
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHet is vrijdag 17 maart en dat betekent dat het tijd is voor de aftrap van het Grand Prix-weekend in Saoedi-Arabië. Nadat er in de middag de eerste vrije training werd verreden, waarin Max Verstappen de snelste bleek, staat de tweede vrije training op het programma voor 18:00u Nederlandse tijd. F1Maximaal houdt alle ontwikkelingen uit Jeddah voor je bij in een liveblog.
In Jeddah is het niet de vraag of, maar in hoeverre Red Bull Racing de topfavoriet is. Max Verstappen won de openingsrace in Bahrein met overmacht en Sergio Pérez maakte het feestje compleet door er een één-twee van te maken. Toch zijn beide coureurs op hun hoede voor de concurrentie. Het Bahrain International Circuit zou meer een baan op zich zijn. Het Jeddah Street Circuit zou een beter beeld moeten geven van de krachtsverhouding. Tijdens de eerste vrije training was het beeld echter hetzelfde als twee weken geleden. Verstappen pakte oppermachtig de snelste tijd, gevolgd door Pérez.
Lees ook
Ferrari, Aston Martin en Mercedes strijden achter Red Bull
Ferrari hoopte te profiteren van het andere type baan en dichterbij te komen, maar het weekend van het team uit Maranello is al niet lekker begonnen. Charles Leclerc heeft een gridstraf van tien plaatsen gekregen voor het vervangen van de regelelektronica in zijn SF-23. Teamgenoot Carlos Sainz gaf daarnaast aan dat Red Bull momenteel in een andere competitie lijkt te zitten dan zijn team, Aston Martin en Mercedes. Dat bleek ook wel, want Ferrari moest ruim een seconde toegeven op de Red Bulls, en zag zelfs hoe Aston Martin én Mercedes aan hen voorbij staken.
Het is dus vooral de vraag wie achter Red Bull de hoogste ogen kan gooien. In Bahrein was dat nog Ferrari tijdens de kwalificatie, maar kwamen Aston Martin en Fernando Alonso bovendrijven tijdens de wedstrijd. De Spaanse tweevoudig wereldkampioen zal hopen dat hij zijn podiumplek kan herhalen. Of dat er in zit, weten we beter na de vrije trainingen van vrijdag. Tijdens de eerste liet hij in ieder geval zien goed mee te kunnen doen en noteerde hij de derde tijd, terwijl Lance Stroll P4 pakte. Aston Martin lijkt dan ook voorlopige het tweede team op de grid te zijn.
Lees ook
GP Saoedi-Arabië live kijken?
Zal Red Bull de eerste sessie sterk openen en de rest van het weekend dat voorzetten? De Grand Prix van Saoedi-Arabië wordt onder andere uitgezonden door F1TV en Viaplay. Registreer je bij de aanbieders om zelf live-beelden te zien van de sessies. Wil je een overzicht van alle tv-aanbieders van het hele seizoen: bekijk dan deze pagina.
Wed op GP Saoedi-Arabië
Een voorgevoel dat Verstappen het goed gaat doen dit weekend? Check dan de odds voor de aankomende sessies. Hier vind je elk weekend de quoteringen voor een zege van de Nederlander, en daar valt bijvoorbeeld ook te lezen hoeveel geld je terugkrijgt wanneer je denkt dat Verstappen een sessie op de eerste plaats afsluit.
Lees ook
Mitchel zijn eerste kennismaking met de Formule 1 was toen hij een jaar of zes was en bij zijn oom thuis fenomenen als Michael Schumacher en Mika Häkkinen zag racen. Vanaf dat moment was hij verkocht. De liefde voor auto's is er altijd al geweest, maar de koningsklasse van de autosport heeft iets magisch voor hem. Als opleiding is de 26-jarige man uit Vuren SPECO Sportcommunicatie gaan doen om in de sportwereld terecht te kunnen komen. Sinds begin november 2021 is Mitchel werkzaam voor F1Maximaal.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der Britse geitjes. Die hadden we natuurlijk niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1-fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in '21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026




















