Steiner verrast dat Wolff-vertrouweling vertrekt: "Voorstel Red Bull moet heel goed zijn"

Opinie
zondag, 02 augustus 2026 om 9:35
gwen-lagrue-1-jos-verstappen-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Red Bull Racing zag de afgelopen jaren al vaker een sleutelfiguur vertrekken naar een concurrent. Dit keer is het andersom, want Gwen Lagrue maakt de overstap van Mercedes naar Red Bull. Dat is groot nieuws. Günther Steiner ziet in Lagrue een grote aanwinst en een uitstekende opvolger van Helmut Marko.
Nog geen week nadat bekend werd dat talentenchef Gwen Lagrue Mercedes zou verlaten, kondigde Red Bull zijn komst aan. Lagrue haalde onder meer Kimi Antonelli naar Mercedes, een beslissing die dit jaar een schot in de roos blijkt te zijn. Hij ontdekte Antonelli al op 11-jarige leeftijd in de kartsport en begeleidde hem vervolgens richting de koningsklasse van de autosport.

Red Bull slaat toe op juiste moment

In 2027 wordt de Fransman de nieuwe directeur van het talentenprogramma van Red Bull. Teambaas Laurent Mekies liet weten verheugd te zijn dat hij iemand met zoveel expertise en leiderschap mag verwelkomen. Het lijkt erop dat Red Bull op het juiste moment heeft toegeslagen. Lagrue werkte al elf jaar bij Mercedes en vond het tijd voor een nieuwe uitdaging.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-hongarije-2026-zondag-2
Verstappen is niet het enige succesverhaal van het opleidingsprogramma van Red Bull.
Hij noemt het een eer om leiding te geven aan een succesvol talentenprogramma als dat van Red Bull. Het opleidingsprogramma heeft al meerdere topracers voortgebracht. Denk, naast Max Verstappen, ook aan Sebastian Vettel en Carlos Sainz. Daarnaast lijkt ook Isack Hadjar een veelbelovende toekomst tegemoet te gaan. Bij Red Bull neemt Lagrue een deel van de taken van Marko over. Sinds het vertrek van de Oostenrijker eind vorig jaar had Red Bull nog geen definitieve opvolger aangesteld.

Opnieuw een langetermijnvisie

De komst van Lagrue is een ontwikkeling die niet onderschat mag worden. Het onderwerp krijgt dan ook volop aandacht in The Red Flags Podcast. "Ja, dat is een grote aanwinst", zegt Günther Steiner. "Hij is absoluut een goede vervanger van Helmut Marko." Met de komst van Lagrue kan Red Bull opnieuw bouwen aan succes op de lange termijn.
Steiner had de overstap van Lagrue niet zien aankomen. "Ik was behoorlijk verrast toen ik hoorde dat hij Mercedes verlaat. Red Bull moet hem een zeer aantrekkelijk aanbod hebben gedaan. Hij heeft een hechte band met Toto Wolff en werkte er bovendien al lange tijd." Geen enkel team ziet graag een sleutelfiguur vertrekken. Als die persoon bovendien een nauwe band heeft met de teambaas, maakt dat zo'n vertrek des te opmerkelijker.

Ervaring Lagrue een voordeel

"Hij is iemand die talent herkent en precies weet wat er speelt in alle raceklassen", prijst Steiner Lagrue. Juist dat laatste is volgens hem van groot belang. "Met alleen het herkennen van talent ben je er niet. Gwen doet dit al langer dan vrijwel iedereen. Dat is zijn grote voordeel. Hij weet precies waar hij naar op zoek is. Het is een goede zet van Laurent Mekies om hem binnen te halen, met het oog op de toekomst."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading