deze baan is hobbelig met hoge kerbs en daar moet je overheen kunnen rijden.' Als je dat niet kan, dan verlies je op Interlagos gewoon ontzettend veel tijd. 'Je moet op de kerbs kunnen rijden zonder dat je er vanaf stuitert.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-racing-gp-sao-paulo-brazilie-2025-zondag-10
Verstappen kon op zondag zonder problemen over de kerbs rijden.

In de race was te zien dat Verstappen, in tegenstelling tot de rest van het weekend, nu wel goed over de kerbs kon gaan. 'Vooral in de een-na-laatste bocht, daar bij het rechte stuk omhoog, pakte hij de kerbs meer dan elk ander', ziet autocoureur Tim Coronel. 'Continu pakt hij echt vol de kerbs.' Het is een teken dat Verstappen zich comfortabel voelde in de auto.

Eerder in het weekend was de Nederlander namelijk zeker niet tevreden, zag Indy Dontje. 'Daar klaagde Max steen en been, in ieder geval in de sprintkwalificatie. Vervolgens in de kwalificatie, auto aangepast. Toen zei hij dat het wel verbeterd was, maar was het in al die andere bochten minder', legt de coureur uit. Red Bull heeft na de kwalificatie enorm veel aanpassingen aan de auto hebben moeten doen om hem nu zo goed te krijgen. 'Ze moeten die auto echt op zijn kop hebben gezet. Heel knap, echt heel goed', aldus Dontje.

Vrije lucht en nieuwe banden

De Nederlander reed een geweldige race. 'Hij reed aan de leiding, hè? Geweldig', zegt Dontje. 'Ik vond het een geweldige race.' Verstappen kon door zijn start uit de pitstraat eventuele chaos bij de start vermijden, maar bij de start viel alles mee. 'Uiteindelijk was de start nog best wel rustig. Daarna gebeurde er wel heel veel', legt Dontje uit. 'Met een Safety Car, of in ieder geval een herstart, die een beetje voor chaos zorgde.'

Er was een Safety Car, omdat Gabriel Bortoleto in de muur stond. Bij de herstart was er een incident. Oscar Piastri en Kimi Antonelli kwamen tegen elkaar aan toen ze streden om positie. Charles Leclerc werd daar uiteindelijk het slachtoffer van en viel uit. Verstappen was wakker bij de herstart en won een aantal plekken. 'Deze herstart was heel goed', complimenteert Dontje Verstappen als hij de beelden terugziet. 'Het lijkt wel alsof iedereen aan het slapen is.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-racing-gp-sao-paulo-brazilie-2025-zondag-andrea-kimi-antonelli-mercedes-podium-4
Lando Norris won de race, Kimi Antonelli werd tweede en Verstappen derde.

Helaas voor de Nederlander had hij wel een lekke band opgelopen. 'Hij moest dus een extra pitstop maken', aldus Dontje, die denkt dat dit uiteindelijk in het voordeel van Verstappen heeft gewerkt. 'Hij kwam daardoor steeds weer in vrije lucht. Hij heeft ook wel een beetje geluk gehad hier en daar met auto's die naar binnen gingen, waardoor hij die niet heeft hoeven inhalen.'

Verstappen reed een geweldige race. Doordat hij al vroeg was uitgevallen in de kwalificatie, had de Nederlander ook veel nieuwe sets aan banden over. 'Hij kon eigenlijk heel de race op nieuwe banden rijden en dat heeft hem ook wel geholpen', denkt Knoors. Verstappen wist uiteindelijk als derde te finishen en pakt daarmee vijftien punten voor het kampioenschap.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws