alpine jack doohan gp miami zaterdag 2025 2 Opinie
Opinie

Verschoor niet onder de indruk van rijderswissel: 'Al afgeschreven voordat hij begon'

alpine jack doohan gp miami zaterdag 2025 2

De rijderswissel bij Alpine zat er al langere tijd aan te komen, maar is nu officieel. Jack Doohan reed in Miami zijn laatste Grand Prix en Franco Colapinto is zijn vervanger voor in ieder geval vijf races. Rick Winkelman is niet verbaasd dat Colapinto slechts vijf races krijgt en Richard Verschoor kijkt zelfs al even vooruit naar de mogelijk vervanger van Colapinto.

Met het vertrek van Oliver Oakes heeft Alpine een nieuwe teambaas, niemand minder dan Flavio Briatore. De Italiaan was eerst de adviseur voor het team en leek nooit echt groot fan te zijn van Doohan. Het komt dan voor niemand als een verrassing dat Doohan zijn laatste Grand Prix voor Alpine gereden heeft en dat hij vervangen zal worden door Franco Colapinto. De Argentijn is vanaf de Grand Prix van Italië de nieuwe teamgenoot van Pierre Gasly, maar krijgt slechts vijf races om zichzelf te bewijzen.

Bij het Ziggo Sport Race Café zijn ze niet heel verbaasd dat ook Colapinto maar vijf races krijgt. 'Dat soort clausules passen wel een beetje bij het team', zegt Rick Winkelman. 'Zeker waar Flavio Briatore aan het roer staat.' Briatore steekt zijn mening niet onder stoelen of banken en gaf al eerder aan dat hij Colapinto graag in de Alpine zou zien zitten. Ook is hij erg duidelijk tegen zijn coureurs als ze niet goed presteren.

Afgeschreven voordat hij begon

Winkelman is in ieder geval niet positief over de huidige situatie bij Alpine. 'Het is zo rommelig daar momenteel bij Alpine', aldus de commentator, die niet verrast is door de wissel van het Franse team. 'We wisten eigenlijk al wel een beetje dat Doohan op de schopstoel zat.' Sinds het begin van het seizoen gingen er al geruchten dat Doohan slechts een aantal races zou krijgen om zichzelf te bewijzen, wat hij helaas niet gedaan heeft.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verschoor niet onder de indruk van rijderswissel: 'Al afgeschreven voordat hij begon'
Doohan is vervangen door Colapinto.

De vader van Doohan, voormalig motorcoureur Mick Doohan, liet op Instagram weten dat de resultaten van zijn zoon helemaal niet zo slecht zijn als je ze vergelijkt met Gasly. Formule 2-coureur Richard Verschoor lijkt niet helemaal overtuigd door het argument. 'Dat is zijn vader, natuurlijk verdedigt hij hem', zegt Verschoor, maar ook hij is het niet eens met de situatie. 'Heeft Doohan echt een kans gekregen? Ja, want hij heeft een aantal races mogen rijden. Maar ik heb een beetje het gevoel dat hij al was afgeschreven voordat hij begon.'

Alpine had namelijk al een aantal reservecoureurs klaarstaan om Doohan te vervangen. 'Hij was net getekend, toen werd Colapinto overgenomen van Williams', legt Verschoor uit. Hij heeft tegen beide coureurs gereden in de Formule 2 en kan dus hun talent wel vergelijken. 'Ik denk dat Doohan erg snel is over één ronde, maar in de Formule 2 had hij het in races wat lastiger. Colapinto was juist in de race wat sterker, maar minder in de kwalificatie.' Al geeft Verschoor ook toe dat Colapinto in de Williams ook goed wist te presteren in de kwalificatie.

Volgende coureur staat al klaar

Dat Colapinto slechts vijf races krijgt om zichzelf te bewijzen vindt Verschoor interessant. 'Wel bijzonder om het op die manier in te vullen', aldus de Formule 2-coureur. Hij verwacht dat geld misschien een rol speelt. 'Lijkt mij erop dat die sponsoren daar ook gewoon per race voor betalen. Maar het is heel gek om Doohan er zo uit te knikkeren. Zeg dan gewoon Colapinto maakt het seizoen af.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verschoor niet onder de indruk van rijderswissel: 'Al afgeschreven voordat hij begon'
Colapinto krijgt slechts vijf races in de Alpine om zichzelf te bewijzen.

Verschoor hoopt in ieder geval het beste voor Colapinto. 'Ik denk dat hij het heel goed kan doen. Ik ben erg benieuwd.' Toch kijkt hij ook alvast vooruit naar de mogelijke vervanger van Colapinto. Paul Aron reed vorig jaar namelijk ook in de Formule 2 en is nu reservecoureur van Alpine. 'Mocht het helemaal misgaan bij Colapinto, zie ik het nog wel gebeuren dat Aron een kans gaat krijgen', voorspelt Verschoor. 'Hij was echt serieus goed. Hij heeft vorig jaar lang het kampioenschap geleid. Een goede, snelle gast.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws